بالی؛ جزیره آرامش

بالی

 

بالی اندونزی


بالی یکی از ۱۷٫۰۰۰ جزیره از مجمع الجزایر اندونزی و یکی از ۳۳ استان جمهوری اندونزی با توجه به هیئت گردشگری است. در واقع بالی مکانی به مساحت ۲۱۷۴ مایل مربع بین جاوه و لومبوک می باشد که از سواحل شنی، جنگل های بارانی گرمسیری و آتشفشانی پوشیده شده است. بیش از ۳ میلیون نفر در این جزیره ساکن هستند.


تاریخچه
پیش از هندو، بودایی و فرهنگ مدرن تاریخ بالی به سه دوره تاریخی مجزا تقسیم می شود. دوران پیش از تاریخ مربوط به زمانی است که مردم مهارت های مورد نیاز برای خودکفایی را به دست آوردند؛ برای مثال فهمیدند که چگونه شکار کرده و به کشاورزی بپردازند. دوران هندو بودایی در مورد ترکیب ادیان، فرهنگ ها و سنت های مردم است که با وجود دو دین متفاوت چگونه در هم آمیختند. در سال ۱۵۹۷ دریانوردان هلندی وارد بالی شده و آغازگر دوران مدرن بالی شدند. آن ها فرهنگ غرب را به بالی آورده و تغییرات بزرگی در آنجا ایجاد کردند. تا قرن ۲۰ هلندی ها کنترل اندونزی را به دست داشتند تا اینکه در سال ۱۹۴۹ مردم برای به دست آوردن استقلال تلاش کردند.


مردم بالیایی از گروه های مختلف قومی از جمله چینی، هندی، عرب، فیلیپینی و مردم اقیانوسیه هستند. این شهر از ماهیگیری، کشاورزش و تجارت برای امرار معاش خود استفاده می کند. دین نقش مهمی در زندگی این مردم دارد. اکثریت مردم بالی هندوئسی می باشند. دولت محلی و نظام آموزشی نیز این دین را به عنوان دین اصلی مردم پذیرفته است. همچنین مواردی مانند سوزاندن مرده ها، ازدواج ها، ساخت معابد، تجمعات مذهبی و اجتماعی هم پیرو همین دین می باشد.

 

بالی اندونزی


چشم انداز ها و مناظر متفاوتی نیز در این جزیره دیده می شود. سواحل جنوبی دارای شن و ماسه سفید است در حالی که سواحل شمال و غرب دارای شن و ماسه سفید و سیاه می باشد. این جزیره دارای چهار دریاچه بزرگ است که توسط جنگل های بارانی احاطه شده مردم در آن جا به قایق رانی و ماهیگیری مشغول هستند. آتشفشان ها از چشم اندازهای این جزیره می باشند. کوه آگونگ، بلندترین قله آتشفشانی جزیره است که همیشه می توانید دود و بخار را در فراز آن ببینید. معبد هندو Besakih در فراز این کوه ساخته شده است.


گیاهان و حیات وحش بالی شامل جنگل های بارانی است که حیوانات زیادی هم در آن زندگی می کنند. ببر بالی یک گونه در حال انقراض است که در پارک ملی تحت حفاظت بالی زندگی می کند. پارک ملی بالی یک مکان برای زیستگاه حیوانات مختلف و همچنین گیاهان معطر و رنگارنگ جزیره است. گیاهانی مانند بامبو، درختان نارگیل، ماگنولیا، گل یاسمن و هر نوع گیاه یا بوته و درختی از جنس بامیه از حانواده  یاس را می توانید لابه لای این جزیره ببینید. بسیاری از این گل ها جایگاه ویژه ای در جشنواره ها و مراسم مذهبی دارند. حیوانات این جزیره نیز مانند میمون، گوزن و بیش از ۳۰۰ گونه پرنده وجود دارند که به نوعی خاص این جزیره هستند؛ در بالی به چشم می خورند. خورشید ماهی، ماهی های مرجانی، مار ماهی، اسفنج ها، دلفین ها و کوسه های آبی نیز از جمله آبزیان فراوان در این جزیره می باشند.

 

بالی اندونزی


کشاورزی بخش مهمی از اقتصاد بالی را به خود اختصاص می دهد. صادرات محصولات مانند قهوه و برنج منبع درآمدی برای بسیاری از ساکنان بالی می باشد. همچنین صنعت گردشگری خود کمکی است تا ساکنان این جزیره بتوانند بهتر امرار معاش کنند. خیلی از بازدیدکنندگان دوست دارند کاوش در جنگل های بارانی، غواصی بین صخره مای مرجانی قایقرانی یا پیاده روی در کوه را تجربه کنند. آن ها همچنین به معابد، موزه ها، کاخ ها یا روستاهای کوچک سری می زنند تا بخشی از تاریخ این جزیره را به چشم ببینند. مناطقی که نزدیک ساحل هستند یا در کنار شهرستان ها واقع شده اند بیشترین سرگرمی ها را برای گردشگران دارند. مثلا کافه ها، رستوران ها و یا امکانات ورزشی و مراکز خرید و یک سالن کنفرانس بین المللی از جمله مکان هایی است که گردشگران بیشتر از آن ها استقبال می کنند. بالی همچنین بیش از صد هتل، اقامتگاه و ویلا در امتداد ساحل یا نزدیکی کوه دارد.

 

ترجمه اختصاصی GoBooking / برگرفته از usatoday

 

رزو هتل به صورت مستقیم در بالی

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

پربازدیدترین مطالب

مونت کارلو ؛‌ اعیان نشین موناکو...

مونت کارلو یادی از گذشته پر زرق و برق این کشور را در ذهن تداعی می کند …

راهنمای سفر به واتیکان...

واتیکان یک دولت مستقل کوچک است. امروزه خانه پاپ و کلیسای پاپ را در شهر واتیکان نگه داری می کنند….

بالی؛ جزیره آرامش

سواحل جنوبی دارای شن و ماسه سفید است در حالی که سواحل شمال و غرب دارای شن و ماسه سفید و سیاه می باشد …

سفری رویایی به ایبیزا ؛ اسپانیا...

جالب است بدانید که ایبیزا تقریبا ۱۰ برابر منتهن وسعت دارد. شما در این شهر مناظر، تفریحات و …
  • کانال آپارات GoBooking
    تازه ترین ها