آب و هوای استانبول

آب و هوای استانبول

E:\weblog\رایا مارکتینگ\گردشگری-کریسمس\سفارش 1818\پارت 2\15.jpg

شهر استانبول یکی از مهم ترین شهرهای ترکیه محسوب می شود که از لحاظ جنبه های مختلف اقتصادی، تجاری و تاریخی اهمیت زیادی در منطقه دارد. استانبول از نظر موقعیت جغرافیایی در مرز مشترک قاره اروپا و آسیا قرار گرفته است. در قسمت غربی استانبول، اروپا و در بخش شرقی آن، آسیا قرار دارد. شهر استانبول بر روی خط منطقه آناتولی واقع شده است.

استانبول در همسایگی دریای مرمره، خلیج بسفر و منطقه گلدن هورن قرار گرفته است. این سه منطقه، از منابع دریایی و آبی ترکیه محسوب می شوند و نقش مهمی در تغییرات آب و هوایی شهر استانبول ایفا می کنند.

آب و هوای استانبول تا حد زیادی تحت تأثیر شرایط دریای مدیترانه قرار دارد. جریان های دریایی، باد و طوفان و پدیده های هواشناسی که با دریای مدیترانه در ارتباط است، بر روی آب و هوای این شهر اثر فرآوان می گذارد. بسیاری از مناطقی که در مجاورت دریای مدیترانه قرار دارند، آب و هوای معتدلی را تجربه می کنند؛ اما در مورد شهر استانبول این اوضاع کمی متفادت است. تابستان های استانبول تقریباً گرم و خشک است و فصل زمستان در این شهر معتدل و در برخی از روزها، بسیار سرد و یخبندان است.

به دلیل مجاورت استانبول با سواحل دریایی، میزان رطوبت هوا در این شهر بسیار بالا است. در فصل زمستان تقریباً تمام روزهای ماه، مه آلود هستند. بارش باران در این شهر در مقایسه با سایر مناطق بالاتر است. حداکثر دمای هوا در روزهای زمستانی در حدود ۷ تا ۹ درجه سانتی گراد می باشد. فصل تابستان در استانبول تقریباً خشک ترین ماه ها را در پی خواهد داشت. بادهای نسبتاً شدید در استانبول می وزند. در برخی موارد در فصل تابستان، در استانبول بارندگی رخ می دهد.

شرایط آب و هوای مدیترانه ای استانبول چگونه است؟

E:\weblog\رایا مارکتینگ\گردشگری-کریسمس\سفارش 1818\پارت 2\14.jpg

آب و هوای مدیترانه ای، یکی از انواع آب و هوا است که در برخی از مناطق کره زمین مشاهده می شود. شهرهای حوزه دریای مدیترانه دارای آب و هوای مدیترانه ای هستند. آب و هوای مدیترانه ای در واقع نوعی از اقلیم نیمه گرمسیری محسوب می شود. کشور ترکیه و به ویژه استانبول در این منطقه آب و هوایی قرار گرفته است.

استانبول در تماس با حجم زیادی از آب های مدیترانه ای قرار دارد، به همین دلیل دمای هوای استانبول به طور کلی معتدل است. در این شهر اختلاف بین حداقل و حداکثر درجه حرارت هوا در طول روز و در فصل های مختلف، مقدار زیادی نیست. در فصل زمستان، فقط ر چند روز دمای هوای به زیر نقطه انجماد می رسد. در فصل تابستان نیز در برخی از روزها، هوا تا حد زیادی گرم و خشک می باشد.

به دلیل تأثیرپذیری استانبول از آب و هوای دریای مدیترانه و مرمره، پوشش های گیاهی در این منطقه متنوع است. انواع درخت ها و گیاهانی که در این منطقه از ترکیه رشد می کنند باید در برابر خشکی هوا در تابستان و سرمای شدید زمستان مقاومت خوبی داشته باشند. گیاهان این منطقه با شرایط استانبول سازگار شده اند. درختان همیشه سبز مانند کاج و سرو، درختان خزان پذیر مانند شاه بلوط و چنار، بوته ها مانند تیره نعناعیان، درختان میوه مانند زیتون، لیمو، گردو و انگور و گیاهان دارویی نظیر آویشن در این منطقه آب و هوایی از کره زمین بسیار خوب رشد می کنند.

بهترین زمان برای مسافرت به استانبول چه موقع از سال است؟

E:\weblog\رایا مارکتینگ\گردشگری-کریسمس\سفارش 1818\پارت 2\16.JPG

دمای هوا در استانبول متغیر است؛ توریست هایی که قصد سفر به این شهر را دارند، اغلب برنامه ریزی می کنند تا در بهترین ایام سال در استانبول اقامت داشته باشند. بهترین زمان سفر به استانبول موقعی است که هوا نه بسیار گرم و خشک و نه بسیار سرد باشد. در واقع در فصل بهار و پاییز، بهترین زمان مسافرت به این شهر است.

ماه مارس تا سپتامبر، یعنی در واقع در ماه های اسفند تا اردیبهشت و شهریور تا آذرماه، بهترین زمان برای مسافرت به استانبول خواهد بود. دمای هوا در این ایام سال در حدود ۱۵ تا ۲۰ درجه سانتیگراد می باشد و شرایط آب و هوایی در حد مطلوب قرار دارد. از طرف دیگر، قیمت هتل ها و مراکز اقامتی نیز در این ماه ها مناسب تر از سایر ایام سال است. بیشترین تعداد جذب توریست در شهر استانبول در ماه های آوریل، می و ژوئن است. در دو ماه اکتبر و نوامبر، میزان بارندگی در استانبول افزایش می یابد. در این دو ماه، فصل پاییز در استانبول آغاز می شود.

هوای استانبول در ژوئن و آگوست، شرجی، گرم و دارای رطوبت زیاد است. در این موقع از سال، اکثر هتل های این شهر جای خالی برای پذیرش مسافران ندارند. میانگین دمای هوا در فصل تابستان، ۲۷ درجه سانتی گراد تعیین شده است.

نتیجه گیری:

تمام ایام سال برای مسافرت به استانبول مناسب است؛ این انتخاب به سلیقه شما بستگی دارد که به کدام شرای آب و هوایی علاقه مند هستید. اگر به هوای مطبوع و نسیم های خنک و لذت بخش دریایی علاقه دارید، در فصل بهار به استانبول مسافرت کنید. اگر عاشق قدم زدن زیر باران هستید بهتر است در آغاز فصل پاییز به این شهر سفر کنید. بارش های باران پاییزی در استانبول بسیار زیبا و تماشایی است.

اگر می توانید به خوبی در برابر گرما و رطوبت زیاد هوا مقاومت کنید و اگر به حمام آفتاب علاقه دارید، پیششنهاد می کنیم در فصل تابستان به استانبول سفر کنید. اگر به ورزش های زمستانی و برف و یخبندان علاقه دارید، باید در فصل زمستان به استانبول مسافرت کنید. در زمستان، سراسر استانبول از برف پوشیده می شود؛ قیمت هتل ها و مراکز خرید ارزان تر است و مناظر طبیعت، چشم نواز و لذت بخش هستند.


/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هتل Marriott و معرفی این هتل زنجیره ایی

شرکت بین المللی ماریوت یک شرکت مهمان پذیر چند ملیتی آمریکایی است که مجموعه های گسترده ای از هتل ها و امکانات مربوط به اقامت را مدیریت می کند. همچنین این شرکت فعالیت های دیگری در زمینه پارک سازی مجتمع های اقامتی و غیره هم داشته است.

گردش در روسیه

  سفر به سنت پترزبورگ جذابیت خاصی به همراه دارد در ادامه شما با مناطق گردشگری و جزئیات آنها آشنا می شوید. قیمت های ارائه شده،قابل رزرو بوده و مجموعه ی GoBooking این خدمات را به گردشگران عزیز ارائه میدهد   تور ساحلی: تور دو روزه بدون ویزا در سنت پترزبورگ قیمت این تور برای […]

بارسلون و قیمت تور های این بندر زیبا

اکثر گردشگرانی که به اروپا سفر کرده اند،بدون شک بارسلون را یکی از خاطره انگیز ترین مقاصد خود میدانند. حتی پیاده روی در این بندر زیبا، به تنهایی می تواند یک تجربه ی عالی باشد.

مادرید و گشت و گذار شهری

در این مطلب،با شهر مادرید و قیمت تور های شهری مادرید، و خلاصه ایی از آنها آشنا می شوید قیمت تور ها و جزئیات آنها کاملا به روز و مربوط به سال ۲۰۱۸ می باشد.

آشنایی با فلورانس و تورهای شهری

با این مطلب در شهر گشت و گذار خواهید داشت و پل های باستانی را خواهید دید. در رستوران های محلی نهار خواهید خورد و به طور کامل از فلورانس یا “جواهر رنسانس” دیدن خواهید کرد.

گردش در برلین

تور گشت در برلین ۱-گشت و گذار در شهر برلین با اتوبوس دو طبقه هزینه این تور برای هر بزرگسال ۲۶ دلار است. تمام بزرگراه های برلین را با سفر در یک اتوبوس دو طبقه قرمز کشف می کنید و دید ۳۶۰ درجه نسبت به اطراف خواهید داشت. از سواری لذت خواهید برد و از […]

آشنایی با سرگرمی های مسکو

با استفاده از این تور در زمان و هزینه صرفه جویی کرده و در یک روز اندازه ی ۳ تا ۵ روز از مسکو دیدن خواهید کرد. دسترسی به بیش از ۴۰ جاذبه در مسکو خواهید داشت و از مناظر مختلف شهر با وسیله های نقلیه گوناگون از جمله اتوبوس دوگانه و کروز رودخانه استفاده خواهید کرد.

گشت و گذار در آمستردام

بروگ، یک شهر قدیمی قرون وسطایی است که زیبایی اش حفظ شده است، در مرز بلژیک قرار گرفته است و این تور با داشتن یک راهنمای پیشرفته داستان هایی در مورد این شهر را برایتان بازگو می کند.

سرگرمی های ونیز ایتالیا

ر این تور کشتی یا قایق کروز در آبهای ونیزی حرکت می کند تا ۳ جزیره معروف را ببینید، هر کدام از این جزیره ها محیطی منحصر به فرد و سنت های خاص خود را دارد…

راهنمای سفر به بوداپست مجارستان

بوداپست، پایتخت مجارستان، یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری اروپای مرکزی می باشد که به آن لقب “پاریس اروپای مرکزی” را داده اند و بی شک این لقب بدون کوچکترین مبالغه ای، برازنده ی این شهر زیبا و شگفت انگیز می باشد.

گشت و گذار در مراکز خرید بارسلونا

اگر به بارسلونا سفر کرده اید و قصد خرید از مراکز خرید موجود دراین شهر را دارید، در جریان باشید که با گران ترین و لوکس ترین فروشگاه های دنیا مواجه خواهید شد. مراکز خرید موجود در این شهر، بسیار لوکس و مجلل هستند و عرضه کننده ی بهترین برندهای دنیا می باشند. طبیعی است که این برندها، با قیمت های بسیار زیادی به فروش می رسند و از کیفیت و زیبایی بسیاری بهره می برند.

آشنایی با اماکن گردشگری آمستردام هلند

اماکن گردشگری آمستردام آمستردام شهری با دیدنی های بسیار است که اگر زمان سفرتان کوتاه باشد ممکن است تعداد زیادی از آن ها را از دست بدهید. در ادامه تلاش می کنیم چندتا از معروف ترین اماکن گردشگری آمستردام که حتما باید ببینید را برایتان معرفی کنیم! پس با ما همراه باشید! موزه رایکس یا […]

معرفی بهترین هتل های سنگاپور

افرادی که قصد سفر به سنگاپور را دارند، به اطلاعات کاملی از مکان های اقامتی سنگاپور مانند هتل ها، مسافرخانه ها، هاستل، اقامتگاه های کوچک و سوئیت های آپارتمانی این کشور نیاز دارند. در سنگاپور، هتل های بیشماری وجود دارند که دارای رتبه بندی متفاوتی هستند. هتل های لوکس و پنج ستاره این منطقه، قیمت های بالایی دارند؛ در مقابل، هتل های سه ستاره سنگاپور ارزان تر هستند.

بهترین هتل های شهر سنت پترزبورگ روسیه

شهر سنت پترزبورگ، امروزه یکی از مقاصد اصلی گردشگری جهان محسوب شده و تعداد زیادی گردشگر را هر ساله به مت خود جذب می کند. اقامت توریست ها در هتل های این شهر برای مردم شهر بسیار اهمیت دارد، زیرا موجب رونق شهر خواهد شد. هتل های سنت پترزبورگ، از بهترین هتل های اروپا به شمار می روند و …

اقامت در محبوب ترین هتل های میلان

هتل های زیادی در میلان وجود دارد که هریک خدمات و امکانات متفاوتی ارائه می دهند. در این جا سعی داریم چندتا از محبوب ترین هتل های میلان را برایتان معرفی کنیم تا راحت تر بتوانید هتل مود نظر خودرا بیابید.

آشنایی با بهترین هتل های پاتایا تایلند

در این بخش سعی داریم برایتان بهترین و معروف ترین هتل های پاتایا را معرفی کنیم. به علت توریستی بودن پاتایا هتل های زیادی با قیمت ها و خدمات متنوع در این شهر وجود دارد که تقریبا با هر بودجه ای می توانید از آن ها استفاده کنید.

بهترین هتل های بدروم ترکیه

هتل اصلی ترین و مهم ترین بخش یک سفر پس از انتخاب مقصد است. در این قست تلاش می کنیم شما را با بهترین هتل های بدروم آشنا کنیم. همانطور که می دانید اگر هتلی مناسب با انتظارات و نیازهایتان انتخاب نکنید، ممکن است سفرتان آن طور که می خواهید لذت بخش و مفرح نباشد.

بهترین هتل های شهر مسکو روسیه

مسکو، پر جمعیت ترین شهر روسیه، یکی از مقاصد گردشگری جهان به شمار می رود. افرادی که مسکو را برای گذراندن تعطیلات خود انتخاب می کنند، باید در یکی از هتل های این شهر اقامت کنند. اکثر گردشگران تمایل دارند در هتلی اتاق خود را رزرو کنند که به مراکز خرید شهر و آثار دیدنی آن نزدیک باشد.

معرفی دیدنی های مسکو ؛ روسیه

شهر مسکو در روسیه یکی از مقاصد گردشگری جهان است و هر ساله تعداد زیادی توریست و گردشگر از سراسر جهان برای دیدن جاذبه های گردشگری این شهر به این منطقه از روسیه سفر می کنند. مسکو، مکان های زیبا و دیدنی بسیاری دارد. در این مطلب قصد داریم مکان های دیدنی و گردشگری شهر مسکو را به شما معرفی نماییم.

گردشگری در سنت پطرزبورگ روسیه

سنت پترزبورگ، مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری زیبا و فوق العاده ای دارد. تقریباً تمام توریست هایی که به این شهر سفر می کنند، از ۹۰ درصد اماکن دیدنی سنت پترزبورگ دیدن می کنند. در این شهر، ساختمان های تاریخی، بناهای قدیمی، موزه، پارک، شهربازی، مراکز خرید و بسیاری جاذبه دیگر وجود دارند.

دیدنی های شهر میلان ایتالیا

شهر میلان یکی از دو شهر بزرگ ایتالیاست که در شمال کشور ایتالیا و در میان دشت لومباردی قرار گرفته است. در شهر زیبای میلان در کنار جاذبه های تفریحی و وجود برج های مدرن معاصر، عمارت ها و بناهای تاریخی زیبایی وجود دارد.

اماکن گردشگری سنگاپور

سنگاپور یکی از دیدنی ترین کشورهای آسیایی است که مورد توجه گردشگران و جهانگردان زیادی واقع شده است. در کشور سنگاپور، مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری زیادی وجود دارد. ساختمان های بلند، سواحل زیبا و آثار تاریخی بسیاری در سنگاپور وجود دارند که دیدن از آن ها خالی از لطف نمی باشد.

دیدنی های شهر پاتایا تایلند

پاتایا یکی از شهرهای آسیایی بسیار محبوب میان توریست ها است که می‌تواند هر سلیقه‌ ای را راضی کند. شما می توانید در این شهر زیبا سواحل جذاب استوایی و آب های نیلگون خلیج تایلند را در کنار تعداد زیادی از اماکن تفریحی و گردشگری، رستوران و کلاب تجربه کنید.

آشنایی با اماکن گردشگری بدروم

اگر قرار است به بدروم سفر کنید، لازم است بدانید چه جاذبه هایی را قرار است ببینید و قرار است بر اساس چه برنامه ای سفر کنید. برای اینکه بیشترین استفاده را از زمان سفر خود داشته باشید، در ادامه همراه ما باشید تا به بررسی اماکن گردشگری بدروم بپردازیم.

میلان ؛ سفری رویایی به ایتالیا

میلان یکی از شهرهای معروف و مهم کشور ایتالیا است که مهد مد، فشن و طراحی لباس، کیف و کفش و زیورآلات محسوب می شود. ساعت این شهر دو و نیم ساعت از تهران عقب تر است و زبان رسمی مردم آن ایتالیایی است.

گشت و گذار در مسکو ، روسیه

مسکو یکی از شهرهای اروپایی و پایتخت کشور روسیه می باشد. به دلیل موقعیت جغرافیایی مسکو، این شهر یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری جهان محسوب می شود. مسکو در بخش غربی روسیه قرار دارد؛ این شهر مرکز فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و تجاری روسیه به شمار می رود.

سفری خاطره انگیز به سنگاپور

امروزه این کشور آسیایی، یکی از مقاصد گردشگری در جهان به شمار می رود …

راهنمای سفر به پاتایا تایلند

درباره پاتایا و تاریخچه اش پاتایا سال ها قبل تر از این که به محلی برای گردش توریست ها، کلاب های شبانه و غذاخوری های شبانه روزی تبدیل شود، محلی برای گذراندن تعطیلات آخر هفته مردم بانکوک بود. بعد از آن در هنگام جنگ ویتنام و آمریکا، پاتایا مقری نظامی برای پایگاه لجستیکی آمریکا شد و افراد زیادی برای کسب و کار وارد آن شدند

سواحل زیبای بدروم ترکیه

بدروم شهری ساحلی در قسمت جنوب غربی کشور ترکیه است که در نوار یا کرانه ساحلی دریای معروف و زیبای اژه قرار گرفته است. این شهر شگفت انگیز از مقاصد بسیار جذاب و پر طرفدار برای گردشگران و توریست هاست. اکثر بناهای این شهر معماری به سبک مصری دارند و از این رو سوژه بسیار خوبی برای عکاسی نیز هستند.

محبوب ترین رستوران های سنت پترزبورگ

اگر سنت پترزبورگ را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کرده اید، از لحاظ غذا و خوراکی هیچ نگرانی نخواهید داشت. در رستوران های سنت پترزبورگ، انواع غذاهای سنتی روسیه، اروپایی، بین المللی، خوراک های کبابی، بریان، استیک، فست فود، انواع دسر و … وجود دارند.