جشنواره موسیقی Tomorrowland

Tomorrowland

Tomorrowland

 

یک جشنواره موسیقی الکترونیک است که در بلژیک برگزار می شود. Tomorrowland برای اولین بار در سال ۲۰۰۵ اتفاق افتاد و از آن زمان به یکی از بزرگ ترین و مشهورترین جشنواره های موسیقی جهان بدل شد. در حال حاضر برای دو تعطیلات آخر هفته و در دو مرحله به طول می انجامد متنها بلیط های آن تنها در چند دقیقه فروخته می شود.


پیشینه تاریخی Tomorrowland
اولین بار این جشنواره در سال ۲۰۰۵ برگزار شد که میزبان آمین ون بوورن، اکسل، مارکو بیلی، فرد بیکر، دیوید گویتا، Ruthless و دی جی زانی بود. اما در آخرین لحظه که قرار بود مدونا در جشنواره حاضر شود، جشن کنسل شد. در سال ۲۰۰۶ بخش اصلی بر عهده بند Atari Babies بود. در سال سوم نیز برای اولین بار این جشنواره دو روز طول کشید که مطابق  با روزهای ۲۸ و ۲۹ ژوئیه ۲۰۰۷ می شود.


در سال ۲۰۰۸ جشنواره در ۲۶ و ۲۷ ژوئیه برگزار شد. برای اولین بار بیش از ۱۰۰ دی جی در این آن شرکت کردند و بازدیدکنندگاه نیز تعدادشان از ۵۰٫۰۰۰ نفر گذشته بود.
در پنجمین سالگرد سالن های بیشتری به جشنواره اختصاص یافت. همچنین تفریحاتی مانند اسکی و موارد دیگر هم برای بازدیدکنندگان آماده بود. در این سال نوازندگانی مثل Natural Born Deejays و SASH نیز حضور داشتند. Tomorrowland در سال ۲۰۰۹ در روزهای ۲۵ و ۲۶ ژوئیه ۹۰٫۰۰۰ نفر را به خود جذب کرد.


Tomorrowland 2010
در سال ۲۰۱۰ Dada Life, Dimitri Vegas و Like Mike و Tara McDonald یک آواز رسمی با عنوان “Tomorrow/Give Into The Night” را اجرا کردند که دو بار این آهنگ اجرا شد. آهنگ توسط Mike, Dada Life و Dimitri Vegas ساخته شده بود و آواز و ملودی نیز توسط Tara McDonald نوشته و تنظیم شد. این آهنگ به آهنگ شماره ۵ تجاری بلژیک تبدیل شد تا به امروز به عنوان سرود Tomorrowlands هر ساله اجرا می شود.


این جشنواره تا ۳ روز به طول انجامید. فقط چند روز پس از شروع پیش فروش بلیط ها، تمام بلیط های آن به فروش رسیده بود. Tomorrowlands در این سال بیش از ۱۸۰٫۰۰۰ بازدیدکننده داشت. David Guetta، Nervo، House Mafia، Avicii، Tiesto، Hardwell، Carl Cox، Paul van Dyk، Tensnake، Laidback Luke، Brodinski، Juanma Tudon، Mike Matthews، De Jeugd van Tegenwoordig و چندین نفر دیگر در این جشنواره شرکت داشتند. Tomorrowland 2012 توانست بهترین جوایز دنس بین الملل را از آن خود کند.


Tomorrowland 2012 در روزهای ۲۷ تا ۲۹ جولای در De Schorre که یک منطقه تفریحی در Boom است، اجرا شد. Boom در ۱۶ کیلومتری جنوب آنتورپ و ۳۲ کیلومتری شمال بروکسل قرار دارد. این گروه شامل ۴۰۰ دی جی بود. از جمله Armin van Buuren, Ferry Corsten, Skrillex, Avicii, Marco Bailey, Skazi, David Guetta, Nervo, Hardwell, Swedish House Mafia, Afrojack, Steve Aoki, Juanma Tudon, Carl Cox, The Bloody Beetroots, Paul van Dyk, Martin Solveig, Chuckie, Fatboy Slim, Dimitri Vegas & Like Mike و Pendulum که هر روز در پانزده مرحله روی استیج اجرا داشتند. در آن سال بیش از ۱۸۵٫۰۰۰ نفر از ۷۵ کشور جهان شرکت کردند که ۳۵٫۰۰۰ نفر آن ها تنها در Dreamville اقامت داشتند. با توجه به موقعیت فوق العاده جشنواره فردا و اصلیت آن که برای بلژیک است، ID & T که از ابتدا سالن های جشنواره فردا را آماده می کرد تصمیم گرفت، پیش فروش بلیط ها را از ۸۰٫۰۰۰ به ۱۸۰٫۰۰۰ برساند. فروش مختص بلژیکی ها در ۲۴ مارس انجام شد. در کمتر از یک روز همه بلیط ها به فروش رسیدند. برخی از اوقات ۲٫۰۰۰٫۰۰۰ نفر همزمان در لیست فروش آنلاین منتظر بلیط بودند. فروش جهانی در ۷ آوریل شروع شد. ظرف مدت ۴۳ دقیقه ۱۰۰٫۰۰۰ بلیط دیگر نیز به فروش رسید. جشنواره فردا علام کرد که علاوه بر فروش بلیط های ویژه با شرکت هواپیمایی بروکسل نیز همکاری می کند تا در بیش از ۱۵ شهر جهان پروازهای منظم در روز معین به بلژیک داشته باشد. در آن سال در کل ۲۵ شرکت هواپیمایی سازماندهی شدند تا تماشاگران را به جشنواره فردا برسانند.

 


جشنواره فردا در سال ۲۰۱۳ در ۲۶ تا ۲۸ ژوئیه برگزار شد. شرکت های هواپیمایی ۱۴۰ پرواز اضافی به مقصد بلژیک از سراسر ۶۷ شهر در سراسر جهان را در آن روز گزارش کردند. شرکت کنندگان با ۲۱۴ ملیت در جشنواره فردا حضور یافتند.
برای دهمین سالگرد جشنواره فردا در سال ۲۰۱۴ برای پاسخگویی به حجم بالای تقاضا، قرار شد جشنواره در دو تعطیلات آخر هفته در تاریخ های ۱۸ تا ۲۰ ژوئیه و ۲۵ تا ۲۷ جولای برگزار شود. در ماه آوریل سال ۲۰۱۴ MTV اعلام کرد تولید دو ساعته MTV World Stageرا با برنامه های جشنواره فردا که در اوت پخش می شود، هماهنگ کرده است. این مستند در دهمین سالگرد جشنواره فردا تهیه شد. در ۱۶ آوریل هانس زیمر اعلام کرد که قصد دارد یک اجرای کاملا کلاسیک در جشنواره امسال داشته باشد. دیو کلارک نیز قصد داشت یک اجرای وسیع تر با پوشش دهی موسیقی های زیرزمینی داشته باشد.
جشنواره فردا در ۲۰۱۵ در تاریخ های ۲۴ تا ۲۸ جولای برگزار شد. فصل اول تم جدید Melodia را دنبال کرد. نسخه ۲۰۱۶ Elixir of Life نیز در آن سال معرفی شد.

 

در سال ۲۰۱۷ جشنواره فردا قرار است طی دو آخر هفته و در دو مرحله اجرا شود. اولین مرحله در تاریخ های ۲۱ تا ۲۳ جولای اجرا خواهد شد. مرحله بعدی در ۲۸ تا ۳۰ ژوئیه میزبان تماشاچیان می باشد.

 

 

ترجمه اختصاصی GoBooking

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

پربازدیدترین مطالب

مونت کارلو ؛‌ اعیان نشین موناکو...

مونت کارلو یادی از گذشته پر زرق و برق این کشور را در ذهن تداعی می کند …

راهنمای سفر به واتیکان...

واتیکان یک دولت مستقل کوچک است. امروزه خانه پاپ و کلیسای پاپ را در شهر واتیکان نگه داری می کنند….

بالی؛ جزیره آرامش

سواحل جنوبی دارای شن و ماسه سفید است در حالی که سواحل شمال و غرب دارای شن و ماسه سفید و سیاه می باشد …

سفری رویایی به ایبیزا ؛ اسپانیا...

جالب است بدانید که ایبیزا تقریبا ۱۰ برابر منتهن وسعت دارد. شما در این شهر مناظر، تفریحات و …
  • کانال آپارات GoBooking
    تازه ترین ها