اخذ ویزا توریستی و تحصیلی آمریکا ، ویزای شینگن و اقامت دائم اروپا

اخذ ویزا (اروپا – آمریکا)

 

 

ویزا توریستی و تحصیلی آمریکا

 

آمریکا – USA

 

 • اخذ ویزای توریسیتی و تحصیلی آمریکا
 • اطلاع از شرایط و مدارک مورد نیاز
 • راه آسان و کوتاه مدت

 

نحوه درخواست و گرفتن ویزا سفر به ایالات متحده
در این مقاله می توانید در خصوص ویزای غیر مهاجرتی، نحوه درخواست آن و یا نحوه ایجاد تغییرات و همچنین نحوه تمدید آن اطلاعات لازم را دریافت کنید. با ما همراه باشید.
فرمان اجرایی دولت ها
هر دولت و نظام یک سری قوانین در خصوص مهاجرت را وضع و اجرا می کنند. سپس دو وزارتخانه، اطلاعات مربوط به این قوانین را به مردم گوشزد می کند. این دو وزرات عبارتند از:
وزارت امنیت داخلی (DHS)
وزارت امور خارجه (DOS)
این وزرات خانه ها معمولا در خصوص تمامی تغییرات اطلاع داشته و خیلی سریع بعد از هر قانون جدید و شرایط متفاوت تغییرات را به مردم اطلاع می دهند. اگر در خارج از ایالات متحده زندگی می کنید قطعا با کمی تحقیق می توانید به نحوه سفر به ایالات متحده پی ببرید.


نحوه درخواست ویزا سفر به ایالات تحده
در داخل ایالات متحده: تماس با دفتر خدماتی ویزا با شماره تماس 1-202-485-7600 یا مراجعه به سایت مربوطه
در خارج از کشور: با کنسول گری ایالات متحده تماس گرفته و درخواست تان را ثبت کنید.


عدم موافقیت با ویزا سفر به ایالات متحده آمریکا
افسران کنسول گری با توجه به برنامه ها و سیاست های دولت می توانند ویزای غیر مهاجرتی را رد یا قبول کنند. در صورت رد، شما نیز قطعا شما حق دارید دلایل قانونی آن را بدانید. در صورت رد شدن درخواست تان نیز شما واجد شرایط برای درخواست مجدد نخواهید بود. با این حال ممکن است بتوانید مشکلاتی که وجود دارد را مرتفع سازید.


گم شدن یا سرقت ویزا و اطلاعات ورود و خروج تان
اگر شما ویزای خود را برای سفر به ایالات متحده گم کرده اید، اداره امور کنسول گری می تواند در خصوص صدور دوباره ویزا شما را راهنمایی کند.
به پلیس گزارش دهید که ویزای تان گم شده یا به سرقت رفته است.
از طریق فرم I-94 اطلاعات ورود و خروج و اطلاعات سرقت یا گم شدن ویزاتان را تکمیل کنید.
برای جایگزین شدن ویزا خود درخواست دهید. این درخواست باید به سفارت یا کنسولگری ایالات متحده در کشور شما برود.
نکته مهم: مطمئن شوید که یک کپی از صفحه بیوگرافی پاسپورت خود، ویزا ایالات متحده و مهر پذیرش یا کاغذ فرم I-94 در مدارک تان باشد.


چگونگی تغییر یا تمدید ویزا
می توانید برای تغییرات احتمالی یا تنظیم و تغییر پسوندها با دفاتر خدمات مهاجرت و شهروندی ایالات متحده تماس بگیرید:
برای تنظیم وضعیت خود به صورت آنلاین درخواست بدهید.
اقامت خود را در ایالات متحده تمدید کنید.


تمدید ویزا
شما می توانید ویزای خود را در کنسولگری سفارت ایالات متحده در خارج از کشور تمدید کنید. فقط دارندگان ویزا دیپلماتیک و وابستگان آن ها ممکن است برای تمدید لازم باشد به خود ایالات متحده بروند.


ویزا توریستی
اگر شما در حال برنامه ریزی برای یک سفر کوتاه مدت به ایالات متحده هستید، ممکن است به یک ویزای توریستی نیاز داشته باشید.  مسافرانی که شهروند یکی از کشورهای شرکت کننده در طرح اعلام ویزا ایالات متحده ( برنامه حذف روادید) برای بازدید از ایالات متحده یا تجارت نیاز به ویزای غیرمهاجرتی ندارند.


رایج ترین ویزای بازدیدکننده عبارتند از B-1 و B-2
B-1: مختص سفر برای کسب و کار یا مشارکت در تجارت، شرکت در کنفرانس یا حل و فصل امور اقتصادی و مستغلات یا مذاکرات و قراردادها می باشد.
B-2: مختص گردشگران و کسانی که برای درمان های پزشکی، یک رویداد اجتماعی یا شرکت در مسابقات آماتور بدون پرداخت هزینه شرکت می کنند، می باشد.
روادید ترانزیت C نیز برای اتباع خارجی است که می خواهند بتوانند در سراسر ایالات متحده سفر کنند یا به عنوان بخشی از سفرشان می خواهند در ایالات متحده توقف کنند، می باشد.
روادید ترانزیت C-1، D و C-1 / D برای خدمه کشتی یا پرسنل خطوط هوایی سفر به ایالات متحده می باشد.

برنامه لغو برای گردشگران و بیزنس من ها
اگر در یکی از 38 کشورهای عضو برنامه حذف روادید می باشید، می توانید یک معافیت از دریافت ویزا را داشته باشید. درحالی که نیازی به ویزا ندارید باز هم برای آمدن به ایالات متحده برای کسب و کار یا تعطیلات نیاز به یک مجوز سفر دارید.
نحوه درخواست و گرفتم مجوز سفر به ایالات متحده در صورتی که نیاز به ویزا ندارید:
در صورتی که ساکن یکی از 38 کشور عضو برنامه حذف روادید می باشید:
باید یک گذرنامه الکترونیکی برای استفاده از برنامه حذف روادید داشته باشید. این گذرنامه ها به عنوان یک پاسپورت الکترونیکی شناخته شده و دارای تراشه جاسازی شده می باشد.
باید فرم الکترونیکی را برای دریافت مجوز سفر (ESTA) به صورت آنلاین پر کرده باشید. ESTA مشخص می کند که آیا واجد شرایط دریافت ویزا برای سفر به ایالات متحده هستید یا خیر.
هزینه پردازش 4.0 دلار بوده و اگر شما مورد تایید باشید 10.0 دلار دیگر برای دریافت مجوز پرداخت می کنید.
بعد از پر کردن فرم آنلاین شما یک شماره از برنامه ESTA دریافت می کنید. با این شماره می توانید وضعیت خود را برای سفر به ایالات متحده بررسی کنید.
بازدید برای گردشگران و کسب و کار و نشست ها و کنفرانس ها تحت برنامه حذف روادید می تواند تا 90 روز بدون دریافت ویزا ادامه داشته باشد.


انواع روادید آموزشی
ویزای دانشجویی (تحصیلی) و ویزای حرفه ای
یک دانشجوی بین المللی می تواند برای دریافت ویزای ویزیتوری دانش آموزی یا بازدید علمی یا بورسیه ای اقدام کند. سوابق دانش آموزان در سیستم اطلاعاتی دانشجویی و بورس (SEVIS) نگه داری می شود.

 

انواع ویزای آموزشی
معمولا مدارس و دانشگاه ها خودشان برای دانشجویان شان نوع ویزای مورد نظر را تعیین می کنند.
رایج ترین ویزاهای دانشجویی F-1 و M-1 می باشد.
F-1: مختص دانشجویان تمام وقت بین المللی است که برای مطالعات دانشگاهی خود سفر می کنند.
M-1: مختص دانشجویان تمام وقت بین المللی است که برای مطالعات فنی و حرفه ای خود سفر می کنند.
J-1 نیز مختص تبادل بازدیدکننده (EVP) می باشد. برای اتباع خارجی که برای شرکت در محل کار یا برنامه های تبادل مبتنی بر مطالعه صادر می شود.


مدت زمان اقامت با ویزای J-1 بستگی به شرایط شما و میزان حمایتی که دولت تان از شما بکند، بستگی دارد. با رفتن به یک وزارت امور خارجه می توانید تایید سازمان برای حمایت خود را بگیرید.

 

 

ویزای شینگن (Schengen Visa)

 

ویزای شینگن و اقامت دائم اروپا

اروپا – Europe

حوزه شنگن یا منطقه شنگن به ۲۶ کشور اروپایی گفته می‌شود که قانون کنترل گذرنامه در بدو ورود را برای شهروندان این منطقه حذف کرده‌اند.در مورد بین‌الملل نیز با گرفتن روادید هرکدام از کشورهای این منطقه٬ می‌توان به دیگر کشورها نیز بدون نیاز به روادید تازه٬ سفر نمود. بعدها نام این منطقه به پیمان شنگن تغییر یافت. در حوزه شنگن حرکت و مبادله هرنوع کالا، اطلاعات، پول و افراد بشرط قانونی بودن جایز و بدون هرگونه ملاحظات گمرکی خواهد بود.

 

ویزای شینگن و اقامت دائم اروپا

 

 

شما می توانید از مشاوره رایگان تیم GoBooking برای اخذ ویزای توریستی و تحصیلی آمریکا و همچنین اخذ ویزای شینگن و اقامت دائم اروپا بهره مند شوید:

 

Tell: 021 – 22785100

Mail: info@gobooking.ir

IMG_1395-09-15 15:56:24

 

 


/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. پریسا تقی زاده : ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۰۱

  ویزای تحصیلی ویزه رشته مدیریت هتلداری و البته ارشد رو میخوام پیگیر بشید برام در امریکا

 2. admin : ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۰

  سلام
  با تشکر از پیام شما
  شما می توانید،از طریق تلگرام با ID: libraagency در تماس باشد، و اطلاعات بیشتر کسب کنید.
  t.me/libraagency

آشنایی با مراکز خرید دبی

مراکز خرید دبی اگر از عاشقان خرید هستید، به طور قطع دبی یکی از مقاصد سفر شما می تواند محسوب شود. دبی علاوه بر خدمات تفریحی و گردشگری، مراکز تجاری بسیار زیادی دارد. بیشتر این مراکز تجاری یا اصطلاحا مال ها از صبح تا نیمه های شب باز بوده و امکان تفریح و گردش را […]

معرفی نمایشگاه های استانبول

نمایشگاه های استانبول نمایشگاه هایی که در شهر استانبول ترکیه برگزار می شوند شامل موضوعات مختلف تجارت و بازرگانی، آموزشی، تفریحی، صنایع و … هستند. صنایعی مانند صنایع غذایی، نفت و پتروشیمی، پوشاک، صنایع چوب و دکوراسیون، صنعت ساختمان، مواد شیمیایی و معدنی و صدها عنوان دیگر، از جمله محورهای نمایشگاهی در این شهر می […]

راهنمای سفر به دبی ؛ امارات متحده عربی

راهنمای سفر به دبی بسیاری از ما ممکن است سال ها قبل به دبی سفر کرده باشیم که در این صورت از تغییرات جدید این شهر بزرگ و تفریحات متنوعش بی خبر مانده ایم، علت این امر آن است که دبی روزانه گسترش و توسعه پیدا می کند و تعداد زیادی سرگرمی جدید به آن […]

راهنمای سفر به استانبول ترکیه

راهنمای سفر به استانبول اگر کمی به موقعیت جغرافیایی شهر استانبول دقت کنیم متوجه می شویم که این شهر در مرز مشترک قاره آسیا و اروپا قرار گرفته است. از آنجاییکه استانبول دارای آب و هوای نیمه مدیترانه ای است، توریست های زیادی از سایر کشورهای جهان تمایل دارند تعطیلات خود را در این منطقه […]

آشنایی با اماکن گردشگری استانبول ترکیه

گردشگری استانبول شهر استانبول در کشور ترکیه قرار دارد. این شهر جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی زیادی دارد. مساجد، کاخ های باشکوه، موزه های هنری و تاریخی، سواحل بسیار زیبا و مراکز خرید جذاب از برترین جاذبه های گردشگری استانبول هستند. در این مطلب به مناطق گردشگری این شهر زیبا خواهیم پرداخت. مسجد […]

معرفی مراکز خرید سامویی تایلند

مراکز خرید سامویی با توجه به این که جزیره سامویی یک جزیره توریستی بسیار محبوب و معروف میان گردشگرانی از سراسر جهان با ملیت های مختلف می باشد، مراکز خرید بسیاری در این جزیره کوچک ولی زیبا وجود دارد که می تواند برای گردشگران جذاب و شگفت انگیز باشد. از جمله مراکز خرید بسیار معروف […]

آشنایی با اماکن گردشگری دبی

گردشگری دبی دبی بزرگ ترین شهر امارات متحده عربی است که در بخش جنوبی کشور ایران قرار گرفته است. یکی از بترین منابع درآمدزایی شهر دبی، صنعت توریسم و گردشگری است. دبی مکان های تفریحی و دیدنی زیادی دارد که هر کدام جذابیت خاصی را در منطقه ایجاد کرده اند. اکثر افرادی که به این […]

آشنایی با هتل های دبی

هتل های دبی اگر بخواهیم درباره هتل های دبی صحبت کنیم ، قطعا می توانیم چندین صفحه از آن مطلب بنویسیم. یکی از علت های موفقیت دبی، وجود هتل های مختلف و متنوع با کیفیت های گوناگون است. به طور مثال شما با هر بودجه و انتظاراتی می توانید هتل مطلوب خود را پیدا کنید. […]

آشنایی با رستوران های دبی

رستوران های دبی انواع رستوران ها، چه سنتی و چه مدرن در دبی وجود دارد. با هر ذائقه و بودجه‌ای می‌توانید رستوران دلخواه خود را در این شهر پیدا کنید و از غذایش لذت ببرید. رستوران های دبی انواع غذاهای عربی، مکزیکی، ایتالیایی، ترکی، چینی ، ژاپنی و غیره را برای مشتریان خود ارائه می […]

آشنایی با هتل های شهر استانبول

هتل های استانبول یکی از مهم ترین و اصلی ترین بخش های هر سفر، اقامت در آن منطقه است. تفاوتی نمی کند به یکی از شهرهای داخلی کشور خود سفر می کنید و یا قصد دیدن یک کشور خارجی را دارید، به هر حال پس از ورود خود به مقصد، نیاز خواهید داشت تا یک […]

معرفی اماکن گردشگری سامویی تایلند

اماکن گردشگری سامویی از دیدنی های سامویی هرچه بگوییم، کم گفتیم! فضاهای تفریحی و گردشی این جزیره نسبتا کوچک آن قدر زیاد است که شما هرگز در سفر به این جزیره بیکار نمی مانید. باغ جادویی، باغ پروانه های سامویی، خانه باستانی معروف، پارک پارادایز، نمایش میمون های شیطون، نمایش مارهای کمیاب، جزیره لاک پشت […]

معرفی برترین نمایشگاه های دبی

نمایشگاه های دبی هر ساله نمایشگاه های زیادی در دبی برگزار می شود که تعداد زیادی از تاجران، بازرگانان، شرکت های کوچک و بزرگ و متخصصین امر برای شرکت در این نمایشگاه ها یا بازدید از آن ها به این شهر زیبا سفر می کنند. علاوه بر جشنواره خرید دبی که در سایت تقویم نمایشگاه […]

آشنایی با چند هتل در سامویی

هتل های سامویی درست است که سامویی جزیره کوچکی است و جمعیت زیادی ندارد، اما جالب است بدانید تنوع بسیار زیادی از هتل ها با کیفیت و خدمات متنوع در این جزیره وجود دارد. همانطور که در مطالب قبلی گفتیم، تجارت نیمی از مردم سامویی صادرات نارگیل می باشد. اما لازم است بگوییم تجارت نیمی […]

معرفی دبی ؛ امارات متحده عربی

درباره دبی دبی یکی از شهرهای کشور امارات متحده عربی است. این شهر در جنوب کشور ایران قرار دارد و مجموعه ای از زیباترین جاذبه های گردشگری خاورمیانه را در خود جای داده است. بسیاری از مردم جهان و به ویژه مردم ایران هر ساله به این شهر عربی مسافرت می کنند. شهر دبی در […]

آشنایی با آب و هوای سامویی تایلند

آب و هوای سامویی جزیره گردشگری و توریستی سامویی واقع در کشور زیبای تایلند سومین جزیره از نظر وسعت و مساحت در این کشور می باشد. این جزیره با داشتن مساحتی کمتر از ۲۵۰ کیلومتر ، خوشبختانه از معدود نواحی بود که تحت تاثیر سونامی شدید سال ۲۰۰۴ واقع نگردید. از این رو ویران نشده […]

معرفی برترین فستیوال های استانبول

فستیوال های استانبول یکی از دلایل اصلی که توریست ها و گردشگران بسیاری را به سمت استانبول جذب می کند، برگزاری جشنواره ها و فستیوال های جذاب و هیجان انگیز می باشد. در استانبول و در تمام ایام سال جشنواره های متعددی در شهر استانبول برگزار می شوند. استانبول به لحاظ موقعیت جغرافیایی که دارد، […]

اماکن دیدنی شهر دبی

اماکن دیدنی دبی از دیدنی های دبی هرچه بگوییم کم گفتیم. در حقیقت شما در سفر به دبی به علت تنوع و تعدد مراکز تفریحی، تجاری و گردشگری آن هرگز بیکار نخواهید ماند! در ادامه سعی داریم جذاب ترین و دیدنی ترین اماکن این شهر را به شما معرفی کنیم، پس اگر قصد سفر به […]

معرفی رستوران های استانبول

رستوران های استانبول استانبول یکی از مقاصد گردشگری در جهان به شمار می رود. افرادی که به این شهر سفر می کنند، علاوه بر اینکه از مناطق مختلف آن بازدید به عمل می آورند، تمایل دارند در رستوران ها، کافه ها و غذاخوری های این شهر نیز غذا سفارش دهند. وجود تنوع غذایی در این […]

معرفی کامل استانبول ؛ کلانشهر ترکیه

درباره استانبول کشور ترکیه یکی از برترین کشورهای جهان محسوب می شود. ترکیه در مسیر جاده ابریشم قرار گرفته و مرز عبوری مشترکی بین آسیا و اروپا ایجاد نموده است. ترکیه از لحاظ تجارت، گردشگری و اقتصاد، نقش حیاتی را برای هر یک از این دو قاره ایجاد می کند. تمام شهرهایی که در ترکیه […]

آشنایی با آب و هوای دبی

آب و هوای دبی شهر دبی در بخش جنوبی کشور ایران قرار دارد و دارای آب و هوای گرم و خشک می باشد. تابستان های شهر دبی بسیار گرم و داغ است و دمای هوا در این شهر تا حدود ۴۰ درجه سانتیگراد می رسد. هوای دبی به شدت گرم و مرطوب است. در برخی […]

معرفی رستوران های تاپ سامویی

رستوران های سامویی در سالیان اخیر جزیره ی سامویی به یکی از قطب های گردشگری کشور توریست پذیر تایلند تبدیل شده است. سامویی جزیره شگفت انگیزی است که تعداد زیادی آشپز حرفه ای و بین المللی معروف در آن به کار مشغول هستند. حتما شما هم نام رستوران های سه و پنج ستاره سرآشپز میشل […]

معرفی فستیوال های دبی

فستیوال های دبی دبی یکی از مناطق توریست پذیر با سرگرمی های متنوع و متفاوت است. این شهر بزرگ و مدرن توانسته منابع عظیمی را از کشورهای دیگر به خود جذب کند. دبی علاوه بر داشتن موقعیت منطقه ای مناسب و منابع عظیم نفت و گاز، توانسته با برنامه ریزی مدون و صحیح گردشگری خود […]

راهنمای سفر به سامویی تایلند

راهنمای سفر به سامویی همانطور که می دانید سامویی جزیره ای در نزدیکی تایلند است که در سال های اخیر با رشد گردشگری در کشور تایلند، محبوبیت زیادی میان توریست ها از سراسر جهان پیدا کرده است. سامویی سومین جزیره بزرگ تایلند، با جمعیتی در حدود پنجاه هزار نفر می باشد. این جزیره در سواحل […]

معرفی مراکز خرید تاپ استانبول

بی شک، خرید کردن و دیدن بازارها و مراکز خرید جذاب ترین بخش سفر توریست ها به یک منطقه از جهان خواهد بود. اجناس متنوع، سوغاتی ها، صنایع دستی محلی و سنتی، خوراکی های خوشمزه و بسیاری موارد دیگر که در مراکز خرید یک شهر وجود دارند باعث می شوند افراد زیادی تمایل داشته باشند وقت زیادی از روز را در این مکان ها بگذرانند.

آب و هوای استانبول

آب و هوای استانبول شهر استانبول یکی از مهم ترین شهرهای ترکیه محسوب می شود که از لحاظ جنبه های مختلف اقتصادی، تجاری و تاریخی اهمیت زیادی در منطقه دارد. استانبول از نظر موقعیت جغرافیایی در مرز مشترک قاره اروپا و آسیا قرار گرفته است. در قسمت غربی استانبول، اروپا و در بخش شرقی آن، […]

معرفی هفت شیخ نشین امارات و تاریخچه ایجاد امارات متحده عربی

امارات متحده عربی در حاشیه خلیج فارس قرار گرفته است و همانطور که می دانید در این منطقه، منابع غنی از نفت خام وجود دارد. وجود این منابع باعث شده است کشور امارات متحده عربی از یک دولت ساده …

معرفی پر ترافیک ترین فرودگاه های جهان

فرودگاه های سراسر جهان نه تنها برای گسترش تجارت کالا امری ضروری به شمار می روند، بلکه در جابه جایی مسافران و افزایش رونق در صنعت توریسم و گردشگری نقش اساسی ایفا می کنند.

ریو ؛ لذت اقامت در سواحل ریودوژانیرو

جاذبه های گردشگری، غذاهای سنتی، خوراکی های خوشمزه و صنایع دستی بومی و محلی، باعث شده است گردشگران بیشماری از این شهر زیبا دیدن کنند.

سنگاپور ؛ سفر به جنوب شرق آسیا

سنگاپور سنگاپور کشور کوچکی در جنوب شرقی آسیا است که یکی از ثروتمند ترین کشور های منطقه ای نیز محسوب می‌شود. تقریبا همه چیز به ویژه تکنولوژی و معماری در سنگاپور مدرن است و در سال های اخیر بازدیدکنندگان زیادی از ایران به سنگاپور برای گردش و تفریح رفته اند. سنگاپور کشوری متشکل از چندین […]

بارسلونا ؛ سفری هیجان انگیز به اسپانیا

بارسلونا زیباترین شهر ساحلی اسپانیا به شمار می رود. معماری خیره کننده و جاذبه های فرهنگی و هنری در این شهر، آن را به مرکز جذب توریست و گردشگر تبدیل کرده است …