آشنایی با آب و هوای دبی

آب و هوای دبی

C:\Users\YARAN MOTAMED\Desktop\61\04.jpg

شهر دبی در بخش جنوبی کشور ایران قرار دارد و دارای آب و هوای گرم و خشک می باشد. تابستان های شهر دبی بسیار گرم و داغ است و دمای هوا در این شهر تا حدود ۴۰ درجه سانتیگراد می رسد. هوای دبی به شدت گرم و مرطوب است. در برخی از نقاط ساحلی دبی، آفتاب گرم و سورانی را تجربه خواهید کرد. اگر به حمام آفتاب علاقه دارید حتماً در فصل تابستان به این شهر مسافرت کنید. در تمام ایام سال در شهر دبی، آفتاب نسبتاً مناسبی به این شهر می تابد.

بارندگی در شهر دبی

در شهر دبی به ندرت در تابستان و بهار، بارندگی اتفاق می افتد. در فصل زمستان، میانگین دمای هوا تا حدود ۲۳ درجه سانتی گراد می رسد که این دما، دمای نسبتاً خنکی برای این شهر محسوب می شود. در شهر دبی، باران های کوتاه مدت رخ می دهند. بیشترین سهم بارندگی در دبی به ماه های دسامبر و مارس مربوط می شود. مطبوع ترین هوای دبی هنگامی است که بارندگی اتفاق می افتد؛ در این حالت از گرمای هوا کمی کاسته می شود.

تغییرات درجه حرارت هوا در طول روز در دبی

شهر دبی در نزدیکی مدار رأس السرطان قرار دارد. به همین دلیل است که دارای آب و هوای گرم و خشک می باشد. در طول زمستان میانگین دمای روز در این شهر در حدود ۲۵ درجه سانتی گراد اندازه گیری شده است. با توجه به اینکه اکثر مناطق شهر دبی بیابانی است، دمای هوا در شب خنک تر است. در مناطق بیابانی دبی، درجه حرارت هوا برابر با ۵ درجه سانتی گراد می باشد. کیفیت هوا در نزدیک خط ساحلی این شهر کمی متفاوت است. مردمی که در نزدیکی سواحل دبی زندگی می کنند، آب و هوایی شرجی، گرم و مرطوب را تجربه می کنند. در تابستان های بسیار گرم دبی، درجه هوا تا حدود بالای ۴۰ درجه سانتی گراد و حتی تا مقدار ۴۵ درجه نیز می رسد.

دمای آب دریا در نزدیکی شهر دبی به شدت تحت تأثیر رطوبت و تغییرات دمای هوا قرار می گیرد. حداکثر درجه حرارت آب در این آب ها در حدود ۳۷ درجه سانتی گراد اندازه گیری شده است. در فصل تابستان، دمای آب دریا در نزدیکی ساحل بالاتر از ۵۰ درجه می باشد. تنها عاملی که موجب تعدیل حرارت و دمای هوای دبی می شود، بارندگی است؛ البته بارندگی فقط در چند ماه کوتاه، آن هم در برخی از روزها اتفاق می افتد. مرطوب ترین ماه سال، فوریه است که بارش باران در این ماه به حداکثر مقدار خود می رسد. خشک ترین شرایط آب و هوایی در شهر دبی به ماه ژوئن مربوط می شود.

C:\Users\YARAN MOTAMED\Desktop\61\05.jpg

چه زمانی برای مسافرت به شهر دبی مناسب است؟

زمان سفر به دبی به دو عامل بستگی دارد؛ اول، دمای هوای در این شهر و دوم، هزینه های تور گردشگری. با توجه به این موارد بهترین زمان سفر به این شهر هنگامی است که قیمت خرید بلیط، رزرو هتل ها، بلیط های مکان های دیدنی و مراکز خرید ارزان تر باشند. همچنین بهتر است در زمانی از سال به دبی سفر کنید که شرایط آب و هوایی در این منطقه مطبوع باشد. با توجه به این نکات، فصل بهار و زمستان بهترین زمان سفر به دبی است.

در ماه ژانویه میانگین دمای روزانه در حدود ۲۴ درجه سانتی گراد است. در این ماه شاهد بارش باران های متوالی و کوتاه مدت هستیم. در ماه آوریل، میانگین رطوبت هوا بسیار بالا است. دمای هوا در این ماه برابر با ۳۲ درجه سانتی گراد می باشد. ماه ژوئن، طاقت فرساترین شرایط آب و هوایی را در طول ایام سال دارد. شدیدترین تغییرات آب و هوایی در شهر دبی مربوط به ماه های جولای، آگوست و ژوئن است. در ماه آگوست، ساکنین دبی دمای ۴۳ درجه را تجربه می کنند. کمترین دمای هوا در دبی به ماه های دسامبر و نوامبر اختصاص دارد. درجه حرارت هوا در این دوماه در شهر دبی در حدود ۲۶ تا ۳۰ درجه سانتی گراد است.

طوفان شن و وزش باد در شهر دبی

C:\Users\YARAN MOTAMED\Desktop\61\06.jpg

همانطور که می دانیم دبی دارای آب و هوای خشک و بسیار گرم است. این شهر تقریباً آب و هوای استوایی دارد. اگر در کنار ساحل در این شهر قدم بزنید، وزش نسیم هایی که از سمت دریا به سمت خشکی می وزند را به خوبی احساس می کنید. این جریانات از طرف اقیانوس هند به این شهر می وزند. بادهایی که در قسمت های مختلف شهر دبی می وزند، شدت کمی دارند؛ در مورد بادهایی که در بخش های بیابانی و صحرایی این شهر می وزند، اوضاع کمی متفاوت خواهد بود. بادهای صحرایی دبی بیشتر به طوفان های شن شبیه هستند. شدت این طوفان ها در برخی از مناطق بیابانی تا حدی زیاد است که منجر به آلودگی هوای آن منطقه می شود.

در شهر دبی صحراهای زیادی وجود دارند که از لحاظ گردشگری و جذب توریست دارای ارزش زیادی هستند؛ به همین دلیل است که دولت امارات، این صحراها را جزو صحراهای حفاظت شده دبی قرار داده است. هر ساله تعداد زیادی توریست و گردشگر در تورهای صحرا در این شهر شرکت می کنند. تپه های شنی بلند و پرشیب مکان مناسبی برای تفریحات پرهیجان در صحرا مانند شترسواری و اتومبیلرانی هستند.

با توجه به اینکه دبی اب و هوای بسیار گرمی دارد، به نظر می رسد تجربه ورزش های برفی در این شهر غیر ممکن باشد، اما باید گفت مکانی در این شهر ساخته شده است که توریست ها می توانند از اسکی روی برف در آنجا لذت ببرند. در دبی یک پیست بزرگ اسکی ساخته شده است که گردشگران می توانند با وجود گرمای شدید هوا، یک سرزمین برفی را مشاهده کنند.


/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هتل Marriott و معرفی این هتل زنجیره ایی

شرکت بین المللی ماریوت یک شرکت مهمان پذیر چند ملیتی آمریکایی است که مجموعه های گسترده ای از هتل ها و امکانات مربوط به اقامت را مدیریت می کند. همچنین این شرکت فعالیت های دیگری در زمینه پارک سازی مجتمع های اقامتی و غیره هم داشته است.

گردش در روسیه

  سفر به سنت پترزبورگ جذابیت خاصی به همراه دارد در ادامه شما با مناطق گردشگری و جزئیات آنها آشنا می شوید. قیمت های ارائه شده،قابل رزرو بوده و مجموعه ی GoBooking این خدمات را به گردشگران عزیز ارائه میدهد   تور ساحلی: تور دو روزه بدون ویزا در سنت پترزبورگ قیمت این تور برای […]

بارسلون و قیمت تور های این بندر زیبا

اکثر گردشگرانی که به اروپا سفر کرده اند،بدون شک بارسلون را یکی از خاطره انگیز ترین مقاصد خود میدانند. حتی پیاده روی در این بندر زیبا، به تنهایی می تواند یک تجربه ی عالی باشد.

مادرید و گشت و گذار شهری

در این مطلب،با شهر مادرید و قیمت تور های شهری مادرید، و خلاصه ایی از آنها آشنا می شوید قیمت تور ها و جزئیات آنها کاملا به روز و مربوط به سال ۲۰۱۸ می باشد.

آشنایی با فلورانس و تورهای شهری

با این مطلب در شهر گشت و گذار خواهید داشت و پل های باستانی را خواهید دید. در رستوران های محلی نهار خواهید خورد و به طور کامل از فلورانس یا “جواهر رنسانس” دیدن خواهید کرد.

گردش در برلین

تور گشت در برلین ۱-گشت و گذار در شهر برلین با اتوبوس دو طبقه هزینه این تور برای هر بزرگسال ۲۶ دلار است. تمام بزرگراه های برلین را با سفر در یک اتوبوس دو طبقه قرمز کشف می کنید و دید ۳۶۰ درجه نسبت به اطراف خواهید داشت. از سواری لذت خواهید برد و از […]

آشنایی با سرگرمی های مسکو

با استفاده از این تور در زمان و هزینه صرفه جویی کرده و در یک روز اندازه ی ۳ تا ۵ روز از مسکو دیدن خواهید کرد. دسترسی به بیش از ۴۰ جاذبه در مسکو خواهید داشت و از مناظر مختلف شهر با وسیله های نقلیه گوناگون از جمله اتوبوس دوگانه و کروز رودخانه استفاده خواهید کرد.

گشت و گذار در آمستردام

بروگ، یک شهر قدیمی قرون وسطایی است که زیبایی اش حفظ شده است، در مرز بلژیک قرار گرفته است و این تور با داشتن یک راهنمای پیشرفته داستان هایی در مورد این شهر را برایتان بازگو می کند.

سرگرمی های ونیز ایتالیا

ر این تور کشتی یا قایق کروز در آبهای ونیزی حرکت می کند تا ۳ جزیره معروف را ببینید، هر کدام از این جزیره ها محیطی منحصر به فرد و سنت های خاص خود را دارد…

راهنمای سفر به بوداپست مجارستان

بوداپست، پایتخت مجارستان، یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری اروپای مرکزی می باشد که به آن لقب “پاریس اروپای مرکزی” را داده اند و بی شک این لقب بدون کوچکترین مبالغه ای، برازنده ی این شهر زیبا و شگفت انگیز می باشد.

گشت و گذار در مراکز خرید بارسلونا

اگر به بارسلونا سفر کرده اید و قصد خرید از مراکز خرید موجود دراین شهر را دارید، در جریان باشید که با گران ترین و لوکس ترین فروشگاه های دنیا مواجه خواهید شد. مراکز خرید موجود در این شهر، بسیار لوکس و مجلل هستند و عرضه کننده ی بهترین برندهای دنیا می باشند. طبیعی است که این برندها، با قیمت های بسیار زیادی به فروش می رسند و از کیفیت و زیبایی بسیاری بهره می برند.

آشنایی با اماکن گردشگری آمستردام هلند

اماکن گردشگری آمستردام آمستردام شهری با دیدنی های بسیار است که اگر زمان سفرتان کوتاه باشد ممکن است تعداد زیادی از آن ها را از دست بدهید. در ادامه تلاش می کنیم چندتا از معروف ترین اماکن گردشگری آمستردام که حتما باید ببینید را برایتان معرفی کنیم! پس با ما همراه باشید! موزه رایکس یا […]

معرفی بهترین هتل های سنگاپور

افرادی که قصد سفر به سنگاپور را دارند، به اطلاعات کاملی از مکان های اقامتی سنگاپور مانند هتل ها، مسافرخانه ها، هاستل، اقامتگاه های کوچک و سوئیت های آپارتمانی این کشور نیاز دارند. در سنگاپور، هتل های بیشماری وجود دارند که دارای رتبه بندی متفاوتی هستند. هتل های لوکس و پنج ستاره این منطقه، قیمت های بالایی دارند؛ در مقابل، هتل های سه ستاره سنگاپور ارزان تر هستند.

بهترین هتل های شهر سنت پترزبورگ روسیه

شهر سنت پترزبورگ، امروزه یکی از مقاصد اصلی گردشگری جهان محسوب شده و تعداد زیادی گردشگر را هر ساله به مت خود جذب می کند. اقامت توریست ها در هتل های این شهر برای مردم شهر بسیار اهمیت دارد، زیرا موجب رونق شهر خواهد شد. هتل های سنت پترزبورگ، از بهترین هتل های اروپا به شمار می روند و …

اقامت در محبوب ترین هتل های میلان

هتل های زیادی در میلان وجود دارد که هریک خدمات و امکانات متفاوتی ارائه می دهند. در این جا سعی داریم چندتا از محبوب ترین هتل های میلان را برایتان معرفی کنیم تا راحت تر بتوانید هتل مود نظر خودرا بیابید.

آشنایی با بهترین هتل های پاتایا تایلند

در این بخش سعی داریم برایتان بهترین و معروف ترین هتل های پاتایا را معرفی کنیم. به علت توریستی بودن پاتایا هتل های زیادی با قیمت ها و خدمات متنوع در این شهر وجود دارد که تقریبا با هر بودجه ای می توانید از آن ها استفاده کنید.

بهترین هتل های بدروم ترکیه

هتل اصلی ترین و مهم ترین بخش یک سفر پس از انتخاب مقصد است. در این قست تلاش می کنیم شما را با بهترین هتل های بدروم آشنا کنیم. همانطور که می دانید اگر هتلی مناسب با انتظارات و نیازهایتان انتخاب نکنید، ممکن است سفرتان آن طور که می خواهید لذت بخش و مفرح نباشد.

بهترین هتل های شهر مسکو روسیه

مسکو، پر جمعیت ترین شهر روسیه، یکی از مقاصد گردشگری جهان به شمار می رود. افرادی که مسکو را برای گذراندن تعطیلات خود انتخاب می کنند، باید در یکی از هتل های این شهر اقامت کنند. اکثر گردشگران تمایل دارند در هتلی اتاق خود را رزرو کنند که به مراکز خرید شهر و آثار دیدنی آن نزدیک باشد.

معرفی دیدنی های مسکو ؛ روسیه

شهر مسکو در روسیه یکی از مقاصد گردشگری جهان است و هر ساله تعداد زیادی توریست و گردشگر از سراسر جهان برای دیدن جاذبه های گردشگری این شهر به این منطقه از روسیه سفر می کنند. مسکو، مکان های زیبا و دیدنی بسیاری دارد. در این مطلب قصد داریم مکان های دیدنی و گردشگری شهر مسکو را به شما معرفی نماییم.

گردشگری در سنت پطرزبورگ روسیه

سنت پترزبورگ، مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری زیبا و فوق العاده ای دارد. تقریباً تمام توریست هایی که به این شهر سفر می کنند، از ۹۰ درصد اماکن دیدنی سنت پترزبورگ دیدن می کنند. در این شهر، ساختمان های تاریخی، بناهای قدیمی، موزه، پارک، شهربازی، مراکز خرید و بسیاری جاذبه دیگر وجود دارند.

دیدنی های شهر میلان ایتالیا

شهر میلان یکی از دو شهر بزرگ ایتالیاست که در شمال کشور ایتالیا و در میان دشت لومباردی قرار گرفته است. در شهر زیبای میلان در کنار جاذبه های تفریحی و وجود برج های مدرن معاصر، عمارت ها و بناهای تاریخی زیبایی وجود دارد.

اماکن گردشگری سنگاپور

سنگاپور یکی از دیدنی ترین کشورهای آسیایی است که مورد توجه گردشگران و جهانگردان زیادی واقع شده است. در کشور سنگاپور، مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری زیادی وجود دارد. ساختمان های بلند، سواحل زیبا و آثار تاریخی بسیاری در سنگاپور وجود دارند که دیدن از آن ها خالی از لطف نمی باشد.

دیدنی های شهر پاتایا تایلند

پاتایا یکی از شهرهای آسیایی بسیار محبوب میان توریست ها است که می‌تواند هر سلیقه‌ ای را راضی کند. شما می توانید در این شهر زیبا سواحل جذاب استوایی و آب های نیلگون خلیج تایلند را در کنار تعداد زیادی از اماکن تفریحی و گردشگری، رستوران و کلاب تجربه کنید.

آشنایی با اماکن گردشگری بدروم

اگر قرار است به بدروم سفر کنید، لازم است بدانید چه جاذبه هایی را قرار است ببینید و قرار است بر اساس چه برنامه ای سفر کنید. برای اینکه بیشترین استفاده را از زمان سفر خود داشته باشید، در ادامه همراه ما باشید تا به بررسی اماکن گردشگری بدروم بپردازیم.

میلان ؛ سفری رویایی به ایتالیا

میلان یکی از شهرهای معروف و مهم کشور ایتالیا است که مهد مد، فشن و طراحی لباس، کیف و کفش و زیورآلات محسوب می شود. ساعت این شهر دو و نیم ساعت از تهران عقب تر است و زبان رسمی مردم آن ایتالیایی است.

گشت و گذار در مسکو ، روسیه

مسکو یکی از شهرهای اروپایی و پایتخت کشور روسیه می باشد. به دلیل موقعیت جغرافیایی مسکو، این شهر یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری جهان محسوب می شود. مسکو در بخش غربی روسیه قرار دارد؛ این شهر مرکز فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و تجاری روسیه به شمار می رود.

سفری خاطره انگیز به سنگاپور

امروزه این کشور آسیایی، یکی از مقاصد گردشگری در جهان به شمار می رود …

راهنمای سفر به پاتایا تایلند

درباره پاتایا و تاریخچه اش پاتایا سال ها قبل تر از این که به محلی برای گردش توریست ها، کلاب های شبانه و غذاخوری های شبانه روزی تبدیل شود، محلی برای گذراندن تعطیلات آخر هفته مردم بانکوک بود. بعد از آن در هنگام جنگ ویتنام و آمریکا، پاتایا مقری نظامی برای پایگاه لجستیکی آمریکا شد و افراد زیادی برای کسب و کار وارد آن شدند

سواحل زیبای بدروم ترکیه

بدروم شهری ساحلی در قسمت جنوب غربی کشور ترکیه است که در نوار یا کرانه ساحلی دریای معروف و زیبای اژه قرار گرفته است. این شهر شگفت انگیز از مقاصد بسیار جذاب و پر طرفدار برای گردشگران و توریست هاست. اکثر بناهای این شهر معماری به سبک مصری دارند و از این رو سوژه بسیار خوبی برای عکاسی نیز هستند.

محبوب ترین رستوران های سنت پترزبورگ

اگر سنت پترزبورگ را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کرده اید، از لحاظ غذا و خوراکی هیچ نگرانی نخواهید داشت. در رستوران های سنت پترزبورگ، انواع غذاهای سنتی روسیه، اروپایی، بین المللی، خوراک های کبابی، بریان، استیک، فست فود، انواع دسر و … وجود دارند.