تابستان ورزشی پاریس

پاریس

 

شاید از خواندن این عنوان تعجب کرده باشید. پاریس شهر محبوبی برای بسیاری از جهانگردان یا افراد عادی است که دوست دارند یک سفر خاطره انگیز داشته باشند. این شهر را شهر عشق و یا عروس شهرهای جهان می نامند. همچنین از پاریس با نام شهر نور یا پایتخت مد هم یاد می کنند. اما در این مقاله قصد داریم از بعد دیگری به جذابیت های این شهر نگاه کنیم. نظرتان در خصوص تابستان ورزشی پاریس چیست؟
پاریس با تمام جاذبه های توریستی خود این تابستان به دلیل دیگری مورد توجه خواهد بود. چرا که عده زیادی برای تماشای مسابقات و یا شرکت در آن به پاریس سفر خواهند کرد. پاریس دارای یک تقویم ورزشی جذاب است که در این تابستان نیز قصد دارد عده زیادی را به رقابت طلبیده و همچنین بسته های آدرنالین را در خون تماشاگران بیدار کند.

 
تابستان ورزشی پاریس با ماراتن
هر ساله ۵۰٫۰۰۰ دونده برای رقابت های ماراتن به پاریس سفر می کنند. این مسابقات بهترین مسیرهای توریستی جهان را به خود اختصاص داده است. مسابقه در شانزه لیزه شروع شده و بعد از عبور از باستیل، کلیسای نوتردام، موزه Musée d’Orsay و البته برج ایفل در تاق پیروزی (Arc de Triomphe) به پایان می رسد. عده زیادی به امید گرفتن تاج گل در این رقابت شرکت خواهند کرد. همچنین تماشاگران نیز می توانند در سراسر پل رودخانه سن مسابقات را تماشا کنند. همچنین عده ای از تماشاگران که علاقه ای به شلوغی و ایستادن برای مدت طولانی ندارند در پارک بولونی که درست قبل از خط پایان قرار دارد منتظر دونده ها می مانند.


قهرمانی جهانی هاکی یخ
در سال ۲۰۱۷ قهرمانی هاکی یخ جهانی بین دو مکان پاریس و کلن تقسیم می شود. نمام مسابقات گروه B قرار است در آکور آرنا پاریس برگزار شود. به این ترتیب شما شانس این را دارید که در پاریس شاهد رقابت های قهرمان جهان یعنی تیم کانادا در مقابل تیم های سوئیس، نروژ فلاند و فرانسه باشید. قطعا تیم هاکی کانادا محبوبیت زیادی در جهان دارد ولی هر مسابقه ای تنها یک برنده دارد. باید دید شانس تیم کانادا امسال چقدر خواهد بود.


مسابقات تنیس آزاد
مسابقات تنیس آزاد فرانسه که به رولند گارسون هم معروف است؛ از جمله جذاب ترین رقابت های تنیس جهان می باشد. در تابستان ورزشی پاریس امسال می توانید شاهد رقابت رافائل نادال، راجر فدرر، سرنا ویلیامز و نواک جوکوویچ در مسابقات تنیس آزاد باشید. همچنین این مسابقات قطعا قرار است برخی از قهرمانان آینده این رشته را نیز به شما معرفی کند. در این تایم می توانید سری هم به آزمایشگاه RG بزنید و جدیدترین تکنولوژی مربوط به تنیس را از نزدیک ببینید. این آزمایشگاه فضایی برای نمایش جدیدترین نوآوری های مربوط به تنیس از جمله تنیس مجازی و تنیس ۳۶۰ درجه فراهم کرده است. احتمالا مشابه این تکنولوژی ها را تا کنون هرگز ندیده اید.


مسابقات دوچرخه سواری فرانسه
در ۲۳ ژوئیه تابستان ورزشی پاریس ۲۰۱۷ همچنین می توانید شاهد مسابقات دوچرخه سواری باشید که یک تور رقابتی در سراسر فرانسه می باشد و بیش از سه هفته طول می کشد. بنابراین در خلل این مسابقه فرصت این را دارید که سری هم به مکان های دیدنی پاریس بزنید. این مسابقات در شانزه لیزه به اتمام می رسد. برنده سال گذشته مسابقات دوچرخه سواری فرانسه کریس فروم از تیم آسمان بود که در مسابقات امسان نیز شرکت خواهد کرد. همچنین ریچی پورت استرالیایی و Nairo Quintana کلمبیایی نیز رقیبان او در این دوره از رقابت ها هستند پس باید دید امسال شانس فروم چقدر است.


مسابقات سوارکاری
تابستان ورزشی پاریس حتی کمی هم از پاییز وقت قرض می گیرد و مسابقات بزرگ ترین نژاد اسب در دنیا را ترتیب می دهد. در سال گذشته ۴۱٫۰۰۰ تماشاگر در شهر پاریس به صورت حضوری مسابقات را دنبال می کردند و بیش از ۱ میلیارد نیز مسابقات را از تلویزیون تماشا می کردند. این مسابقات در میدان اسب دوانی دی شانتلی برگزار می شود. در این مسابقات علاوه بر شور و هیجان واقعی خود مسابقه، می توانید از رقابت های جذاب پیش بینی نتایج، نوشیدنی ها و همچنین جمعیتی که به همه چیز ابهت بیشتری می دهند، لذت ببرید.

ترجمه اختصاصی GoBooking / برگرفته از thetravelmagazine

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

پربازدیدترین مطالب

مونت کارلو ؛‌ اعیان نشین موناکو...

مونت کارلو یادی از گذشته پر زرق و برق این کشور را در ذهن تداعی می کند …

راهنمای سفر به واتیکان...

واتیکان یک دولت مستقل کوچک است. امروزه خانه پاپ و کلیسای پاپ را در شهر واتیکان نگه داری می کنند….

بالی؛ جزیره آرامش

سواحل جنوبی دارای شن و ماسه سفید است در حالی که سواحل شمال و غرب دارای شن و ماسه سفید و سیاه می باشد …

سفری رویایی به ایبیزا ؛ اسپانیا...

جالب است بدانید که ایبیزا تقریبا ۱۰ برابر منتهن وسعت دارد. شما در این شهر مناظر، تفریحات و …
  • کانال آپارات GoBooking
    تازه ترین ها