راهنمای سفر به واتیکان

واتیکان

Vatican City

Vatican City


این شهر که با نام Holy See نیز شناخته می شود، یک دولت مستقل کوچک است. واتیکان با ۰٫۴۴ کیلومتر مربع دارای تنها ۱۰۰۰ نفر جمعیت است. این شهر در ۱۱ فوریه ۱۹۲۹ از ایتالیا جدا شد و استقلال خود را اعلام کرد. تنها در سال ۲۰۱۳  بیش از ۵ میلیون نفر از این شهر بازدید کرده بودند. Holy See مرجع کاتولیک و خانه پاپ در سال ۱۳۷۸ بوده است. امروزه نیز خانه پاپ و کلیسای پاپ را در شهر واتیکان نگه داری می کنند. این شهر توسط شهر رم احاطه شده است. توریست ها از میدان سنت پیتر وارد شهر می شوند. بهترین راه برای وارد شدن به واتیکان از راه پل تاریخی پونته سنت آنجلو است. این پل بین رم و واتیکان واقع شده است. پل به قلعه آنجلو می رسد که در خارج از شهر واتیکان قرار گرفته است.


موزه واتیکان
این موزه را به عنوان بزرگ ترین مجموعه موزه در جهان با بیش از ۱۴۰۰ اتاق می شناسند. این موزه شامل آثار باستانی، گالری هایی از اشیا قدیمی تا عمر ۳۰۰۰ سال، کلیسای سیستین و قسمت هایی از کاخ پاپ می باشد. در این هتل یک اتاق تنها به آثار رافائل اختصاص یافته است.
Pinacoteca Vaticana در این موزه احتمالا بهترین گالری عکس رم با بسیاری از آثار دوره رنسانس می باشد. چشمگیر ترین قسمت این مجموعه تالار Maps است که دارای نقاشی های دیواری قدیمی از دوره پاپ می باشد.

 

واتیکان


بازدید از موزه واتیکان
برای بازدید از این موزه شما ۴ برنامه پیش رو دارید که می توانید از بین آن ها یکی را انتخاب کرده و بلیط آن را تهیه کنید. تمام این ۴ برنامه به کلیسای سیستین منتهی می شود. از آنجایی که این موزه وسعت زیادی دارید بهتر است با یک راهنمای تور به آنجا بروید. می توانید قبل از بازدید برای خودتان بلیط رزرو کنید. موزه در یکشنبه ها و تعطیلات رسمی، تعطیل می باشد. البته یکشنبه آخر هر ماه موزه باز بوده و رایگان هم هست.


کلیسای سیستین
کلیسای سیستین از ۱۴۷۳ تا ۱۴۸۱ به عنوان کلیسای خصوصی پاپ و همچنین برای انتخاب پاپ جدید استفاده می شده است. این کلیسا توسط کاردینال ها ساخته شده است. میکل آنژ نقاش معروف که در نقاشی دیوار و سقف تبحر داشته است، در این کلیسا داستان حضرت نوح را به تصویر می کشد و تزئین دیوار محراب را به عهده دارد. صحنه های کتاب مقدس نیز توسط چند تن از هنرمندان معروف از جمله Perugino و Botticelli به تصویر کشیده شده است.


کلیسا و میدان سنت پیتر
کلیسای سنت پیتر واقع در میدان سنت پیتر یک قسمت مذهبی و توریستی در این شهر است. خیلی از آثار هنری مهم از جمله اثر معروف پیتا از میکل آنژ در این کلیسا موجود است. شما می توانید مقبره پاپ را نیز در این کلیسا ببینید.


اطلاعات حمل و نقل و گردشگری شهر واتیکان
در سمت چپ میدان سنت پیتر یک مغازه کوچک هست که نقشه ها و راهنمای سفر شهر واتیکان را می فروشد. همچنین طلا و جواهر و سوغاتی نیز جز کالاهای این مغازه است.
نزدیک ترین ایستگاه مترو به ورودی موزه نزدیک Piazza Santa Maria delle Grazie می باشد. ایستگاه در یک پارکینگ قرار دارد. اتوبوس ۴۹ و تراموا ۱۹ نیز در نزدیکی در توقف می کنند تا در ادامه راه شما را همراهی کنند.


گارد سوئیس
گارد سوئیس از سال ۱۵۰۶ تاسیس شده و هنوز هم وجود دارد. این گارد شامل تعدادی سرباز نمادین است که لباس های مخصوص پوشیده اند و می خواهند این حس را تداعی کنند که شهر واتیکان محافظت شده است. کسانی که در این گارد استخدام می شوند باید اتباع سوئیسی کاتولیک باشند. سن آن ها بین ۱۹ تا ۳۹ سال بوده و باید حداقل تعدادی از واحد های مشخص در دبیرستان را پاس کرده باشند. قد آن ها نیز باید حداقل ۱۷۴ سانتی متر باشد. به علاوه باید خدمت نظام سوئیس را هم تمام کرده باشند.

 

واتیکان


قلعه سنت آنجلو
قلعه سنت آنجلو بر روی رودخانه Tiber به عنوان مقبره امپراتور هادریان در قرن دوم ساخته شده است. در قرون وسطی از آن به عنوان یک قلعه استفاده شده است تا زمانی که در قرن ۱۴ این قلعه به محل زندگی پاپ تبدیل شد. این قلعه یک راه زیرزمینی به واتیکان دارد. در تابستان در آنجلو با کنسرت ها و برنامه های ویژه از توریست ها پذیرایی می شود. این منطقه یک جای ایده آل برای قدم زدن و لذت بردن از مناظر کنار رودخانه است.

 

ترجمه اختصاصی  GoBooking / برگرفته از Tripsavvy

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

پربازدیدترین مطالب

مونت کارلو ؛‌ اعیان نشین موناکو...

مونت کارلو یادی از گذشته پر زرق و برق این کشور را در ذهن تداعی می کند …

راهنمای سفر به واتیکان...

واتیکان یک دولت مستقل کوچک است. امروزه خانه پاپ و کلیسای پاپ را در شهر واتیکان نگه داری می کنند….

بالی؛ جزیره آرامش

سواحل جنوبی دارای شن و ماسه سفید است در حالی که سواحل شمال و غرب دارای شن و ماسه سفید و سیاه می باشد …

سفری رویایی به ایبیزا ؛ اسپانیا...

جالب است بدانید که ایبیزا تقریبا ۱۰ برابر منتهن وسعت دارد. شما در این شهر مناظر، تفریحات و …
  • کانال آپارات GoBooking
    تازه ترین ها