پکن، پایتخت کشور پهناور چین

پکن – چین

 

پکن پایتخت کشور چین واقع در شمال این کشور است . پکن تلفیقی از شهرسازی سنتی و مدرن را دارا می باشد که نقش بسزایی در سیاست ، کسب و کار و اقتصاد، آموزش، تاریخ، فرهنگ، زبان، موسیقی، ورزشی، معماری ، تمدن، مد، هنر، سرگرمی، نوآوری و فن آوری دارد. پکن مرکز سیاسی، فرهنگی و آموزشی کشور است . قدمت این شهر بیش از ۳ هزار سال می باشد و به عنوان آخرین پایتخت بزرگ چین از  میان ۴ پایتخت باستانی می باشد که بسیاری از سیاست گذاری های بزرگ در این شهر انجام می شود. جمعیت کلانشهر پکن در حدود ۲۲ میلیون نفر می باشد.

آب و هوا
مرداد گرم ترین ماه در پکن و سردترین ماه دی می باشد. همچنین مرطوب ترین ماه شهریور است که بارش در آن به طور میانگین به ۱۸۲ میلی متر می رسد.

جاذبه های گردشگری پکن


کاخ سلطنتی و شهرممنوعه : کاخ سلطنتی را به عنوان شهر ممنوعه می شناسند . از نمادهای قابل توجه چین است و قدمت آن به سلسله یوان می رسد . این جاذبه از مساحت بزرگی برخوردار است که اطراف آن با دیواری به ارتفاع ۱۰ متر پوشانده شده است. همچنین خندقی به ارتفاع ۵۰ متر در پشت دیوار قرار دارد.

میدان تیان آن من (Tiananmen) : میدان تیان آن من (میدان صلح آسمانی) بزرگترین میدان داخل شهری در جهان است، این میدان برای برگزاری مراسم های یک میلیون نفری در سال ۱۹۵۸ طراحی و ساخته شده است که سالانه جشن سالگرد جمهوری چین در آن برگزار می شود.

پارک بیهای (Beihai Park) : این پارک یکی از قدیمی ترین بازمانده های باغ سلطنتی در پکن است و فاصله کوتاهی از کاخ سلطنتی دارد.

معبد بهشت (Temple of Heaven) :  یکی از جاذبه های تاریخی معبد بهشت می باشد. زیبایی و قدمت این معبد دست به دست  هم داده تا یکی از باشکوه ترین معابد چین را به نمایش بگذارد.


استادیوم ملی پکن : زیبایی این سازه مدیون طراحی منحصر به فرد به تاثیر از معماری سنتی چینی است که هزینه بالایی برای ساخت آن اختصاص داده شد. برای میزبانی رویدادهای فرهنگی بزرگ و اجرای  کنسرت های پاپ، و مسابقات فوتبال از آن بهره می گیرند و در زمستان، به بزرگترین پیست اسکی سرپوشیده ساخته شده به دست انسان در جهان تبدیل می شود.

معبد لاما (Lama Temple) : معبد لاما  از جذابترین و بهترین معبد های پکن است که در طول تاریخ محفوظ مانده است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

پربازدیدترین مطالب

مونت کارلو ؛‌ اعیان نشین موناکو...

مونت کارلو یادی از گذشته پر زرق و برق این کشور را در ذهن تداعی می کند …

راهنمای سفر به واتیکان...

واتیکان یک دولت مستقل کوچک است. امروزه خانه پاپ و کلیسای پاپ را در شهر واتیکان نگه داری می کنند….

بالی؛ جزیره آرامش

سواحل جنوبی دارای شن و ماسه سفید است در حالی که سواحل شمال و غرب دارای شن و ماسه سفید و سیاه می باشد …

سفری رویایی به ایبیزا ؛ اسپانیا...

جالب است بدانید که ایبیزا تقریبا ۱۰ برابر منتهن وسعت دارد. شما در این شهر مناظر، تفریحات و …
  • کانال آپارات GoBooking
    تازه ترین ها