معرفی پر ترافیک ترین فرودگاه های جهان

۱۰ فرودگاه پر ترافیک دنیا

همان طور که می دانید، یکی از مهم ترین مولفه های کیفی هر کشوری، خطوط هوایی آن کشور و فرودگاه های تاسیس شده در شهرهای مختلف آن می باشند، و چه بسا کشورهایی که به خاطر داشتن فرودگاه های پر ترافیک و خدمات پروازی ارائه شده در آن ها، از شهرتی بی حد و مرز در کل دنیا، برخوردار گشته اند. شورای بین المللی فرودگاه های کل دنیا (ACI)، لیستی از پر ترافیک ترین فرودگاه های جهان را، در سال ۲۰۱۷ منتشر نموده است که با توجه به آخرین آمارهای به دست آمده از این فرودگاه ها و تعداد مسافرین جا به جا شده در هر یک از آن ها در سال ۲۰۱۶، تنظیم گشته است. در این بخش توجه شما را به ۱۰ فرودگاه پر ترافیک دنیا جلب می نماییم که از مهم ترین فرودگاه های جهان نیز به شمار می آیند.

۱: فرودگاه بین المللی آتلانتا (Hartsfield-Jackson Atlanta International Airport (ATL))

فرودگاه بین المللی آتلانتا، با داشتن بیش از ۱۰۴ میلیون مسافر در سال گذشته، اولین فرودگاه پر ترافیک دنیا، به شمار می آید. این فرودگاه، امکان پرواز به ۱۵۰ مقصد داخلی و ۷۰ مقصد خارجی را برای مسافران، فراهم می نماید. فرودگاه بین المللی آتلانتا، اولین فرودگاهی است که توانسته است، بیش از ۱۰۰ میلیون مسافر را، در طول یک سال از نقطه ای به نقطه ی دیگر دنیا، جا به جا نماید واین مساله تا حد زیادی، ناشی از موقعیت استراتژیک این فرودگاه می باشد، که موجب شده است تا ۸۰ درصد از جمعیت ایالت متحده، در پروازی ۲ ساعته به مقصد مورد نظرشان برسند. آمارها و شواهد موجود در مورد این فرودگاه نشان می دهند، که رشد ترافیک آن، نسبت به سال ۲۰۱۵، ۲٫۶ درصد بوده است و این نشان دهنده ی رشد و توسعه ی حیرت انگیز این فرودگاه در گذر زمان می باشد.

۲: فرودگاه بین المللی بیجینگ (Beijing Capital International Airport (PEK)):

فرودگاه بین المللی بیجینگ که در کشور چین واقع شده است، دومین فرودگاه پر ترافیک دنیا می باشد که در سال گذشته، میزبان بیش از ۹۴ میلیون مسافر بوده است. این فرودگاه دارای پرواز به ۱۲۰ مقصد مختلف داخلی و بین المللی می باشد و یکی از مهم ترین قطب ها، در خطوط هوایی کشور چین به شمار می آید. همان طور که می داندی، کشور چین، نقش بسیار پر رنگی را در تجارت جهانی و بین المللی ایفا می کند، و طبیعی است، که هر ساله مردم زیادی، به رفت و آمد در این کشور بپردازیند.

۳: فرودگاه بین المللی دبی (Dubai International Airport (DXB)):

فرودگاه بین المللی دبی، با دارا بودن ۷۷۰۰ پرواز هفتگی که توسط ۱۴۰ خط هوایی مختلف صورت می گیرند، سومین فرودگاه پر ترافیک دنیا می باشد که در سال گذشته، بیش از ۸۳ میلیون مسافر را، به ۲۷۰ مقصد مختلف داخلی و بین المللی، رسانده است و هر روزه میزبان، تعداد زیادی مسافر از سراسر دنیا می باشد.

۴: فرودگاه بین المللی لس آنجلس ( Los Angeles International Airport (LAX)):

فرودگاه بین المللی لوس آنجلس که بزرگترین فرودگاه ایالت کالیفرنیا و دومین فرودگاه بزرگ کشور آمریکا است، با داشتن بیش از ۸۰ میلیون مسافر در سال گذشته، در مقام چهارم قرار گرفته است و دارای رشد ترافیکی ۸ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۵ می باشد.

۵: فرودگاه بین المللی توکیو (Tokyo International Airport (HND)):

فرودگاه بین المللی توکیو، که یکی از مهم ترین فرودگاه های کشور ژاپن است نیز، در لیست پر ترافیک ترین فرودگاه های جهان دیده می شود. این فرودگاه سومین فرودگاه پر ترافیک آسیا و پنجمین فرودگاه پر ترافیک دنیا می باشد و در سال ۲۰۱۶، میزبان بیش از ۷۹ میلیون مسافر از اقصی نقاط جهان بوده است.

۶: فرودگاه بین المللی شیکاگو (Chicago O’Hare International Airport (ORD)):

فرودگاه بین المللی شیکاگو، با داشتن بیش از ۷۷ میلیون مسافر در سال ۲۰۱۶، ششمین فرودگاه پر ترافیک دنیا و سومین فرودگاه پر ترافیک ایالت متحده به مشار می آید. این فرودگاه دارای پرواز به ۲۰۸ مقصد مختلف می باشد که از میان آن ها، ۱۵۳ مقصد در درون ایالت متحده، و ۵۵ مقصد دیگر در آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی، اروپا و آسیا قرار گرفته اند.

۷: فرودگاه بین المللی هیترو (Heathrow Airport (LHR))

فرودگاه بین المللی هیترو، که در شهر لندن و در کشور انگلستان واقع شده است، هفتمین فرودگاه پر ترافیک دنیا می باشد که در سال ۲۰۱۶، میزبان بیش از ۷۵ میلیون مسافر از سراسر دنیا، بوده است. ارقام و آمار منتشر شده نشان می دهند، که این فرودگاه دارای رشد ترافیک ۱ درصدی، نسبت به سال ۲۰۱۵ بوده است.

۸: فرودگاه بین المللی هنگ کنگ (Hong Kong International Airport (HKG)):

شاید از شنیدن نام فرودگاه کشور هنگ کنگ، در لیست پر ترافیک ترین فرودگاه های دنیا، تعجب کنید، اما شواهد نشان می دهند، که این فرودگاه با داشتن بیش از ۷۰ میلیون مسافر در سال ۲۰۱۶، در مقام هشتم قرار گرفته است. بیش از ۱۰۰ خط هوایی مختلف، دارای پرواز در این فرودگاه می باشند و هر ساله مسافران بسیاری را، در میان ۱۸۰ شهر مختلف دنیا، جا به جا می نمایند.

۹: فرودگاه بین المللی شانگهای (Shanghai Pudong International Airport (PVG)):

فرودگاه بین المللی شانگهای در کشور چین، سال گذشته میزبان بیش از ۶۶ میلیون مسافر از اقصی نقاط دنیا بوده است و بدین ترتیب توانسته است که عنوان نهم را، در رقابت میان فرودگاه های پر ترافیک دنیا کسب نماید. این فرودگاه، دارای پرواز های متعددی با ۱۰۴ خط هوایی مختلف می باشد، و هر ساله مسافران بسیاری را به ۲۱۰ مقصد مختلف داخلی و خارجی در کل دنیا می رساند.

۱۰: فرودگاه بین المللی پاریس(Paris Charles de Gaulle Airport (CDG)):

فرودگاه بین المللی پاریس که در سال ۲۰۱۶، پذیرای بیش از ۶۵ میلیون مسافر بوده است نیز، دهمین فرودگاه پر ترافیک دنیا به شمار می آید و البته در قاره ی اروپا، مقام دوم را دارد و پس از فرودگاه هیتروی لندن، دومین فرودگاه پر ترافیک در اروپا، می باشد.

لیست فوق، با توجه به تعداد کل مسافران جابه جا شده در هر فرودگاه، تنظیم شده است و البته لیست های دیگری نیز در دنیا ارائه می شوند که بسته به مولفه های دیگری طبقه بندی شده اند، و در این بخش، تنها به آوردن نام آن ها اکتفا می کنیم.

• پر ترافیک ترین فرودگاه های دنیا( از نظر تعداد مسافران بین المللی)

۱٫ Dubai International Airport – 77.5m (2015)

۲٫London Heathrow Airport – 71m(2016)

۳٫ Hong Kong International Airport – 68.1m (2015)

۴٫ Paris-Charles de Gaulle Airport – 60.4m (2015)

۵٫ Amsterdam Airport Schiphol – 58.2m (2015)

۶٫ Singapore Changi Airport – 54.8m (2015)

۷٫ Frankfurt Airport – 54m (2015)

۸٫ Incheon International Airport – 48.7m (2015)

۹٫ Suvarnabhumi Airport – 46m (2016)

۱۰٫ Atatürk International Airport – 41.1m (2016)

• پر ترافیک ترین فرودگاه های دنیا (از نظر مسیرهای هوایی):

۱٫Jeju International – Seoul Gimpo International – one-way capacity (2016) – 6,561,314

۲٫Sapporo New Chitose – Tokyo Haneda – 6,209,366

۳٫Fukuoka – Tokyo Haneda – 5,961,277

۴٫Melbourne – Sydney Kingsford Smith – 5,067,167

۵٫Taipei Taiwan Taoyuan International – Hong Kong International – 4,146,547

۶٫Delhi – Mumbai – 4,143,639

۷٫Ho Chi Minh City – Hanoi – 4,141,322

۸٫Beijing Capital International – Shanghai Hongqiao International – 3,962,081

۹٫Surabaya – Jakarta Soekarno-Hatta – 3,849,866

۱۰٫Tokyo Haneda – Okinawa Naha – 3,784,546


/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راهنمای سفر به بوداپست مجارستان

بوداپست، پایتخت مجارستان، یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری اروپای مرکزی می باشد که به آن لقب “پاریس اروپای مرکزی” را داده اند و بی شک این لقب بدون کوچکترین مبالغه ای، برازنده ی این شهر زیبا و شگفت انگیز می باشد.

گشت و گذار در مراکز خرید بارسلونا

اگر به بارسلونا سفر کرده اید و قصد خرید از مراکز خرید موجود دراین شهر را دارید، در جریان باشید که با گران ترین و لوکس ترین فروشگاه های دنیا مواجه خواهید شد. مراکز خرید موجود در این شهر، بسیار لوکس و مجلل هستند و عرضه کننده ی بهترین برندهای دنیا می باشند. طبیعی است که این برندها، با قیمت های بسیار زیادی به فروش می رسند و از کیفیت و زیبایی بسیاری بهره می برند.

آشنایی با اماکن گردشگری آمستردام هلند

اماکن گردشگری آمستردام آمستردام شهری با دیدنی های بسیار است که اگر زمان سفرتان کوتاه باشد ممکن است تعداد زیادی از آن ها را از دست بدهید. در ادامه تلاش می کنیم چندتا از معروف ترین اماکن گردشگری آمستردام که حتما باید ببینید را برایتان معرفی کنیم! پس با ما همراه باشید! موزه رایکس یا […]

معرفی بهترین هتل های سنگاپور

افرادی که قصد سفر به سنگاپور را دارند، به اطلاعات کاملی از مکان های اقامتی سنگاپور مانند هتل ها، مسافرخانه ها، هاستل، اقامتگاه های کوچک و سوئیت های آپارتمانی این کشور نیاز دارند. در سنگاپور، هتل های بیشماری وجود دارند که دارای رتبه بندی متفاوتی هستند. هتل های لوکس و پنج ستاره این منطقه، قیمت های بالایی دارند؛ در مقابل، هتل های سه ستاره سنگاپور ارزان تر هستند.

بهترین هتل های شهر سنت پترزبورگ روسیه

شهر سنت پترزبورگ، امروزه یکی از مقاصد اصلی گردشگری جهان محسوب شده و تعداد زیادی گردشگر را هر ساله به مت خود جذب می کند. اقامت توریست ها در هتل های این شهر برای مردم شهر بسیار اهمیت دارد، زیرا موجب رونق شهر خواهد شد. هتل های سنت پترزبورگ، از بهترین هتل های اروپا به شمار می روند و …

اقامت در محبوب ترین هتل های میلان

هتل های زیادی در میلان وجود دارد که هریک خدمات و امکانات متفاوتی ارائه می دهند. در این جا سعی داریم چندتا از محبوب ترین هتل های میلان را برایتان معرفی کنیم تا راحت تر بتوانید هتل مود نظر خودرا بیابید.

آشنایی با بهترین هتل های پاتایا تایلند

در این بخش سعی داریم برایتان بهترین و معروف ترین هتل های پاتایا را معرفی کنیم. به علت توریستی بودن پاتایا هتل های زیادی با قیمت ها و خدمات متنوع در این شهر وجود دارد که تقریبا با هر بودجه ای می توانید از آن ها استفاده کنید.

بهترین هتل های بدروم ترکیه

هتل اصلی ترین و مهم ترین بخش یک سفر پس از انتخاب مقصد است. در این قست تلاش می کنیم شما را با بهترین هتل های بدروم آشنا کنیم. همانطور که می دانید اگر هتلی مناسب با انتظارات و نیازهایتان انتخاب نکنید، ممکن است سفرتان آن طور که می خواهید لذت بخش و مفرح نباشد.

بهترین هتل های شهر مسکو روسیه

مسکو، پر جمعیت ترین شهر روسیه، یکی از مقاصد گردشگری جهان به شمار می رود. افرادی که مسکو را برای گذراندن تعطیلات خود انتخاب می کنند، باید در یکی از هتل های این شهر اقامت کنند. اکثر گردشگران تمایل دارند در هتلی اتاق خود را رزرو کنند که به مراکز خرید شهر و آثار دیدنی آن نزدیک باشد.

معرفی دیدنی های مسکو ؛ روسیه

شهر مسکو در روسیه یکی از مقاصد گردشگری جهان است و هر ساله تعداد زیادی توریست و گردشگر از سراسر جهان برای دیدن جاذبه های گردشگری این شهر به این منطقه از روسیه سفر می کنند. مسکو، مکان های زیبا و دیدنی بسیاری دارد. در این مطلب قصد داریم مکان های دیدنی و گردشگری شهر مسکو را به شما معرفی نماییم.

گردشگری در سنت پطرزبورگ روسیه

سنت پترزبورگ، مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری زیبا و فوق العاده ای دارد. تقریباً تمام توریست هایی که به این شهر سفر می کنند، از ۹۰ درصد اماکن دیدنی سنت پترزبورگ دیدن می کنند. در این شهر، ساختمان های تاریخی، بناهای قدیمی، موزه، پارک، شهربازی، مراکز خرید و بسیاری جاذبه دیگر وجود دارند.

دیدنی های شهر میلان ایتالیا

شهر میلان یکی از دو شهر بزرگ ایتالیاست که در شمال کشور ایتالیا و در میان دشت لومباردی قرار گرفته است. در شهر زیبای میلان در کنار جاذبه های تفریحی و وجود برج های مدرن معاصر، عمارت ها و بناهای تاریخی زیبایی وجود دارد.

اماکن گردشگری سنگاپور

سنگاپور یکی از دیدنی ترین کشورهای آسیایی است که مورد توجه گردشگران و جهانگردان زیادی واقع شده است. در کشور سنگاپور، مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری زیادی وجود دارد. ساختمان های بلند، سواحل زیبا و آثار تاریخی بسیاری در سنگاپور وجود دارند که دیدن از آن ها خالی از لطف نمی باشد.

دیدنی های شهر پاتایا تایلند

پاتایا یکی از شهرهای آسیایی بسیار محبوب میان توریست ها است که می‌تواند هر سلیقه‌ ای را راضی کند. شما می توانید در این شهر زیبا سواحل جذاب استوایی و آب های نیلگون خلیج تایلند را در کنار تعداد زیادی از اماکن تفریحی و گردشگری، رستوران و کلاب تجربه کنید.

آشنایی با اماکن گردشگری بدروم

اگر قرار است به بدروم سفر کنید، لازم است بدانید چه جاذبه هایی را قرار است ببینید و قرار است بر اساس چه برنامه ای سفر کنید. برای اینکه بیشترین استفاده را از زمان سفر خود داشته باشید، در ادامه همراه ما باشید تا به بررسی اماکن گردشگری بدروم بپردازیم.

میلان ؛ سفری رویایی به ایتالیا

میلان یکی از شهرهای معروف و مهم کشور ایتالیا است که مهد مد، فشن و طراحی لباس، کیف و کفش و زیورآلات محسوب می شود. ساعت این شهر دو و نیم ساعت از تهران عقب تر است و زبان رسمی مردم آن ایتالیایی است.

گشت و گذار در مسکو ، روسیه

مسکو یکی از شهرهای اروپایی و پایتخت کشور روسیه می باشد. به دلیل موقعیت جغرافیایی مسکو، این شهر یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری جهان محسوب می شود. مسکو در بخش غربی روسیه قرار دارد؛ این شهر مرکز فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و تجاری روسیه به شمار می رود.

سفری خاطره انگیز به سنگاپور

امروزه این کشور آسیایی، یکی از مقاصد گردشگری در جهان به شمار می رود …

راهنمای سفر به پاتایا تایلند

درباره پاتایا و تاریخچه اش پاتایا سال ها قبل تر از این که به محلی برای گردش توریست ها، کلاب های شبانه و غذاخوری های شبانه روزی تبدیل شود، محلی برای گذراندن تعطیلات آخر هفته مردم بانکوک بود. بعد از آن در هنگام جنگ ویتنام و آمریکا، پاتایا مقری نظامی برای پایگاه لجستیکی آمریکا شد و افراد زیادی برای کسب و کار وارد آن شدند

سواحل زیبای بدروم ترکیه

بدروم شهری ساحلی در قسمت جنوب غربی کشور ترکیه است که در نوار یا کرانه ساحلی دریای معروف و زیبای اژه قرار گرفته است. این شهر شگفت انگیز از مقاصد بسیار جذاب و پر طرفدار برای گردشگران و توریست هاست. اکثر بناهای این شهر معماری به سبک مصری دارند و از این رو سوژه بسیار خوبی برای عکاسی نیز هستند.

محبوب ترین رستوران های سنت پترزبورگ

اگر سنت پترزبورگ را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کرده اید، از لحاظ غذا و خوراکی هیچ نگرانی نخواهید داشت. در رستوران های سنت پترزبورگ، انواع غذاهای سنتی روسیه، اروپایی، بین المللی، خوراک های کبابی، بریان، استیک، فست فود، انواع دسر و … وجود دارند.

بهترین رستوران های شهر میلان

میلان شهری با باطن تاریخی و ظاهری امروزی و مدرن است. تعداد جوانان این شهر کم نیست و سالانه میلیون ها توریست به آن سفر می کنند. از این رو بعید نیست اگر تعداد زیادی از بهترین رستوران ها و کافه ها در میلان قرار گرفته باشد!

بهترین رستوران های مسکو

سکو یکی از شهرهای توریستی روسیه است که جاذبه های گردشگری زیادی را در خود جای داده است. بسیاری از مکان های دیدنی، آثار تاریخی و مراکز خرید در مسکو موجب جذب توریست به این شهر می شوند. افرادی که به مسکو سفر می کنند تمایل دارند علاوه بر دیدن از جاذبه های این شهر، در رستوران های آن نیز غذا میل کنند.

آشنایی با بهترین رستوران های سنگاپور

اگر کشور سنگاپور را برای گردشگری خود انتخاب کردید، برای غذا خوردن در رستوران های این کشور باید ابتدا با بهترین رستوران های آن آشنا شوید. غذاهای آسیای شرقی، تنوع، رنگ و طعم خاصی دارند و این عامل باعث شده است اکثر توریست ها داشته باشند برای غذا خوردن به رستوران های سنگاپور مراجعه کنند. در ادامه مطلب با بهترین رستوران های سنگاپور آشنا می شوید.

گشت و گذار در رستوران های پاتایا تایلند

اگر به پاتایا سفر کردید، علاوه بر تفریحات متنوع و هیجان انگیز، رستوران های زیادی نیز خواهید دید. رستوران های تایلندی به تعداد بسیار زیادی وجود دارد و در هر خیابانی که قدم بگذارید آن ها را در مقیاس کم و زیاد پیدا می کنید. اگر اهل امتحان کردن غذاهای جدید در سفرتان هستید می توانید از این رستوران ها استفاده کنید.

بهترین رستوران های بدروم ترکیه

سفر شما به بدروم قطعا سفری فوق العاده خواهد بود اگر رستوران های خوبی را برای صرف نهار و شام و حتی میان وعده هایتان انتخاب کنید. همانطور که می دانید در هر سفری، غذا یکی از بخش های مهم آن سفر است و از آن جا که رستوران های بسیار متنوعی در بدروم وجود دارد، اگر شناختی از معروف ترین و محبوب ترین رستوران های این شهر داشته باشید، قطعا سفر دلپذیر و خاطره انگیزی خواهید داشت.

راهنمای سفر به سنت پطرزبورگ روسیه

شهر سنت پترزبورگ روسیه، دومین شهر بزرگ این کشور محسوب می شود. سنت پترزبورگ یکی از جذاب ترین مقاصد گردشگری جهان می باشد. این شهر زیبا در قسمت شمال غربی روسیه قرار دارد و سومین شهر پر جمعیت در اروپا به شمار می رود؛ این شهر با خلیج فنلاند، دریای بالتیک و رود یووا هم مرز می باشد. پس از پاریس و لندن، توریست های سراسر جهان علاقه مند هستن به سنت پترزبورگ مسافرت کنند.

آشنایی با بهترین مراکز خرید شهر میلان

همان طور که می دانید میلان یکی از مراکز مد و فشن در دنیاست. پس بعید نیست اگر گران ترین و لوکس ترین پوشاک، کیف و کفش و زیورآلات را داخل فروشگاه های این شهر پیدا کنیم. در ادامه تلاش می کنیم چند عدد از مرغوب ترین و بهترین مراکز خرید میلان را برای شما معرفی کنیم.

معرفی مراکز خرید مسکو روسیه

یکی از لذت بخش ترین قسمت های سفر به مسکو، خرید کردن از مجموعه های تجاری این شهر است. فروشگاه های شیک و رنگارنگ، کالاهای خاص و منحصر به فرد که در این فروشگاه ها وجود دارند، چشم هر بیننده ای را به سمت خود خیره می کنند. در این مطلب قصد داریم برترین مراکز خرید در شهر مسکو را معرفی کنیم.

مراکز خرید سنت پترزبورگ

در میان جاذبه های متنوع شهر سنت پترزبورگ روسیه، نام مراکز خرید این شهر به وضوح نمایان است. مراکز خرید و مجتمع های تجاری این شهر، یکی از جاذبه های گردشگری شهر محسوب می شوند و از طرف دیگر در جذب توریست و رونق اقتصادی سنت پترزبورگ نیز نقش مهمی ایفا می کنند.