معرفی پر ترافیک ترین فرودگاه های جهان

۱۰ فرودگاه پر ترافیک دنیا

همان طور که می دانید، یکی از مهم ترین مولفه های کیفی هر کشوری، خطوط هوایی آن کشور و فرودگاه های تاسیس شده در شهرهای مختلف آن می باشند، و چه بسا کشورهایی که به خاطر داشتن فرودگاه های پر ترافیک و خدمات پروازی ارائه شده در آن ها، از شهرتی بی حد و مرز در کل دنیا، برخوردار گشته اند. شورای بین المللی فرودگاه های کل دنیا (ACI)، لیستی از پر ترافیک ترین فرودگاه های جهان را، در سال ۲۰۱۷ منتشر نموده است که با توجه به آخرین آمارهای به دست آمده از این فرودگاه ها و تعداد مسافرین جا به جا شده در هر یک از آن ها در سال ۲۰۱۶، تنظیم گشته است. در این بخش توجه شما را به ۱۰ فرودگاه پر ترافیک دنیا جلب می نماییم که از مهم ترین فرودگاه های جهان نیز به شمار می آیند.

۱: فرودگاه بین المللی آتلانتا (Hartsfield-Jackson Atlanta International Airport (ATL))

فرودگاه بین المللی آتلانتا، با داشتن بیش از ۱۰۴ میلیون مسافر در سال گذشته، اولین فرودگاه پر ترافیک دنیا، به شمار می آید. این فرودگاه، امکان پرواز به ۱۵۰ مقصد داخلی و ۷۰ مقصد خارجی را برای مسافران، فراهم می نماید. فرودگاه بین المللی آتلانتا، اولین فرودگاهی است که توانسته است، بیش از ۱۰۰ میلیون مسافر را، در طول یک سال از نقطه ای به نقطه ی دیگر دنیا، جا به جا نماید واین مساله تا حد زیادی، ناشی از موقعیت استراتژیک این فرودگاه می باشد، که موجب شده است تا ۸۰ درصد از جمعیت ایالت متحده، در پروازی ۲ ساعته به مقصد مورد نظرشان برسند. آمارها و شواهد موجود در مورد این فرودگاه نشان می دهند، که رشد ترافیک آن، نسبت به سال ۲۰۱۵، ۲٫۶ درصد بوده است و این نشان دهنده ی رشد و توسعه ی حیرت انگیز این فرودگاه در گذر زمان می باشد.

۲: فرودگاه بین المللی بیجینگ (Beijing Capital International Airport (PEK)):

فرودگاه بین المللی بیجینگ که در کشور چین واقع شده است، دومین فرودگاه پر ترافیک دنیا می باشد که در سال گذشته، میزبان بیش از ۹۴ میلیون مسافر بوده است. این فرودگاه دارای پرواز به ۱۲۰ مقصد مختلف داخلی و بین المللی می باشد و یکی از مهم ترین قطب ها، در خطوط هوایی کشور چین به شمار می آید. همان طور که می داندی، کشور چین، نقش بسیار پر رنگی را در تجارت جهانی و بین المللی ایفا می کند، و طبیعی است، که هر ساله مردم زیادی، به رفت و آمد در این کشور بپردازیند.

۳: فرودگاه بین المللی دبی (Dubai International Airport (DXB)):

فرودگاه بین المللی دبی، با دارا بودن ۷۷۰۰ پرواز هفتگی که توسط ۱۴۰ خط هوایی مختلف صورت می گیرند، سومین فرودگاه پر ترافیک دنیا می باشد که در سال گذشته، بیش از ۸۳ میلیون مسافر را، به ۲۷۰ مقصد مختلف داخلی و بین المللی، رسانده است و هر روزه میزبان، تعداد زیادی مسافر از سراسر دنیا می باشد.

۴: فرودگاه بین المللی لس آنجلس ( Los Angeles International Airport (LAX)):

فرودگاه بین المللی لوس آنجلس که بزرگترین فرودگاه ایالت کالیفرنیا و دومین فرودگاه بزرگ کشور آمریکا است، با داشتن بیش از ۸۰ میلیون مسافر در سال گذشته، در مقام چهارم قرار گرفته است و دارای رشد ترافیکی ۸ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۵ می باشد.

۵: فرودگاه بین المللی توکیو (Tokyo International Airport (HND)):

فرودگاه بین المللی توکیو، که یکی از مهم ترین فرودگاه های کشور ژاپن است نیز، در لیست پر ترافیک ترین فرودگاه های جهان دیده می شود. این فرودگاه سومین فرودگاه پر ترافیک آسیا و پنجمین فرودگاه پر ترافیک دنیا می باشد و در سال ۲۰۱۶، میزبان بیش از ۷۹ میلیون مسافر از اقصی نقاط جهان بوده است.

۶: فرودگاه بین المللی شیکاگو (Chicago O’Hare International Airport (ORD)):

فرودگاه بین المللی شیکاگو، با داشتن بیش از ۷۷ میلیون مسافر در سال ۲۰۱۶، ششمین فرودگاه پر ترافیک دنیا و سومین فرودگاه پر ترافیک ایالت متحده به مشار می آید. این فرودگاه دارای پرواز به ۲۰۸ مقصد مختلف می باشد که از میان آن ها، ۱۵۳ مقصد در درون ایالت متحده، و ۵۵ مقصد دیگر در آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی، اروپا و آسیا قرار گرفته اند.

۷: فرودگاه بین المللی هیترو (Heathrow Airport (LHR))

فرودگاه بین المللی هیترو، که در شهر لندن و در کشور انگلستان واقع شده است، هفتمین فرودگاه پر ترافیک دنیا می باشد که در سال ۲۰۱۶، میزبان بیش از ۷۵ میلیون مسافر از سراسر دنیا، بوده است. ارقام و آمار منتشر شده نشان می دهند، که این فرودگاه دارای رشد ترافیک ۱ درصدی، نسبت به سال ۲۰۱۵ بوده است.

۸: فرودگاه بین المللی هنگ کنگ (Hong Kong International Airport (HKG)):

شاید از شنیدن نام فرودگاه کشور هنگ کنگ، در لیست پر ترافیک ترین فرودگاه های دنیا، تعجب کنید، اما شواهد نشان می دهند، که این فرودگاه با داشتن بیش از ۷۰ میلیون مسافر در سال ۲۰۱۶، در مقام هشتم قرار گرفته است. بیش از ۱۰۰ خط هوایی مختلف، دارای پرواز در این فرودگاه می باشند و هر ساله مسافران بسیاری را، در میان ۱۸۰ شهر مختلف دنیا، جا به جا می نمایند.

۹: فرودگاه بین المللی شانگهای (Shanghai Pudong International Airport (PVG)):

فرودگاه بین المللی شانگهای در کشور چین، سال گذشته میزبان بیش از ۶۶ میلیون مسافر از اقصی نقاط دنیا بوده است و بدین ترتیب توانسته است که عنوان نهم را، در رقابت میان فرودگاه های پر ترافیک دنیا کسب نماید. این فرودگاه، دارای پرواز های متعددی با ۱۰۴ خط هوایی مختلف می باشد، و هر ساله مسافران بسیاری را به ۲۱۰ مقصد مختلف داخلی و خارجی در کل دنیا می رساند.

۱۰: فرودگاه بین المللی پاریس(Paris Charles de Gaulle Airport (CDG)):

فرودگاه بین المللی پاریس که در سال ۲۰۱۶، پذیرای بیش از ۶۵ میلیون مسافر بوده است نیز، دهمین فرودگاه پر ترافیک دنیا به شمار می آید و البته در قاره ی اروپا، مقام دوم را دارد و پس از فرودگاه هیتروی لندن، دومین فرودگاه پر ترافیک در اروپا، می باشد.

لیست فوق، با توجه به تعداد کل مسافران جابه جا شده در هر فرودگاه، تنظیم شده است و البته لیست های دیگری نیز در دنیا ارائه می شوند که بسته به مولفه های دیگری طبقه بندی شده اند، و در این بخش، تنها به آوردن نام آن ها اکتفا می کنیم.

• پر ترافیک ترین فرودگاه های دنیا( از نظر تعداد مسافران بین المللی)

۱٫ Dubai International Airport – 77.5m (2015)

۲٫London Heathrow Airport – 71m(2016)

۳٫ Hong Kong International Airport – 68.1m (2015)

۴٫ Paris-Charles de Gaulle Airport – 60.4m (2015)

۵٫ Amsterdam Airport Schiphol – 58.2m (2015)

۶٫ Singapore Changi Airport – 54.8m (2015)

۷٫ Frankfurt Airport – 54m (2015)

۸٫ Incheon International Airport – 48.7m (2015)

۹٫ Suvarnabhumi Airport – 46m (2016)

۱۰٫ Atatürk International Airport – 41.1m (2016)

• پر ترافیک ترین فرودگاه های دنیا (از نظر مسیرهای هوایی):

۱٫Jeju International – Seoul Gimpo International – one-way capacity (2016) – 6,561,314

۲٫Sapporo New Chitose – Tokyo Haneda – 6,209,366

۳٫Fukuoka – Tokyo Haneda – 5,961,277

۴٫Melbourne – Sydney Kingsford Smith – 5,067,167

۵٫Taipei Taiwan Taoyuan International – Hong Kong International – 4,146,547

۶٫Delhi – Mumbai – 4,143,639

۷٫Ho Chi Minh City – Hanoi – 4,141,322

۸٫Beijing Capital International – Shanghai Hongqiao International – 3,962,081

۹٫Surabaya – Jakarta Soekarno-Hatta – 3,849,866

۱۰٫Tokyo Haneda – Okinawa Naha – 3,784,546


/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

طبق قوانین اسپانیا، اتباع خارجی می توانند با خرید ملک در اسپانیا، اقامت این کشور را به دست آورند. این قانون شامل اتباع سایر کشورهای اتحادیه اروپا نمی شود.

اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت

قانون تاسیس شرکت در آلمان به اتباع خارجی این امکان را می دهد که در این کشور کسب و کار راه اندازی و برای مدیریت آن، اقامت آلمان دریافت نمایند. یکی از روش های مرسوم راه اندازی کسب کار در آلمان، ثبت شرکت می باشد.

راهنمای کامل اخذ ویزای کانادا

کانادا به عنوان کشوری با جذابیتهای فراوان همواره یک مقصد برای گردشگری ، ادامه تحصیل و کسب و کار میباشد. چنانچه قصد دارید به صورت دائم و یا موقت به کانادا مهاجرت کنید باید با انواع ویزا و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کانادا آشنا شوید زیرا برای مهاجرت به کانادا راههای مختلفی وجود دارد.

همه چیز راجع به ویزای شینگن

این روزها واژه ویزای شینگن بارها به گوش همه می رسد.اما واقعا این ویزا چیست و داشتن آن چه مزایایی دارد؟شرایط گرفتن این ویزا چیست؟شما با داشتن این ویزا می توانید به ۲۶ کشور اروپایی به دلایلی مانند تحصیل درمان و یا کار سفر کرده و مدت مشخصی را در این کشور ها سپری کنید.با داشتن این ویزا جابجایی بین کشورهای شینگن بدون قوانین کنترل گذرنامه انجام می شود.

استکهلم، گردش یک روزه بی نظیر

استکهلم ، برای گردش یک روزه بسیار کم است ولی در این متن با ما همراه باشید تا شما را به گردش ببریم. راه های بسیاری برای لذت بردن از فرهنگ های مختلف در دجاگاردن وجود دارد ولی شاید جالبترین آنها کارهایی باشد که در موزه ابا شما می توانید انجام دهید ، شما می توانید در اینجا کارائوکه بخوانید ، با اهنگ دنسینگ کویین گروه ابا در سالن رقص برقصید و یا حتی ویدیو برای خود بسازید.

جاذبه‌های گردشگری استکهلم

استکهلم پایتخت فرهنگی، سیاسی و اقتصادی سوئد است و یک کلان شهر است که جذابیتی برای همه دارد. این شهر دارای هنر مدرن، طراحی پیشرفته و معماری چشم نواز است و همه در میان خیابان‌های سنگ فرش شده‌ی شهر قدیمی قرار دارند که قدمت بسیاری از ساختمان‌های آن به ۱۷۰۰ سال قبل می رسد. همچنین […]

سفر به استکهلم سوئد

این مقاله در مورد جاذبه‌های گردشگری شهر استکهلم نگارش شده است. این شهر زیبا و پر از شگفتی، مقصد مناسبی برای یک تعطیلات فوق العاده است و به صورت سفارشی برای یک تعطیلات تابستانی پر از جنب و جوش طراحی شده است

کبک ، شهر اروپایی در شرق کانادا

یک تیکه از قاره اروپا در شرق کانادا ، شهر کبک توریست ها را با فضایی اکنده از اتمسفر عالی به خود جذب می کند. کبک یک شهر کوچک است ، اما چیزهای زیادی برای دیدن ، شنیدن و تجربه کردن در این شهر وجود دارد. در این شهر با جمعیت ۵۴۱۰۰۰ نفری ، فرهنگ و هویت فرانسوی جاری است.( ۸۰ درصد اهالی این شهر زبان فرانسوی را به عنوان زبان مادری خود انتخاب کرده اند.) و با یک میراث کهن فرانسوی که برگرفته از “شادی زندگی” است ، زندگی می کنند.

قربانی محرومیت از تعطیلات نباشید

این مقاله برای کسانی نوشته شده به دلایل مختلف از جمله، دلایل مالی، شغلی و کمبود وقت فرصت استفاده از تعطیلات خود را ندارند. برای این افراد راهکارهایی ارائه داده‌ایم تا حداکثر استفاده را از زمان و پول خود برای داشتن یک تعطیلات مفرح داشته باشند.

ایده های جالب درباره تعطیلات تابستانی سال آینده

در این مقاله برای گذراندن تعطیلات، چند مقصد گردشگری بسیار معروف در سراسر جهان بررسی شده است. جاذبه‌های گردشگری این مقاصد معرفی شده و بهترین مکان‌ها برای گذراندن تعطیلات توضیح داده شده است.

راهنمای سفر به کپنهاگن

در این مقاله جاذبه‌های گردشگری شهر کپنهاگن پایتخت دانمارک معرفی شده‌اند. کپنهاگن یک شهر پر از سرگرمی است که به خاطر ذوق عالی آن در همه چیز از جمله معماری، طراحی مبلمان، دکور، مد و البته غذا شناخته شده است.

سفری رویایی به مائویی

مائویی مشهورترین خواهر، در میان خانواده‌ی جزایر هاوایی است: زیبایی پر درخشش، کمی سرکش و فریبنده. این جزیره یک مقصد گردشگری عالی در میان جزایر هاوایی است. در این مقاله جاذبه‌های گردشگری مائویی بیان شده است.

آشنایی با ۸ مقصد زمستانی رومانتیک دنیا

ر این مقصد زمستانی ، تفرجگاه های رومانتیک ، تورها و مقاصد ، عشق شما را شعله ور خواهند کرد. با نزدیک شدن فصل زمستان ، بسیاری از زوج ها دوست دارند برای سفر های خود برنامه ریزی کنند.

دریاچه های پلیتیویس مقصد زمستانی بی نظیر در کرواسی

از مقاصد زمستانی در اروپا می توان از کشور کرواسی با مکان های دیدنی بی نظیری نام برد. چیزهایی که در شما باید درباره دریاچه های پلیتیویس در کرواسی بدانید.

کرابی ،‌ مقصد زمستانی در جنوب شرق آسیا

کرابی یک مقصد زمستانی عالی برای کسانی است که به دنبال استراحت در جنوب تایلند هستند. این استان که بین دو استان فانگ نگا و ترانگ قرار دارد ، مناظر خیره کننده ای هم در خشکی و هم در دریا دارد.

غار سنگ مرمر پاتاگونیا شیلی

خود را تصور کنید بر روی امواج ارام بزرگترین دریاچه یخی شیلی در مسیری به سمت یک غار سنگ مرمری از راه دور که در داخل یک گروه از جزایر سنگی قرار دارد. دماغه قایق شما مستقیما از دهانه غار جامد عبور می کند و

سفر به جزیره رویایی سیشل

وقتی رفتن سخت می شود، سختی می‌گذرد – و بسیاری از ما یک سفر، با رویای یک جزیره دور افتاده با ساحل ماسه‌ای خلوت، آب های روشن آبی و آرام را آرزو خواهیم کرد.

سفری هیجان انگیز به ماداگاسکار

آیا رویای یک تعطیلات گرمسیری و استراحت در یک جزیره‌ی دلپذیر، پیاده روی در جنگل‌های بارانی سرسبز، کوهنوردی از میان صخره‌های حیرت انگیز و اکتشاف حیات وحشی شگفت انگیز را در سر دارید؟

راهنمای سفر به ابوظبی

در مقایسه با دبی، ابوظبی ممکن است به نظر کمی خسته کننده باشد. پایتخت امارات متحده عربی مسیری طولانی برای رقابت با تهیج،

سفر به کن

در شهر کن رفت و آمد خورشید خیره کننده است. در ریورا فرانسه همه چیز سبک آرامش بخشی دارد. پیاده روی در تفرجگاه کرایزت، رفتن به ساحل …

۱۰ مورد از بهترین شهرهای توریستی برای تعطیلات زمستانی در اروپا

بی شک هر شهر اروپایی در طول ماه های تابستان پر از گردشگران می شود اما با این حال، این جمعیت ها قابل اجتناب هستند – اگر شما تمایل به در آغوش گرفتن هوای سرد دارید …

آشنایی با بهترین جزیره های جهان

سواحل پرتلاطم، امواج خروشان و جاده‌های بکر صحرایی همه از ویژگی‌های بهترین جزایر جهان هستند. به گفته کارشناسان و خوانندگان اخبار امریکایی، جزایر لیست شده

راهنمای سفر به آتن یونان

آتن شهر تاریخی است، هنگامی که بحث در مورد اهمیت تاریخی است کمتر شهری توان رقابت با آتن را دارد. در آتن آفتاب بر روی مقبره سنگ مرمر صاف از آکروپولیس برافراشته می‌شود

چرا به ماربیا سفر می‌کنیم ؟

ماربلا شهر و مقصد اقامتی واقع در امتداد ساحل جنوبی دل سول در اسپانیا است، ماربلا (تلفظ: mar-BAY-ya) از سمت عقب توسط کوه‌های سیرا بلانکا احاطه شده

۶ مقصد برتر برای یک سفر دو نفره

سفر دو نفره برنامه ریزی برای یک سفر دونفره‌ آرام و رها باشید و برای سفر دونفره‌ی بعدی آماده شوید. هیچ زمانی بهتر از حاضر شدن برای برنامه‌ریزی یک تعطیلات دو نفره وجود ندارد. از گشت زدن‌های جاده‌ای گرفته تا سفرهای لوکس به جاهای دور و هیجان انگیز، یک مقصد وجود دارد که باعث می‌شود […]

۶ مقصد زیبا برای تعطیلات پاییزی

برگ‌های پاییزی رنگارنگ جاذبه‌ی بصری بیشتری به این مکان‌های افسانه‌ای اضافه می‌کنند. طبق یک نظرسنجی AAA 2017، بیش از یک چهارم از آمریکایی‌هایی که در تعطیلات بین روز کارگر و روز شکرگزاری سفر می‌کنند

چرا به لندن سفر کنیم؟

جمله‌ی معروف ساموئل جانسون، نویسنده انگلیسی: “در میان روشنفکران هیچ مردی را نمی‌بینید که مایل باشد لندن را ترک کند. زمانی که یک مرد از لندن خسته شده، از زندگی خسته شده است؛

گشت و گذار در مراکز خرید بانکوک

بعد از گشت و گذار در میان ساختمان های تاریخی بانکوک و بازدید از جاذبه های گردشگری، وقت ان است که زمانی را هم به گشتن و دیدن فروشگاه ها و مرکز های خرید بزرگ بانکوک اختصاص دهید.

اخذ ویزا تحصیلی و اقامت کانادا

با توجه به سطح علمی و کیفیت آموزش در کشور کانادا، سالانه تعداد بسیاری از علاقه مندان به ادامه تحصیل در بهترین دانشگاه های این کشور دارند.سالیانه ۱۳۰٫۰۰۰ نفر برای ثبت نام و تحصیل

موقعیت جغرافیا و اقتصاد وین اتریش

از لحاظ جغرافیایی وین پایتخت قاره است و این قطعا مزایای آن را دارد. وین به راحتی به ایتالیا، اسلوونی، مجارستان و آلمان با ماشین یا قطار قابل دسترسی هستند.

۱۰ نکته: وین با بهترین کفیت برای زندگی

در یک مطالعه با بررسی شرایط اجتماعی و اقتصادی شهرهای دنیا، وین از لحاظ کیفیت زندگی در رتبه اول قرار گرفته است. از مسکن ارزان قیمت و سیستم آموزشی عالی گرفته تا فرهنگ غنی و طبیعت بکر و زیبا

چرا باید به بالی سفر کنیم ؟

آبهای فیروزه ایی که بی امان بر ماشه های شنی فرو می ریزند خط ساحلی یکسره ای که تا پاگودها(ساختمان های سبک چینی) کشیده می شوند، باور کنید یا نه، باور کنید یا سفر بالی یکی از بهترین تجربه ها خواهد بود.