آشنایی با آب و هوای دبی

آب و هوای دبی

C:\Users\YARAN MOTAMED\Desktop\61\04.jpg

شهر دبی در بخش جنوبی کشور ایران قرار دارد و دارای آب و هوای گرم و خشک می باشد. تابستان های شهر دبی بسیار گرم و داغ است و دمای هوا در این شهر تا حدود ۴۰ درجه سانتیگراد می رسد. هوای دبی به شدت گرم و مرطوب است. در برخی از نقاط ساحلی دبی، آفتاب گرم و سورانی را تجربه خواهید کرد. اگر به حمام آفتاب علاقه دارید حتماً در فصل تابستان به این شهر مسافرت کنید. در تمام ایام سال در شهر دبی، آفتاب نسبتاً مناسبی به این شهر می تابد.

بارندگی در شهر دبی

در شهر دبی به ندرت در تابستان و بهار، بارندگی اتفاق می افتد. در فصل زمستان، میانگین دمای هوا تا حدود ۲۳ درجه سانتی گراد می رسد که این دما، دمای نسبتاً خنکی برای این شهر محسوب می شود. در شهر دبی، باران های کوتاه مدت رخ می دهند. بیشترین سهم بارندگی در دبی به ماه های دسامبر و مارس مربوط می شود. مطبوع ترین هوای دبی هنگامی است که بارندگی اتفاق می افتد؛ در این حالت از گرمای هوا کمی کاسته می شود.

تغییرات درجه حرارت هوا در طول روز در دبی

شهر دبی در نزدیکی مدار رأس السرطان قرار دارد. به همین دلیل است که دارای آب و هوای گرم و خشک می باشد. در طول زمستان میانگین دمای روز در این شهر در حدود ۲۵ درجه سانتی گراد اندازه گیری شده است. با توجه به اینکه اکثر مناطق شهر دبی بیابانی است، دمای هوا در شب خنک تر است. در مناطق بیابانی دبی، درجه حرارت هوا برابر با ۵ درجه سانتی گراد می باشد. کیفیت هوا در نزدیک خط ساحلی این شهر کمی متفاوت است. مردمی که در نزدیکی سواحل دبی زندگی می کنند، آب و هوایی شرجی، گرم و مرطوب را تجربه می کنند. در تابستان های بسیار گرم دبی، درجه هوا تا حدود بالای ۴۰ درجه سانتی گراد و حتی تا مقدار ۴۵ درجه نیز می رسد.

دمای آب دریا در نزدیکی شهر دبی به شدت تحت تأثیر رطوبت و تغییرات دمای هوا قرار می گیرد. حداکثر درجه حرارت آب در این آب ها در حدود ۳۷ درجه سانتی گراد اندازه گیری شده است. در فصل تابستان، دمای آب دریا در نزدیکی ساحل بالاتر از ۵۰ درجه می باشد. تنها عاملی که موجب تعدیل حرارت و دمای هوای دبی می شود، بارندگی است؛ البته بارندگی فقط در چند ماه کوتاه، آن هم در برخی از روزها اتفاق می افتد. مرطوب ترین ماه سال، فوریه است که بارش باران در این ماه به حداکثر مقدار خود می رسد. خشک ترین شرایط آب و هوایی در شهر دبی به ماه ژوئن مربوط می شود.

C:\Users\YARAN MOTAMED\Desktop\61\05.jpg

چه زمانی برای مسافرت به شهر دبی مناسب است؟

زمان سفر به دبی به دو عامل بستگی دارد؛ اول، دمای هوای در این شهر و دوم، هزینه های تور گردشگری. با توجه به این موارد بهترین زمان سفر به این شهر هنگامی است که قیمت خرید بلیط، رزرو هتل ها، بلیط های مکان های دیدنی و مراکز خرید ارزان تر باشند. همچنین بهتر است در زمانی از سال به دبی سفر کنید که شرایط آب و هوایی در این منطقه مطبوع باشد. با توجه به این نکات، فصل بهار و زمستان بهترین زمان سفر به دبی است.

در ماه ژانویه میانگین دمای روزانه در حدود ۲۴ درجه سانتی گراد است. در این ماه شاهد بارش باران های متوالی و کوتاه مدت هستیم. در ماه آوریل، میانگین رطوبت هوا بسیار بالا است. دمای هوا در این ماه برابر با ۳۲ درجه سانتی گراد می باشد. ماه ژوئن، طاقت فرساترین شرایط آب و هوایی را در طول ایام سال دارد. شدیدترین تغییرات آب و هوایی در شهر دبی مربوط به ماه های جولای، آگوست و ژوئن است. در ماه آگوست، ساکنین دبی دمای ۴۳ درجه را تجربه می کنند. کمترین دمای هوا در دبی به ماه های دسامبر و نوامبر اختصاص دارد. درجه حرارت هوا در این دوماه در شهر دبی در حدود ۲۶ تا ۳۰ درجه سانتی گراد است.

طوفان شن و وزش باد در شهر دبی

C:\Users\YARAN MOTAMED\Desktop\61\06.jpg

همانطور که می دانیم دبی دارای آب و هوای خشک و بسیار گرم است. این شهر تقریباً آب و هوای استوایی دارد. اگر در کنار ساحل در این شهر قدم بزنید، وزش نسیم هایی که از سمت دریا به سمت خشکی می وزند را به خوبی احساس می کنید. این جریانات از طرف اقیانوس هند به این شهر می وزند. بادهایی که در قسمت های مختلف شهر دبی می وزند، شدت کمی دارند؛ در مورد بادهایی که در بخش های بیابانی و صحرایی این شهر می وزند، اوضاع کمی متفاوت خواهد بود. بادهای صحرایی دبی بیشتر به طوفان های شن شبیه هستند. شدت این طوفان ها در برخی از مناطق بیابانی تا حدی زیاد است که منجر به آلودگی هوای آن منطقه می شود.

در شهر دبی صحراهای زیادی وجود دارند که از لحاظ گردشگری و جذب توریست دارای ارزش زیادی هستند؛ به همین دلیل است که دولت امارات، این صحراها را جزو صحراهای حفاظت شده دبی قرار داده است. هر ساله تعداد زیادی توریست و گردشگر در تورهای صحرا در این شهر شرکت می کنند. تپه های شنی بلند و پرشیب مکان مناسبی برای تفریحات پرهیجان در صحرا مانند شترسواری و اتومبیلرانی هستند.

با توجه به اینکه دبی اب و هوای بسیار گرمی دارد، به نظر می رسد تجربه ورزش های برفی در این شهر غیر ممکن باشد، اما باید گفت مکانی در این شهر ساخته شده است که توریست ها می توانند از اسکی روی برف در آنجا لذت ببرند. در دبی یک پیست بزرگ اسکی ساخته شده است که گردشگران می توانند با وجود گرمای شدید هوا، یک سرزمین برفی را مشاهده کنند.


/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

طبق قوانین اسپانیا، اتباع خارجی می توانند با خرید ملک در اسپانیا، اقامت این کشور را به دست آورند. این قانون شامل اتباع سایر کشورهای اتحادیه اروپا نمی شود.

اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت

قانون تاسیس شرکت در آلمان به اتباع خارجی این امکان را می دهد که در این کشور کسب و کار راه اندازی و برای مدیریت آن، اقامت آلمان دریافت نمایند. یکی از روش های مرسوم راه اندازی کسب کار در آلمان، ثبت شرکت می باشد.

آشنایی با ۸ مقصد زمستانی رومانتیک دنیا

ر این مقصد زمستانی ، تفرجگاه های رومانتیک ، تورها و مقاصد ، عشق شما را شعله ور خواهند کرد. با نزدیک شدن فصل زمستان ، بسیاری از زوج ها دوست دارند برای سفر های خود برنامه ریزی کنند.

دریاچه های پلیتیویس مقصد زمستانی بی نظیر در کرواسی

از مقاصد زمستانی در اروپا می توان از کشور کرواسی با مکان های دیدنی بی نظیری نام برد. چیزهایی که در شما باید درباره دریاچه های پلیتیویس در کرواسی بدانید.

کرابی ،‌ مقصد زمستانی در جنوب شرق آسیا

کرابی یک مقصد زمستانی عالی برای کسانی است که به دنبال استراحت در جنوب تایلند هستند. این استان که بین دو استان فانگ نگا و ترانگ قرار دارد ، مناظر خیره کننده ای هم در خشکی و هم در دریا دارد.

غار سنگ مرمر پاتاگونیا شیلی

خود را تصور کنید بر روی امواج ارام بزرگترین دریاچه یخی شیلی در مسیری به سمت یک غار سنگ مرمری از راه دور که در داخل یک گروه از جزایر سنگی قرار دارد. دماغه قایق شما مستقیما از دهانه غار جامد عبور می کند و

سفر به جزیره رویایی سیشل

وقتی رفتن سخت می شود، سختی می‌گذرد – و بسیاری از ما یک سفر، با رویای یک جزیره دور افتاده با ساحل ماسه‌ای خلوت، آب های روشن آبی و آرام را آرزو خواهیم کرد.

سفری هیجان انگیز به ماداگاسکار

آیا رویای یک تعطیلات گرمسیری و استراحت در یک جزیره‌ی دلپذیر، پیاده روی در جنگل‌های بارانی سرسبز، کوهنوردی از میان صخره‌های حیرت انگیز و اکتشاف حیات وحشی شگفت انگیز را در سر دارید؟

راهنمای سفر به ابوظبی

در مقایسه با دبی، ابوظبی ممکن است به نظر کمی خسته کننده باشد. پایتخت امارات متحده عربی مسیری طولانی برای رقابت با تهیج،

سفر به کن

در شهر کن رفت و آمد خورشید خیره کننده است. در ریورا فرانسه همه چیز سبک آرامش بخشی دارد. پیاده روی در تفرجگاه کرایزت، رفتن به ساحل …

۱۰ مورد از بهترین شهرهای توریستی برای تعطیلات زمستانی در اروپا

بی شک هر شهر اروپایی در طول ماه های تابستان پر از گردشگران می شود اما با این حال، این جمعیت ها قابل اجتناب هستند – اگر شما تمایل به در آغوش گرفتن هوای سرد دارید …

آشنایی با بهترین جزیره های جهان

سواحل پرتلاطم، امواج خروشان و جاده‌های بکر صحرایی همه از ویژگی‌های بهترین جزایر جهان هستند. به گفته کارشناسان و خوانندگان اخبار امریکایی، جزایر لیست شده

راهنمای سفر به آتن یونان

آتن شهر تاریخی است، هنگامی که بحث در مورد اهمیت تاریخی است کمتر شهری توان رقابت با آتن را دارد. در آتن آفتاب بر روی مقبره سنگ مرمر صاف از آکروپولیس برافراشته می‌شود

چرا به ماربیا سفر می‌کنیم ؟

ماربلا شهر و مقصد اقامتی واقع در امتداد ساحل جنوبی دل سول در اسپانیا است، ماربلا (تلفظ: mar-BAY-ya) از سمت عقب توسط کوه‌های سیرا بلانکا احاطه شده

۶ مقصد برتر برای یک سفر دو نفره

سفر دو نفره برنامه ریزی برای یک سفر دونفره‌ آرام و رها باشید و برای سفر دونفره‌ی بعدی آماده شوید. هیچ زمانی بهتر از حاضر شدن برای برنامه‌ریزی یک تعطیلات دو نفره وجود ندارد. از گشت زدن‌های جاده‌ای گرفته تا سفرهای لوکس به جاهای دور و هیجان انگیز، یک مقصد وجود دارد که باعث می‌شود […]

۶ مقصد زیبا برای تعطیلات پاییزی

برگ‌های پاییزی رنگارنگ جاذبه‌ی بصری بیشتری به این مکان‌های افسانه‌ای اضافه می‌کنند. طبق یک نظرسنجی AAA 2017، بیش از یک چهارم از آمریکایی‌هایی که در تعطیلات بین روز کارگر و روز شکرگزاری سفر می‌کنند

چرا به لندن سفر کنیم؟

جمله‌ی معروف ساموئل جانسون، نویسنده انگلیسی: “در میان روشنفکران هیچ مردی را نمی‌بینید که مایل باشد لندن را ترک کند. زمانی که یک مرد از لندن خسته شده، از زندگی خسته شده است؛

گشت و گذار در مراکز خرید بانکوک

بعد از گشت و گذار در میان ساختمان های تاریخی بانکوک و بازدید از جاذبه های گردشگری، وقت ان است که زمانی را هم به گشتن و دیدن فروشگاه ها و مرکز های خرید بزرگ بانکوک اختصاص دهید.

اخذ ویزا تحصیلی و اقامت کانادا

با توجه به سطح علمی و کیفیت آموزش در کشور کانادا، سالانه تعداد بسیاری از علاقه مندان به ادامه تحصیل در بهترین دانشگاه های این کشور دارند.سالیانه ۱۳۰٫۰۰۰ نفر برای ثبت نام و تحصیل

موقعیت جغرافیا و اقتصاد وین اتریش

از لحاظ جغرافیایی وین پایتخت قاره است و این قطعا مزایای آن را دارد. وین به راحتی به ایتالیا، اسلوونی، مجارستان و آلمان با ماشین یا قطار قابل دسترسی هستند.

۱۰ نکته: وین با بهترین کفیت برای زندگی

در یک مطالعه با بررسی شرایط اجتماعی و اقتصادی شهرهای دنیا، وین از لحاظ کیفیت زندگی در رتبه اول قرار گرفته است. از مسکن ارزان قیمت و سیستم آموزشی عالی گرفته تا فرهنگ غنی و طبیعت بکر و زیبا

چرا باید به بالی سفر کنیم ؟

آبهای فیروزه ایی که بی امان بر ماشه های شنی فرو می ریزند خط ساحلی یکسره ای که تا پاگودها(ساختمان های سبک چینی) کشیده می شوند، باور کنید یا نه، باور کنید یا سفر بالی یکی از بهترین تجربه ها خواهد بود.

مکان برای داشتن آرامش و خلوت کردن در سراسر دنیا

چشم های خود را ببندید و آماده باشید تا با بهترین مکان های آرامش بخش آشنا شوید و در نزدیکترین تعطیلات به آنها سفر کنید. در حین کار کردن و گذراندن روزهای تکراری و بدون تعطیلات

بهترین زمان برای سفر به مالدیو

کشور مالدیو تقریبا در تمام طول سال گرم و آفتابیست و آب و هوای گرم مطبوع و مرطوبی دارد اما در برخی از آن گرم و خشک و در بعضی بارانی است. ناگفته نماند که در تمام این فصول و شرایط آب و هوایی، این کشور و جزایر آن، زیبایی های منحصر به فردی دارد.

لذت یک غذای خوشمزه در رستوران های پاریس

مثل تمام شهرهای بین امللی جهان، پاریس هم رستوران های زیادی دارد که در آنها از غذاهای آسیایی تا شرق آمریکا سرو می شود. فرانسوی ها هم سبک پخت و پز خاص خود را دارند که به (très bien) معروف است.

صرفه جویی در هزینه های سفر به پاریس

با توجه به هزینه های بالا برای سفر به اروپا، همه ما و گردشگران، بیشتر به دنبال کاهش هزینه و صرفه جویی در مخارج روزمره در مسافرت های خود هستیم.

سفر رویایی به آب های فیروزه ای مالدیو

قطعا عکس های زیبایی از آبهای فیروزه ایی با سواحل شنی بسیار زیبایی دیده اید، که احتمالا متعلق به مالدیو بوده اند. اتاق های رویایی در ساحل با استخرهای خصوسی، اتاق های چوبی و ویلاهای خصوصی که

آشنایی با دیدنی های پراگ – پارت دوم

از دیگر مکان های دیدنی پراگ کلیسای سنت ویتوس که در قرن دهم و به سبک گوتیک ساخته شد و آرامگاه بسیاری از بزرگان این کشور است …

رزرواسیون هتل از سایت expedia

یکی از بهترین و قوی ترین وبسایت های جهانی رزرواسیون بلیط ، هتل ، و کشتی های تفریحی، سایت Expedia.com است. در اکثر موارد، سایت Expedia امکانات بهتری نسبت به مجموعه های مشابه ارائه میدهد.

سفر به پراگ و جاذبه های گردشگری آن

پراگ از لحاظ زیبایی، ساختار شهری و معماری و بناهای تاریخی جزو شهرهای غنی اروپاست. در سفر به پراگ ، چیز های زیادی رو حتما باید ببینید، قلعه پراگ ، پل چارلز ، ساعت نجومی و میدان قدیمی و ….

آشنایی با ۵ ساحل برتر آسیا

با پرواز از سنگاپور تا پوکت، تلاش میکنیم که چند تا از بهترین سواحل رو برای گذراندن تعطیلات شما به آرامش و جنب و جوش وبازی و تنهایی و حتی داشتن خلوتی آرام، معرفی کنیم.

کلیسای Metekhi و قلعه Narikala شهر تفلیس

اول و مهمتر از همه زیبایی و شکوه کلیسای Metekhi که در کنار رودخانه Mtkvari واقع شده است با آن مجسمه از عظیم و با شکوه از پادشاه Vakhtang Gorgasali که در روبروی آن قرار گرفته، شما را حیرت زده خواهد کرد.