معرفی پر ترافیک ترین فرودگاه های جهان

۱۰ فرودگاه پر ترافیک دنیا

همان طور که می دانید، یکی از مهم ترین مولفه های کیفی هر کشوری، خطوط هوایی آن کشور و فرودگاه های تاسیس شده در شهرهای مختلف آن می باشند، و چه بسا کشورهایی که به خاطر داشتن فرودگاه های پر ترافیک و خدمات پروازی ارائه شده در آن ها، از شهرتی بی حد و مرز در کل دنیا، برخوردار گشته اند. شورای بین المللی فرودگاه های کل دنیا (ACI)، لیستی از پر ترافیک ترین فرودگاه های جهان را، در سال ۲۰۱۷ منتشر نموده است که با توجه به آخرین آمارهای به دست آمده از این فرودگاه ها و تعداد مسافرین جا به جا شده در هر یک از آن ها در سال ۲۰۱۶، تنظیم گشته است. در این بخش توجه شما را به ۱۰ فرودگاه پر ترافیک دنیا جلب می نماییم که از مهم ترین فرودگاه های جهان نیز به شمار می آیند.

۱: فرودگاه بین المللی آتلانتا (Hartsfield-Jackson Atlanta International Airport (ATL))

فرودگاه بین المللی آتلانتا، با داشتن بیش از ۱۰۴ میلیون مسافر در سال گذشته، اولین فرودگاه پر ترافیک دنیا، به شمار می آید. این فرودگاه، امکان پرواز به ۱۵۰ مقصد داخلی و ۷۰ مقصد خارجی را برای مسافران، فراهم می نماید. فرودگاه بین المللی آتلانتا، اولین فرودگاهی است که توانسته است، بیش از ۱۰۰ میلیون مسافر را، در طول یک سال از نقطه ای به نقطه ی دیگر دنیا، جا به جا نماید واین مساله تا حد زیادی، ناشی از موقعیت استراتژیک این فرودگاه می باشد، که موجب شده است تا ۸۰ درصد از جمعیت ایالت متحده، در پروازی ۲ ساعته به مقصد مورد نظرشان برسند. آمارها و شواهد موجود در مورد این فرودگاه نشان می دهند، که رشد ترافیک آن، نسبت به سال ۲۰۱۵، ۲٫۶ درصد بوده است و این نشان دهنده ی رشد و توسعه ی حیرت انگیز این فرودگاه در گذر زمان می باشد.

۲: فرودگاه بین المللی بیجینگ (Beijing Capital International Airport (PEK)):

فرودگاه بین المللی بیجینگ که در کشور چین واقع شده است، دومین فرودگاه پر ترافیک دنیا می باشد که در سال گذشته، میزبان بیش از ۹۴ میلیون مسافر بوده است. این فرودگاه دارای پرواز به ۱۲۰ مقصد مختلف داخلی و بین المللی می باشد و یکی از مهم ترین قطب ها، در خطوط هوایی کشور چین به شمار می آید. همان طور که می داندی، کشور چین، نقش بسیار پر رنگی را در تجارت جهانی و بین المللی ایفا می کند، و طبیعی است، که هر ساله مردم زیادی، به رفت و آمد در این کشور بپردازیند.

۳: فرودگاه بین المللی دبی (Dubai International Airport (DXB)):

فرودگاه بین المللی دبی، با دارا بودن ۷۷۰۰ پرواز هفتگی که توسط ۱۴۰ خط هوایی مختلف صورت می گیرند، سومین فرودگاه پر ترافیک دنیا می باشد که در سال گذشته، بیش از ۸۳ میلیون مسافر را، به ۲۷۰ مقصد مختلف داخلی و بین المللی، رسانده است و هر روزه میزبان، تعداد زیادی مسافر از سراسر دنیا می باشد.

۴: فرودگاه بین المللی لس آنجلس ( Los Angeles International Airport (LAX)):

فرودگاه بین المللی لوس آنجلس که بزرگترین فرودگاه ایالت کالیفرنیا و دومین فرودگاه بزرگ کشور آمریکا است، با داشتن بیش از ۸۰ میلیون مسافر در سال گذشته، در مقام چهارم قرار گرفته است و دارای رشد ترافیکی ۸ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۵ می باشد.

۵: فرودگاه بین المللی توکیو (Tokyo International Airport (HND)):

فرودگاه بین المللی توکیو، که یکی از مهم ترین فرودگاه های کشور ژاپن است نیز، در لیست پر ترافیک ترین فرودگاه های جهان دیده می شود. این فرودگاه سومین فرودگاه پر ترافیک آسیا و پنجمین فرودگاه پر ترافیک دنیا می باشد و در سال ۲۰۱۶، میزبان بیش از ۷۹ میلیون مسافر از اقصی نقاط جهان بوده است.

۶: فرودگاه بین المللی شیکاگو (Chicago O’Hare International Airport (ORD)):

فرودگاه بین المللی شیکاگو، با داشتن بیش از ۷۷ میلیون مسافر در سال ۲۰۱۶، ششمین فرودگاه پر ترافیک دنیا و سومین فرودگاه پر ترافیک ایالت متحده به مشار می آید. این فرودگاه دارای پرواز به ۲۰۸ مقصد مختلف می باشد که از میان آن ها، ۱۵۳ مقصد در درون ایالت متحده، و ۵۵ مقصد دیگر در آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی، اروپا و آسیا قرار گرفته اند.

۷: فرودگاه بین المللی هیترو (Heathrow Airport (LHR))

فرودگاه بین المللی هیترو، که در شهر لندن و در کشور انگلستان واقع شده است، هفتمین فرودگاه پر ترافیک دنیا می باشد که در سال ۲۰۱۶، میزبان بیش از ۷۵ میلیون مسافر از سراسر دنیا، بوده است. ارقام و آمار منتشر شده نشان می دهند، که این فرودگاه دارای رشد ترافیک ۱ درصدی، نسبت به سال ۲۰۱۵ بوده است.

۸: فرودگاه بین المللی هنگ کنگ (Hong Kong International Airport (HKG)):

شاید از شنیدن نام فرودگاه کشور هنگ کنگ، در لیست پر ترافیک ترین فرودگاه های دنیا، تعجب کنید، اما شواهد نشان می دهند، که این فرودگاه با داشتن بیش از ۷۰ میلیون مسافر در سال ۲۰۱۶، در مقام هشتم قرار گرفته است. بیش از ۱۰۰ خط هوایی مختلف، دارای پرواز در این فرودگاه می باشند و هر ساله مسافران بسیاری را، در میان ۱۸۰ شهر مختلف دنیا، جا به جا می نمایند.

۹: فرودگاه بین المللی شانگهای (Shanghai Pudong International Airport (PVG)):

فرودگاه بین المللی شانگهای در کشور چین، سال گذشته میزبان بیش از ۶۶ میلیون مسافر از اقصی نقاط دنیا بوده است و بدین ترتیب توانسته است که عنوان نهم را، در رقابت میان فرودگاه های پر ترافیک دنیا کسب نماید. این فرودگاه، دارای پرواز های متعددی با ۱۰۴ خط هوایی مختلف می باشد، و هر ساله مسافران بسیاری را به ۲۱۰ مقصد مختلف داخلی و خارجی در کل دنیا می رساند.

۱۰: فرودگاه بین المللی پاریس(Paris Charles de Gaulle Airport (CDG)):

فرودگاه بین المللی پاریس که در سال ۲۰۱۶، پذیرای بیش از ۶۵ میلیون مسافر بوده است نیز، دهمین فرودگاه پر ترافیک دنیا به شمار می آید و البته در قاره ی اروپا، مقام دوم را دارد و پس از فرودگاه هیتروی لندن، دومین فرودگاه پر ترافیک در اروپا، می باشد.

لیست فوق، با توجه به تعداد کل مسافران جابه جا شده در هر فرودگاه، تنظیم شده است و البته لیست های دیگری نیز در دنیا ارائه می شوند که بسته به مولفه های دیگری طبقه بندی شده اند، و در این بخش، تنها به آوردن نام آن ها اکتفا می کنیم.

• پر ترافیک ترین فرودگاه های دنیا( از نظر تعداد مسافران بین المللی)

۱٫ Dubai International Airport – 77.5m (2015)

۲٫London Heathrow Airport – 71m(2016)

۳٫ Hong Kong International Airport – 68.1m (2015)

۴٫ Paris-Charles de Gaulle Airport – 60.4m (2015)

۵٫ Amsterdam Airport Schiphol – 58.2m (2015)

۶٫ Singapore Changi Airport – 54.8m (2015)

۷٫ Frankfurt Airport – 54m (2015)

۸٫ Incheon International Airport – 48.7m (2015)

۹٫ Suvarnabhumi Airport – 46m (2016)

۱۰٫ Atatürk International Airport – 41.1m (2016)

• پر ترافیک ترین فرودگاه های دنیا (از نظر مسیرهای هوایی):

۱٫Jeju International – Seoul Gimpo International – one-way capacity (2016) – 6,561,314

۲٫Sapporo New Chitose – Tokyo Haneda – 6,209,366

۳٫Fukuoka – Tokyo Haneda – 5,961,277

۴٫Melbourne – Sydney Kingsford Smith – 5,067,167

۵٫Taipei Taiwan Taoyuan International – Hong Kong International – 4,146,547

۶٫Delhi – Mumbai – 4,143,639

۷٫Ho Chi Minh City – Hanoi – 4,141,322

۸٫Beijing Capital International – Shanghai Hongqiao International – 3,962,081

۹٫Surabaya – Jakarta Soekarno-Hatta – 3,849,866

۱۰٫Tokyo Haneda – Okinawa Naha – 3,784,546


/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

طبق قوانین اسپانیا، اتباع خارجی می توانند با خرید ملک در اسپانیا، اقامت این کشور را به دست آورند. این قانون شامل اتباع سایر کشورهای اتحادیه اروپا نمی شود.

اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت

قانون تاسیس شرکت در آلمان به اتباع خارجی این امکان را می دهد که در این کشور کسب و کار راه اندازی و برای مدیریت آن، اقامت آلمان دریافت نمایند. یکی از روش های مرسوم راه اندازی کسب کار در آلمان، ثبت شرکت می باشد.

صرفه جویی در هزینه های سفر به پاریس

با توجه به هزینه های بالا برای سفر به اروپا، همه ما و گردشگران، بیشتر به دنبال کاهش هزینه و صرفه جویی در مخارج روزمره در مسافرت های خود هستیم.

سفر رویایی به آب های فیروزه ای مالدیو

قطعا عکس های زیبایی از آبهای فیروزه ایی با سواحل شنی بسیار زیبایی دیده اید، که احتمالا متعلق به مالدیو بوده اند. اتاق های رویایی در ساحل با استخرهای خصوسی، اتاق های چوبی و ویلاهای خصوصی که

آشنایی با دیدنی های پراگ – پارت دوم

از دیگر مکان های دیدنی پراگ کلیسای سنت ویتوس که در قرن دهم و به سبک گوتیک ساخته شد و آرامگاه بسیاری از بزرگان این کشور است …

رزرواسیون هتل از سایت expedia

یکی از بهترین و قوی ترین وبسایت های جهانی رزرواسیون بلیط ، هتل ، و کشتی های تفریحی، سایت Expedia.com است. در اکثر موارد، سایت Expedia امکانات بهتری نسبت به مجموعه های مشابه ارائه میدهد.

سفر به پراگ و جاذبه های گردشگری آن

پراگ از لحاظ زیبایی، ساختار شهری و معماری و بناهای تاریخی جزو شهرهای غنی اروپاست. در سفر به پراگ ، چیز های زیادی رو حتما باید ببینید، قلعه پراگ ، پل چارلز ، ساعت نجومی و میدان قدیمی و ….

آشنایی با ۵ ساحل برتر آسیا

با پرواز از سنگاپور تا پوکت، تلاش میکنیم که چند تا از بهترین سواحل رو برای گذراندن تعطیلات شما به آرامش و جنب و جوش وبازی و تنهایی و حتی داشتن خلوتی آرام، معرفی کنیم.

کلیسای Metekhi و قلعه Narikala شهر تفلیس

اول و مهمتر از همه زیبایی و شکوه کلیسای Metekhi که در کنار رودخانه Mtkvari واقع شده است با آن مجسمه از عظیم و با شکوه از پادشاه Vakhtang Gorgasali که در روبروی آن قرار گرفته، شما را حیرت زده خواهد کرد.

اماکن دیدنی شهر زیبای تفلیس

پل صلح یک قطعه مدرن معماری است که در آن یک پل عابر پیاده بسیار بزرگ قرار گرفته است. بزرگی و طراحی این پارک و موقعیت قرارگیری آن در نزدیکی پارک Rike و قرار گرفتن در کنار ورودی کابین های کششی

گشت و گذار در شهربازی Mtatsminda تفلیس

گذراندن وقت با خانواده و فرزندان در شهربازی تفلیس ، میتواند خستگی بازدید های متمادی از موزه ها و کلیساهای قدیمی را از تن فرزندان در بیاورد و انرژی را برای ادامه سفر به آنها بازگرداند.

خاطرات فراموش نشدنی سفر به تفلیس

اجازه بدید اول بگیم که تفلیس یکی از شهرهای مورد علاقه ما در جهان است. موارد زیادی در تفلیس را میتوان نام برد، قدمت و تمدن در کناره جاده ابریشم، سخت است که آن را کم بشماریم.

گشت و گذاری جذاب در دیزنی لند پاریس

دیزنی لند یکی از محبوبترین پارک های تفریحی در سراسر دنیاست. این مجموعه های تفریحی با الهام از مجموعه داستان های دیزنی لند در ۵ شهر تا به امروز ساخته شده اند.

بهترین پارک آبی های سراسر جهان

یکی از مهمترین جاذبه های گردشی برای شهر های توریستی، تفریحات آبی ایست حتی خیلی از شهرها که سواحل شنی و خوبی دارند هم، پارک آبی آنها طرفدار بیشتری دارد. امکانات و هیجانی که در بازی های پارک آبی وجود دارد،معمولا با نوع سبک تفریحات ساحلی متفاوت است.

یک روز خاطره انگیز در جزایر استانبول

Büyükada یکی از بزرگترین و محبوبترین جزایر استانبول (پرنسس) که سفر به آن بهترین فرصت را برای دور شدن از شهر و هیاهو و شلوغی ها به وجود می اورد.

رزرو هتل از سایت Booking

شما قصد رزرو اتاق رو دارید ولی حتما بعد از تعیین بودجه و بررسی امکانات مورد نیازتون از هتل و اینکه چه مقدار هزینه برای محل اقامت قصد دارید اختصاص دهید

استانبول پر جنب و جوش و همیشه بیدار

استانبول ترکیه، شهری که هر مسافر و توریستی خاطراتی از آن دارد،خاطرات سفری به یاد ماندنی از شهری با قدمت صدها سال

هتل Centara Grand Island Resort & Spa مالدیو

فاصله هتل از فرودگاه ۲۵ دقیقه می باشد که با تماس گرفتن با هتل امکان ترانسفر فرودگاهی رایگان فراهم است. اتاق ها: در سوئیت های ساحلی این امکان فراهم است تا ۳ بزرگسال و ۲ کودک در هر اتاق اقامت داشته باشند. این مجموعه بزرگ ساحل شامل ۸۷ عدد اتاق است

هتل Soneva Fushi مالدیو

خودتان را در یکی از ۵۵ اتاق هتل تصور کنید. اتاق شما شامل یخچال و فریزر و مینی بار دارد. اتاق ها دارای بالکن خصوصی هستند…

هتل Milaidhoo Island مالدیو

ما در یکی از ۵۰ اتاق با تهویه مطبوع و استخر خصوصی و تلویزیون های صفحه تخت، اقامت می کنید. اتاق ها دارای بالکن های مجهز هستند

هتل The St Regis Maldives Vommuli Resort

همه اتاق ها دارای تخت خواب های مجلل می باشند. اتاق ها دارای بالکن های مجهز نیز هستند. ایستگاه های متصل به iPod برای سرگرمی شما موجود است، در حالی که دسترسی به اینترنت بی سیم رایگان است.

هتل One & Only Reethi Rah

خودتان را برای اقامت در یکی از ۱۲۲ اتاق مجلل ، شامل تلویزیون های تخت آماده کنید. تخت لوکسی در اتاق شما وجود خواهد داشت. دسترسی به اینترنت بیسیم رایگان امکان پذیر بوده، و آی پاد و برنامه های سرگرمی نیز مهیا می باشد. حمام دارای دوش و وان و لوازم آرایشی می باشد.

هتل Soneva Jani

شما از اقامت در هتل ۵ ستاره سونوا جانی در جزیره مالدیو نزدیکی جاده راندیلی و ساحل دریا می توانید برای خودتان خاطره ای به یاد ماندنی بسازید.

جاذبه های نیس فرانسه

با این تور به بخش جذاب و خیره کننده ای از فرانسه سفر خواهید کرد که تا ابد رد ذهن و خاطره تان باقی می ماند. از سوی دیگر شرکت کنندگان این تور زیاد نیستند و اگر از تورهای شلوغ دل خوشی ندارید بهتر است با چنین توری به نیس سفر کنید.

آشنایی با تورهای کاپادوکیا

با شرکت در این تور سوار یک بالون زیبا و رویایی می شوید و با صرف صبحانه ای خوشمزه و تازه سفر خود را آغاز می کنید. در این تور صبحانه سبک به مسافران داده می شود تا به علت پرواز دچار مشکل نشوند. پس از صرف صبحانه به پرواز در بالای دره های سنگی خواهید پرداخت و در روشنایی صبح از ویژگی های طبیعی سورئال (فرا واقعی) در منطقه لذت خواهید برد.

گشت و گذار در رم

با شرکت در این تور بدون نیاز به ایستادن در صف های طولانی خرید بلیط، از طریق یک ورودی ویژه و محفوظ به دیدار واتیکان جذاب و تاریخی خواهید رفت تا تجربه های جدیدی از تاریخ را کسب نمایید. این مجموعه داستان های تاریخی بسیاری را در خود جای داده است و قطعا با شنیدن آن ها شگفت زده خواهید شد.

اقامت اسپانیا

اسپانیا یکی از ده کشور برتر دنیا از دید سرمایه گذاران خارجی با جذب ۷۸۰ میلیارد دلار سرمایه خارجی می باشد …

هتل Four Seasons Maldives

با اقامت در هتل چهار فصل لاندا گیراوارو در مالدیو اقامتی خوش خواهید داشت. هتل ۵ ستاره ما در ساحل جزیره لاندا گیراوارو در منطقه دوروآندوهو واقع شده است.

هتل Park Hyatt Maldives

شما با اقامت در هتل پارک هیات درجزیره مالدیو از اقامت رویایی تان نهایت لذت را خواهید برد و در آسایش قرار خواهید گرفت.

جاذبه های گردشی لس آنجلس

تور بازدید از استودیوی هالیوودی برادران وارنر شما را به سرگرمی که از بچگی آن را دوست داشته اید نزدیک می کند. با شرکت در این تور هالیوودی به مجموعه های کاری و مراحل واقعی ساخت انیمیشن ها و فیلم های برادران وارنر سفر می کنید و در آن بزرگترین تکنیک های سرگرمی را تجربه می کنید