آب و هوای استانبول

آب و هوای استانبول

E:\weblog\رایا مارکتینگ\گردشگری-کریسمس\سفارش 1818\پارت 2\15.jpg

شهر استانبول یکی از مهم ترین شهرهای ترکیه محسوب می شود که از لحاظ جنبه های مختلف اقتصادی، تجاری و تاریخی اهمیت زیادی در منطقه دارد. استانبول از نظر موقعیت جغرافیایی در مرز مشترک قاره اروپا و آسیا قرار گرفته است. در قسمت غربی استانبول، اروپا و در بخش شرقی آن، آسیا قرار دارد. شهر استانبول بر روی خط منطقه آناتولی واقع شده است.

استانبول در همسایگی دریای مرمره، خلیج بسفر و منطقه گلدن هورن قرار گرفته است. این سه منطقه، از منابع دریایی و آبی ترکیه محسوب می شوند و نقش مهمی در تغییرات آب و هوایی شهر استانبول ایفا می کنند.

آب و هوای استانبول تا حد زیادی تحت تأثیر شرایط دریای مدیترانه قرار دارد. جریان های دریایی، باد و طوفان و پدیده های هواشناسی که با دریای مدیترانه در ارتباط است، بر روی آب و هوای این شهر اثر فرآوان می گذارد. بسیاری از مناطقی که در مجاورت دریای مدیترانه قرار دارند، آب و هوای معتدلی را تجربه می کنند؛ اما در مورد شهر استانبول این اوضاع کمی متفادت است. تابستان های استانبول تقریباً گرم و خشک است و فصل زمستان در این شهر معتدل و در برخی از روزها، بسیار سرد و یخبندان است.

به دلیل مجاورت استانبول با سواحل دریایی، میزان رطوبت هوا در این شهر بسیار بالا است. در فصل زمستان تقریباً تمام روزهای ماه، مه آلود هستند. بارش باران در این شهر در مقایسه با سایر مناطق بالاتر است. حداکثر دمای هوا در روزهای زمستانی در حدود ۷ تا ۹ درجه سانتی گراد می باشد. فصل تابستان در استانبول تقریباً خشک ترین ماه ها را در پی خواهد داشت. بادهای نسبتاً شدید در استانبول می وزند. در برخی موارد در فصل تابستان، در استانبول بارندگی رخ می دهد.

شرایط آب و هوای مدیترانه ای استانبول چگونه است؟

E:\weblog\رایا مارکتینگ\گردشگری-کریسمس\سفارش 1818\پارت 2\14.jpg

آب و هوای مدیترانه ای، یکی از انواع آب و هوا است که در برخی از مناطق کره زمین مشاهده می شود. شهرهای حوزه دریای مدیترانه دارای آب و هوای مدیترانه ای هستند. آب و هوای مدیترانه ای در واقع نوعی از اقلیم نیمه گرمسیری محسوب می شود. کشور ترکیه و به ویژه استانبول در این منطقه آب و هوایی قرار گرفته است.

استانبول در تماس با حجم زیادی از آب های مدیترانه ای قرار دارد، به همین دلیل دمای هوای استانبول به طور کلی معتدل است. در این شهر اختلاف بین حداقل و حداکثر درجه حرارت هوا در طول روز و در فصل های مختلف، مقدار زیادی نیست. در فصل زمستان، فقط ر چند روز دمای هوای به زیر نقطه انجماد می رسد. در فصل تابستان نیز در برخی از روزها، هوا تا حد زیادی گرم و خشک می باشد.

به دلیل تأثیرپذیری استانبول از آب و هوای دریای مدیترانه و مرمره، پوشش های گیاهی در این منطقه متنوع است. انواع درخت ها و گیاهانی که در این منطقه از ترکیه رشد می کنند باید در برابر خشکی هوا در تابستان و سرمای شدید زمستان مقاومت خوبی داشته باشند. گیاهان این منطقه با شرایط استانبول سازگار شده اند. درختان همیشه سبز مانند کاج و سرو، درختان خزان پذیر مانند شاه بلوط و چنار، بوته ها مانند تیره نعناعیان، درختان میوه مانند زیتون، لیمو، گردو و انگور و گیاهان دارویی نظیر آویشن در این منطقه آب و هوایی از کره زمین بسیار خوب رشد می کنند.

بهترین زمان برای مسافرت به استانبول چه موقع از سال است؟

E:\weblog\رایا مارکتینگ\گردشگری-کریسمس\سفارش 1818\پارت 2\16.JPG

دمای هوا در استانبول متغیر است؛ توریست هایی که قصد سفر به این شهر را دارند، اغلب برنامه ریزی می کنند تا در بهترین ایام سال در استانبول اقامت داشته باشند. بهترین زمان سفر به استانبول موقعی است که هوا نه بسیار گرم و خشک و نه بسیار سرد باشد. در واقع در فصل بهار و پاییز، بهترین زمان مسافرت به این شهر است.

ماه مارس تا سپتامبر، یعنی در واقع در ماه های اسفند تا اردیبهشت و شهریور تا آذرماه، بهترین زمان برای مسافرت به استانبول خواهد بود. دمای هوا در این ایام سال در حدود ۱۵ تا ۲۰ درجه سانتیگراد می باشد و شرایط آب و هوایی در حد مطلوب قرار دارد. از طرف دیگر، قیمت هتل ها و مراکز اقامتی نیز در این ماه ها مناسب تر از سایر ایام سال است. بیشترین تعداد جذب توریست در شهر استانبول در ماه های آوریل، می و ژوئن است. در دو ماه اکتبر و نوامبر، میزان بارندگی در استانبول افزایش می یابد. در این دو ماه، فصل پاییز در استانبول آغاز می شود.

هوای استانبول در ژوئن و آگوست، شرجی، گرم و دارای رطوبت زیاد است. در این موقع از سال، اکثر هتل های این شهر جای خالی برای پذیرش مسافران ندارند. میانگین دمای هوا در فصل تابستان، ۲۷ درجه سانتی گراد تعیین شده است.

نتیجه گیری:

تمام ایام سال برای مسافرت به استانبول مناسب است؛ این انتخاب به سلیقه شما بستگی دارد که به کدام شرای آب و هوایی علاقه مند هستید. اگر به هوای مطبوع و نسیم های خنک و لذت بخش دریایی علاقه دارید، در فصل بهار به استانبول مسافرت کنید. اگر عاشق قدم زدن زیر باران هستید بهتر است در آغاز فصل پاییز به این شهر سفر کنید. بارش های باران پاییزی در استانبول بسیار زیبا و تماشایی است.

اگر می توانید به خوبی در برابر گرما و رطوبت زیاد هوا مقاومت کنید و اگر به حمام آفتاب علاقه دارید، پیششنهاد می کنیم در فصل تابستان به استانبول سفر کنید. اگر به ورزش های زمستانی و برف و یخبندان علاقه دارید، باید در فصل زمستان به استانبول مسافرت کنید. در زمستان، سراسر استانبول از برف پوشیده می شود؛ قیمت هتل ها و مراکز خرید ارزان تر است و مناظر طبیعت، چشم نواز و لذت بخش هستند.


/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معرفی بهترین هتل های سنگاپور

افرادی که قصد سفر به سنگاپور را دارند، به اطلاعات کاملی از مکان های اقامتی سنگاپور مانند هتل ها، مسافرخانه ها، هاستل، اقامتگاه های کوچک و سوئیت های آپارتمانی این کشور نیاز دارند. در سنگاپور، هتل های بیشماری وجود دارند که دارای رتبه بندی متفاوتی هستند. هتل های لوکس و پنج ستاره این منطقه، قیمت های بالایی دارند؛ در مقابل، هتل های سه ستاره سنگاپور ارزان تر هستند.

بهترین هتل های شهر سنت پترزبورگ روسیه

شهر سنت پترزبورگ، امروزه یکی از مقاصد اصلی گردشگری جهان محسوب شده و تعداد زیادی گردشگر را هر ساله به مت خود جذب می کند. اقامت توریست ها در هتل های این شهر برای مردم شهر بسیار اهمیت دارد، زیرا موجب رونق شهر خواهد شد. هتل های سنت پترزبورگ، از بهترین هتل های اروپا به شمار می روند و …

اقامت در محبوب ترین هتل های میلان

هتل های زیادی در میلان وجود دارد که هریک خدمات و امکانات متفاوتی ارائه می دهند. در این جا سعی داریم چندتا از محبوب ترین هتل های میلان را برایتان معرفی کنیم تا راحت تر بتوانید هتل مود نظر خودرا بیابید.

آشنایی با بهترین هتل های پاتایا تایلند

در این بخش سعی داریم برایتان بهترین و معروف ترین هتل های پاتایا را معرفی کنیم. به علت توریستی بودن پاتایا هتل های زیادی با قیمت ها و خدمات متنوع در این شهر وجود دارد که تقریبا با هر بودجه ای می توانید از آن ها استفاده کنید.

بهترین هتل های بدروم ترکیه

هتل اصلی ترین و مهم ترین بخش یک سفر پس از انتخاب مقصد است. در این قست تلاش می کنیم شما را با بهترین هتل های بدروم آشنا کنیم. همانطور که می دانید اگر هتلی مناسب با انتظارات و نیازهایتان انتخاب نکنید، ممکن است سفرتان آن طور که می خواهید لذت بخش و مفرح نباشد.

بهترین هتل های شهر مسکو روسیه

مسکو، پر جمعیت ترین شهر روسیه، یکی از مقاصد گردشگری جهان به شمار می رود. افرادی که مسکو را برای گذراندن تعطیلات خود انتخاب می کنند، باید در یکی از هتل های این شهر اقامت کنند. اکثر گردشگران تمایل دارند در هتلی اتاق خود را رزرو کنند که به مراکز خرید شهر و آثار دیدنی آن نزدیک باشد.

معرفی دیدنی های مسکو ؛ روسیه

شهر مسکو در روسیه یکی از مقاصد گردشگری جهان است و هر ساله تعداد زیادی توریست و گردشگر از سراسر جهان برای دیدن جاذبه های گردشگری این شهر به این منطقه از روسیه سفر می کنند. مسکو، مکان های زیبا و دیدنی بسیاری دارد. در این مطلب قصد داریم مکان های دیدنی و گردشگری شهر مسکو را به شما معرفی نماییم.

گردشگری در سنت پطرزبورگ روسیه

سنت پترزبورگ، مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری زیبا و فوق العاده ای دارد. تقریباً تمام توریست هایی که به این شهر سفر می کنند، از ۹۰ درصد اماکن دیدنی سنت پترزبورگ دیدن می کنند. در این شهر، ساختمان های تاریخی، بناهای قدیمی، موزه، پارک، شهربازی، مراکز خرید و بسیاری جاذبه دیگر وجود دارند.

دیدنی های شهر میلان ایتالیا

شهر میلان یکی از دو شهر بزرگ ایتالیاست که در شمال کشور ایتالیا و در میان دشت لومباردی قرار گرفته است. در شهر زیبای میلان در کنار جاذبه های تفریحی و وجود برج های مدرن معاصر، عمارت ها و بناهای تاریخی زیبایی وجود دارد.

اماکن گردشگری سنگاپور

سنگاپور یکی از دیدنی ترین کشورهای آسیایی است که مورد توجه گردشگران و جهانگردان زیادی واقع شده است. در کشور سنگاپور، مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری زیادی وجود دارد. ساختمان های بلند، سواحل زیبا و آثار تاریخی بسیاری در سنگاپور وجود دارند که دیدن از آن ها خالی از لطف نمی باشد.

دیدنی های شهر پاتایا تایلند

پاتایا یکی از شهرهای آسیایی بسیار محبوب میان توریست ها است که می‌تواند هر سلیقه‌ ای را راضی کند. شما می توانید در این شهر زیبا سواحل جذاب استوایی و آب های نیلگون خلیج تایلند را در کنار تعداد زیادی از اماکن تفریحی و گردشگری، رستوران و کلاب تجربه کنید.

آشنایی با اماکن گردشگری بدروم

اگر قرار است به بدروم سفر کنید، لازم است بدانید چه جاذبه هایی را قرار است ببینید و قرار است بر اساس چه برنامه ای سفر کنید. برای اینکه بیشترین استفاده را از زمان سفر خود داشته باشید، در ادامه همراه ما باشید تا به بررسی اماکن گردشگری بدروم بپردازیم.

میلان ؛ سفری رویایی به ایتالیا

میلان یکی از شهرهای معروف و مهم کشور ایتالیا است که مهد مد، فشن و طراحی لباس، کیف و کفش و زیورآلات محسوب می شود. ساعت این شهر دو و نیم ساعت از تهران عقب تر است و زبان رسمی مردم آن ایتالیایی است.

گشت و گذار در مسکو ، روسیه

مسکو یکی از شهرهای اروپایی و پایتخت کشور روسیه می باشد. به دلیل موقعیت جغرافیایی مسکو، این شهر یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری جهان محسوب می شود. مسکو در بخش غربی روسیه قرار دارد؛ این شهر مرکز فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و تجاری روسیه به شمار می رود.

سفری خاطره انگیز به سنگاپور

امروزه این کشور آسیایی، یکی از مقاصد گردشگری در جهان به شمار می رود …

راهنمای سفر به پاتایا تایلند

درباره پاتایا و تاریخچه اش پاتایا سال ها قبل تر از این که به محلی برای گردش توریست ها، کلاب های شبانه و غذاخوری های شبانه روزی تبدیل شود، محلی برای گذراندن تعطیلات آخر هفته مردم بانکوک بود. بعد از آن در هنگام جنگ ویتنام و آمریکا، پاتایا مقری نظامی برای پایگاه لجستیکی آمریکا شد و افراد زیادی برای کسب و کار وارد آن شدند

سواحل زیبای بدروم ترکیه

بدروم شهری ساحلی در قسمت جنوب غربی کشور ترکیه است که در نوار یا کرانه ساحلی دریای معروف و زیبای اژه قرار گرفته است. این شهر شگفت انگیز از مقاصد بسیار جذاب و پر طرفدار برای گردشگران و توریست هاست. اکثر بناهای این شهر معماری به سبک مصری دارند و از این رو سوژه بسیار خوبی برای عکاسی نیز هستند.

محبوب ترین رستوران های سنت پترزبورگ

اگر سنت پترزبورگ را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کرده اید، از لحاظ غذا و خوراکی هیچ نگرانی نخواهید داشت. در رستوران های سنت پترزبورگ، انواع غذاهای سنتی روسیه، اروپایی، بین المللی، خوراک های کبابی، بریان، استیک، فست فود، انواع دسر و … وجود دارند.

بهترین رستوران های شهر میلان

میلان شهری با باطن تاریخی و ظاهری امروزی و مدرن است. تعداد جوانان این شهر کم نیست و سالانه میلیون ها توریست به آن سفر می کنند. از این رو بعید نیست اگر تعداد زیادی از بهترین رستوران ها و کافه ها در میلان قرار گرفته باشد!

بهترین رستوران های مسکو

سکو یکی از شهرهای توریستی روسیه است که جاذبه های گردشگری زیادی را در خود جای داده است. بسیاری از مکان های دیدنی، آثار تاریخی و مراکز خرید در مسکو موجب جذب توریست به این شهر می شوند. افرادی که به مسکو سفر می کنند تمایل دارند علاوه بر دیدن از جاذبه های این شهر، در رستوران های آن نیز غذا میل کنند.

آشنایی با بهترین رستوران های سنگاپور

اگر کشور سنگاپور را برای گردشگری خود انتخاب کردید، برای غذا خوردن در رستوران های این کشور باید ابتدا با بهترین رستوران های آن آشنا شوید. غذاهای آسیای شرقی، تنوع، رنگ و طعم خاصی دارند و این عامل باعث شده است اکثر توریست ها داشته باشند برای غذا خوردن به رستوران های سنگاپور مراجعه کنند. در ادامه مطلب با بهترین رستوران های سنگاپور آشنا می شوید.

گشت و گذار در رستوران های پاتایا تایلند

اگر به پاتایا سفر کردید، علاوه بر تفریحات متنوع و هیجان انگیز، رستوران های زیادی نیز خواهید دید. رستوران های تایلندی به تعداد بسیار زیادی وجود دارد و در هر خیابانی که قدم بگذارید آن ها را در مقیاس کم و زیاد پیدا می کنید. اگر اهل امتحان کردن غذاهای جدید در سفرتان هستید می توانید از این رستوران ها استفاده کنید.

بهترین رستوران های بدروم ترکیه

سفر شما به بدروم قطعا سفری فوق العاده خواهد بود اگر رستوران های خوبی را برای صرف نهار و شام و حتی میان وعده هایتان انتخاب کنید. همانطور که می دانید در هر سفری، غذا یکی از بخش های مهم آن سفر است و از آن جا که رستوران های بسیار متنوعی در بدروم وجود دارد، اگر شناختی از معروف ترین و محبوب ترین رستوران های این شهر داشته باشید، قطعا سفر دلپذیر و خاطره انگیزی خواهید داشت.

راهنمای سفر به سنت پطرزبورگ روسیه

شهر سنت پترزبورگ روسیه، دومین شهر بزرگ این کشور محسوب می شود. سنت پترزبورگ یکی از جذاب ترین مقاصد گردشگری جهان می باشد. این شهر زیبا در قسمت شمال غربی روسیه قرار دارد و سومین شهر پر جمعیت در اروپا به شمار می رود؛ این شهر با خلیج فنلاند، دریای بالتیک و رود یووا هم مرز می باشد. پس از پاریس و لندن، توریست های سراسر جهان علاقه مند هستن به سنت پترزبورگ مسافرت کنند.

آشنایی با بهترین مراکز خرید شهر میلان

همان طور که می دانید میلان یکی از مراکز مد و فشن در دنیاست. پس بعید نیست اگر گران ترین و لوکس ترین پوشاک، کیف و کفش و زیورآلات را داخل فروشگاه های این شهر پیدا کنیم. در ادامه تلاش می کنیم چند عدد از مرغوب ترین و بهترین مراکز خرید میلان را برای شما معرفی کنیم.

معرفی مراکز خرید مسکو روسیه

یکی از لذت بخش ترین قسمت های سفر به مسکو، خرید کردن از مجموعه های تجاری این شهر است. فروشگاه های شیک و رنگارنگ، کالاهای خاص و منحصر به فرد که در این فروشگاه ها وجود دارند، چشم هر بیننده ای را به سمت خود خیره می کنند. در این مطلب قصد داریم برترین مراکز خرید در شهر مسکو را معرفی کنیم.

مراکز خرید سنت پترزبورگ

در میان جاذبه های متنوع شهر سنت پترزبورگ روسیه، نام مراکز خرید این شهر به وضوح نمایان است. مراکز خرید و مجتمع های تجاری این شهر، یکی از جاذبه های گردشگری شهر محسوب می شوند و از طرف دیگر در جذب توریست و رونق اقتصادی سنت پترزبورگ نیز نقش مهمی ایفا می کنند.

گشت و گذار در مراکز خرید سنگاپور

سنگاپور یکی از بهترین و متنوع ترین مراکز خرید را در آسیای شرقی دارد. در مراکز خرید سنگاپور، انواع برندهای معتبر و معروف جهان با قیمت های مختلف به مردم ارائه می شوند. اگر به یکی از مجموعه های تجاری سنگاپور مراجعه کنید، تقریباً تمام کالاهایی که مورد نیازتان است را می توانید خریداری کنید.

معرفی مراکز خرید پاتایا تایلند

یکی از تفریحات در سفر خرید کردن از فروشگاه های مختلف است. در مطلب زیر قصد داریم بهترین مراکز خرید پاتایا را برای شما معرفی کنیم تا در وقت و هزینه سفرتان صرفه جویی شود. پس همراه ما باشید!

معرفی مراکز خرید بدروم ترکیه

شهر بدروم علاوه بر یک شهر تفریحی و تاریخی، یک مرکز خرید در مقیاس بسیار بزرگ برای عاشقان خرید محسوب می شود. عمده ی درآمد این شهر به ویژه در سال های اخیر از صنعت توریسم است و مراکز خرید زیادی در آن توسط معماران و پیمانکاران بزرگ ساخته شده است.