آشنایی با آب و هوای سامویی تایلند

آب و هوای سامویی

جزیره گردشگری و توریستی سامویی واقع در کشور زیبای تایلند سومین جزیره از نظر وسعت و مساحت در این کشور می باشد. این جزیره با داشتن مساحتی کمتر از ۲۵۰ کیلومتر ، خوشبختانه از معدود نواحی بود که تحت تاثیر سونامی شدید سال ۲۰۰۴ واقع نگردید. از این رو ویران نشده و توانست با رشد بالای گردشگری به ویژه در سال های اخیر و دریافت حمایت از دولت تایلند، پیشرفت زیادی کند. این جزیره با عرض پانزده کیلومتر، شکلی دایره ای داشته و بخش مرکزی آن ، جنگل های وحشی با درختانی بسیار بلند، بدون هرگونه نقاط مسکونی می باشد. تمامی زمین های مسطح در این جزیره مسکونی بوده و نواحی مرتفع و غیر هم سطح، بافت طبیعی خود را به وسیله جنگل و درخت حفظ کرده اند.

علت شهرت سامویی به ویژه در چند سال اخیر، وجود طبیعت بکر، جنگل های سرسبز و شاداب و سواحل تمیز با شن های سفید و حضور مراکز تفریحی، اقامتی، گردشگری بسیار مدرن و مجهز و زیبا می باشد.

اگر از شهرها و جزیره های شلوغ خسته شده اید و دنبال فضایی بکر و آرام برای ریلکس شدن و استراحت می گردید، سامویی می تواند یکی از بهترین مقاصد گردشگری برایتان باشد.

همچنین اگر قصد سفر به سامویی دارید انتخاب فصل مناسب برای سفر شما به این بهشت زیبا بسیار مهم است. چرا که آب و هوای این جزیره در تابستان بسیار گرم و مرطوب می باشد و ممکن است خوشایند هر مسافری نباشد. در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر درباره آب و هوای این جزیره زیبا برایتان بگوییم.

جزیره سامویی مانند سایر مناطق کشور تایلند، آب و هوای موسمی و استوایی دارد. در فصول گرم هوای آن بسیار گرم و بارش خیلی کم ، محدود و زمان بارندگی کوتاه است اما هوا رطوبت قابل توجهی دارد. در سایر فصول دما، رطوبت و بارش بسیار زیاد است ولی رطوبت هوا کم بوده و بیشتر خنکی هوا احساس می شود.

سواحل سامویی بسیار تمیز و آب دریای آن بسیار زلال و شفاف است. در شب و پس از غروب نسیم بسیار مطلوبی، از دریا به خشکی می وزد که باعث علاقه گردشگران به صرف شام در سواحل این جزیره زیبا می شود. همچنین در طول روز بسیاری از گردشگران علاقمند هستند تا در آفتاب سواحل جزیره سامویی حمام آفتاب بگیرند یا پوستشان را برنزه کنند.

در سفر به سامویی همواره توجه داشته باشید که هنگام شنا در سواحل آن باید مراقب امواج بلند و حجیم باشید، زیرا به علت استوایی بودن اقلیم این جزیره شگفت انگیز ، هوا ناگهان منقلب شده و ممکن است طوفانی و خطرناک شود.

باران های سامویی، اصطلاحا موسمی بوده و شدت زیادی دارند اما معمولا مدت زمان کمی ادامه دارند. این باران ها در فصل گرما، باعث افزایش رطوبت و میزان شرجی بودن هوا می شوند در حالیکه در فصل زمستان باعث افزایش میزان خنکی درجه حرارت هوا و تبخیر سطحی از پوست انسان می شوند.

Image result for ‫آب و هوای سامویی‬‎

با توجه به مسائل فوق بهترین فصل برای سفر به سامویی، سه ماه زمستان یعنی از دی ماه تا اسفند ماه سال شمسی یا از ژانویه تا مارس سال میلادی می باشد. اما باز همه چیز نسبی است ، به طوریکه ممکن است سفر در سه ماهه پاییز به ویژه آبان و آذر و همچنین دو ماه بهار یعنی فروردین و اردیبهشت نیز خنک و لذت بخش باشد. با اطمینان می توانیم به شما بگوییم، اگر با گرما ، شرجی بودن هوا و رطوبت بالای هوا مشکلی ندارید، از ماه خرداد تا اواخر ماه مهر، زمان خوبی برای سفر به سامویی است و در این ماه ها به غیر از تعطیلات کریسمس قیمت ها نیز بسیار مناسب است.

از دیگر ویژگی های آب و هوایی این جزیره می توان به تغییرات نامحسوس دمای آن در طول سال اشاره نمود. میانگین کمینه یا مینیمم درجه حرارت هوا و میانگین بیشینه یا ماکزیمم درجه حرارت هوا در این جزیره بین ۲۴ تا ۳۱ درجه سانتیگراد می باشد.

C:\Users\Persian\Desktop\2018-01-01_23-52-43.jpg

در فصل گرما میانگین درجه حرارت دمای روزانه در سامویی بالای ۳۲ درجه سانتیگراد می باشد. به گفته ی بسیاری از گردشگران فصل سرد در سامویی، در آخر نوامبر آغاز می شود و تا اواخر ژانویه ادامه پیدا می کند. اما در حقیقت تا آخر اسفند ماه هوا در سامویی قابل تحمل و مطلوب است.

در زمان جشن کریسمس یا شروع سال میلادی جدید، جزیره سامویی به علت قرار گیری در آب و هوای مناسب بسیار شلوغ بوده و مقصد تعداد زیادی از گردشگران اروپایی می باشد.

C:\Users\Persian\Desktop\2018-01-01_23-53-19.jpg

در زمستان یا ماه های سرد سال، میانگین دمای روزانه جزیره سامویی، به کمتر از سی درجه سانتیگراد می رسد. در فصول گرم سال درجه حرارت در سامویی بین ۳۳ و کینه ۲۷ درجه سانتیگراد، متغیر است. البته که این دو عدد یعنی ۳۳ و ۲۷ درجه ساتیگراد خیلی گرم نیست ولی به علت آب و هوای استوایی و مرطوب می تواند برای بعضی افراد آزار دهنده باشد.

در روزهای سرد سال درجه حرارت هوا بین ۲۵ و ۲۹ درجه سانتیگراد می باشد. اگر این اعداد را با اعداد روزهای گرم سال مقایسه کنیم اختلاف زیادی را مشاهده نمی کنیم اما آن چه باعث می شود سامویی در زمستان خوش آب و هوا به نظر برسد، کم بودن میزان رطوبت برخواسته از دریا و خلیج تایلند می باشد.

در حقیقت طبق علم هواشناسی هرچقدر رطوبت بالاتر برود، میزان تبخیر سطحی روی پوست کمتر شده و تعریق افزایش پیدا می کند. این اتفاق باعث ایجاد خیسی روی پوست شخص شده و پدیده چسبیدن لباس به بدن اتفاق می افتد. به همین دلیل ممکن است باعث کلافگی و نارضایتی اشخاص شود.

میانگین دمای آب در سامویی در طول سال حدود ۲۷ درجه سانتیگراد ثابت است که دمای بسیار مطلوبی برای شنا و آب تنی می باشد.


/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هتل Marriott و معرفی این هتل زنجیره ایی

شرکت بین المللی ماریوت یک شرکت مهمان پذیر چند ملیتی آمریکایی است که مجموعه های گسترده ای از هتل ها و امکانات مربوط به اقامت را مدیریت می کند. همچنین این شرکت فعالیت های دیگری در زمینه پارک سازی مجتمع های اقامتی و غیره هم داشته است.

گردش در روسیه

  سفر به سنت پترزبورگ جذابیت خاصی به همراه دارد در ادامه شما با مناطق گردشگری و جزئیات آنها آشنا می شوید. قیمت های ارائه شده،قابل رزرو بوده و مجموعه ی GoBooking این خدمات را به گردشگران عزیز ارائه میدهد   تور ساحلی: تور دو روزه بدون ویزا در سنت پترزبورگ قیمت این تور برای […]

بارسلون و قیمت تور های این بندر زیبا

اکثر گردشگرانی که به اروپا سفر کرده اند،بدون شک بارسلون را یکی از خاطره انگیز ترین مقاصد خود میدانند. حتی پیاده روی در این بندر زیبا، به تنهایی می تواند یک تجربه ی عالی باشد.

مادرید و گشت و گذار شهری

در این مطلب،با شهر مادرید و قیمت تور های شهری مادرید، و خلاصه ایی از آنها آشنا می شوید قیمت تور ها و جزئیات آنها کاملا به روز و مربوط به سال ۲۰۱۸ می باشد.

آشنایی با فلورانس و تورهای شهری

با این مطلب در شهر گشت و گذار خواهید داشت و پل های باستانی را خواهید دید. در رستوران های محلی نهار خواهید خورد و به طور کامل از فلورانس یا “جواهر رنسانس” دیدن خواهید کرد.

گردش در برلین

تور گشت در برلین ۱-گشت و گذار در شهر برلین با اتوبوس دو طبقه هزینه این تور برای هر بزرگسال ۲۶ دلار است. تمام بزرگراه های برلین را با سفر در یک اتوبوس دو طبقه قرمز کشف می کنید و دید ۳۶۰ درجه نسبت به اطراف خواهید داشت. از سواری لذت خواهید برد و از […]

آشنایی با سرگرمی های مسکو

با استفاده از این تور در زمان و هزینه صرفه جویی کرده و در یک روز اندازه ی ۳ تا ۵ روز از مسکو دیدن خواهید کرد. دسترسی به بیش از ۴۰ جاذبه در مسکو خواهید داشت و از مناظر مختلف شهر با وسیله های نقلیه گوناگون از جمله اتوبوس دوگانه و کروز رودخانه استفاده خواهید کرد.

گشت و گذار در آمستردام

بروگ، یک شهر قدیمی قرون وسطایی است که زیبایی اش حفظ شده است، در مرز بلژیک قرار گرفته است و این تور با داشتن یک راهنمای پیشرفته داستان هایی در مورد این شهر را برایتان بازگو می کند.

سرگرمی های ونیز ایتالیا

ر این تور کشتی یا قایق کروز در آبهای ونیزی حرکت می کند تا ۳ جزیره معروف را ببینید، هر کدام از این جزیره ها محیطی منحصر به فرد و سنت های خاص خود را دارد…

راهنمای سفر به بوداپست مجارستان

بوداپست، پایتخت مجارستان، یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری اروپای مرکزی می باشد که به آن لقب “پاریس اروپای مرکزی” را داده اند و بی شک این لقب بدون کوچکترین مبالغه ای، برازنده ی این شهر زیبا و شگفت انگیز می باشد.

گشت و گذار در مراکز خرید بارسلونا

اگر به بارسلونا سفر کرده اید و قصد خرید از مراکز خرید موجود دراین شهر را دارید، در جریان باشید که با گران ترین و لوکس ترین فروشگاه های دنیا مواجه خواهید شد. مراکز خرید موجود در این شهر، بسیار لوکس و مجلل هستند و عرضه کننده ی بهترین برندهای دنیا می باشند. طبیعی است که این برندها، با قیمت های بسیار زیادی به فروش می رسند و از کیفیت و زیبایی بسیاری بهره می برند.

آشنایی با اماکن گردشگری آمستردام هلند

اماکن گردشگری آمستردام آمستردام شهری با دیدنی های بسیار است که اگر زمان سفرتان کوتاه باشد ممکن است تعداد زیادی از آن ها را از دست بدهید. در ادامه تلاش می کنیم چندتا از معروف ترین اماکن گردشگری آمستردام که حتما باید ببینید را برایتان معرفی کنیم! پس با ما همراه باشید! موزه رایکس یا […]

معرفی بهترین هتل های سنگاپور

افرادی که قصد سفر به سنگاپور را دارند، به اطلاعات کاملی از مکان های اقامتی سنگاپور مانند هتل ها، مسافرخانه ها، هاستل، اقامتگاه های کوچک و سوئیت های آپارتمانی این کشور نیاز دارند. در سنگاپور، هتل های بیشماری وجود دارند که دارای رتبه بندی متفاوتی هستند. هتل های لوکس و پنج ستاره این منطقه، قیمت های بالایی دارند؛ در مقابل، هتل های سه ستاره سنگاپور ارزان تر هستند.

بهترین هتل های شهر سنت پترزبورگ روسیه

شهر سنت پترزبورگ، امروزه یکی از مقاصد اصلی گردشگری جهان محسوب شده و تعداد زیادی گردشگر را هر ساله به مت خود جذب می کند. اقامت توریست ها در هتل های این شهر برای مردم شهر بسیار اهمیت دارد، زیرا موجب رونق شهر خواهد شد. هتل های سنت پترزبورگ، از بهترین هتل های اروپا به شمار می روند و …

اقامت در محبوب ترین هتل های میلان

هتل های زیادی در میلان وجود دارد که هریک خدمات و امکانات متفاوتی ارائه می دهند. در این جا سعی داریم چندتا از محبوب ترین هتل های میلان را برایتان معرفی کنیم تا راحت تر بتوانید هتل مود نظر خودرا بیابید.

آشنایی با بهترین هتل های پاتایا تایلند

در این بخش سعی داریم برایتان بهترین و معروف ترین هتل های پاتایا را معرفی کنیم. به علت توریستی بودن پاتایا هتل های زیادی با قیمت ها و خدمات متنوع در این شهر وجود دارد که تقریبا با هر بودجه ای می توانید از آن ها استفاده کنید.

بهترین هتل های بدروم ترکیه

هتل اصلی ترین و مهم ترین بخش یک سفر پس از انتخاب مقصد است. در این قست تلاش می کنیم شما را با بهترین هتل های بدروم آشنا کنیم. همانطور که می دانید اگر هتلی مناسب با انتظارات و نیازهایتان انتخاب نکنید، ممکن است سفرتان آن طور که می خواهید لذت بخش و مفرح نباشد.

بهترین هتل های شهر مسکو روسیه

مسکو، پر جمعیت ترین شهر روسیه، یکی از مقاصد گردشگری جهان به شمار می رود. افرادی که مسکو را برای گذراندن تعطیلات خود انتخاب می کنند، باید در یکی از هتل های این شهر اقامت کنند. اکثر گردشگران تمایل دارند در هتلی اتاق خود را رزرو کنند که به مراکز خرید شهر و آثار دیدنی آن نزدیک باشد.

معرفی دیدنی های مسکو ؛ روسیه

شهر مسکو در روسیه یکی از مقاصد گردشگری جهان است و هر ساله تعداد زیادی توریست و گردشگر از سراسر جهان برای دیدن جاذبه های گردشگری این شهر به این منطقه از روسیه سفر می کنند. مسکو، مکان های زیبا و دیدنی بسیاری دارد. در این مطلب قصد داریم مکان های دیدنی و گردشگری شهر مسکو را به شما معرفی نماییم.

گردشگری در سنت پطرزبورگ روسیه

سنت پترزبورگ، مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری زیبا و فوق العاده ای دارد. تقریباً تمام توریست هایی که به این شهر سفر می کنند، از ۹۰ درصد اماکن دیدنی سنت پترزبورگ دیدن می کنند. در این شهر، ساختمان های تاریخی، بناهای قدیمی، موزه، پارک، شهربازی، مراکز خرید و بسیاری جاذبه دیگر وجود دارند.

دیدنی های شهر میلان ایتالیا

شهر میلان یکی از دو شهر بزرگ ایتالیاست که در شمال کشور ایتالیا و در میان دشت لومباردی قرار گرفته است. در شهر زیبای میلان در کنار جاذبه های تفریحی و وجود برج های مدرن معاصر، عمارت ها و بناهای تاریخی زیبایی وجود دارد.

اماکن گردشگری سنگاپور

سنگاپور یکی از دیدنی ترین کشورهای آسیایی است که مورد توجه گردشگران و جهانگردان زیادی واقع شده است. در کشور سنگاپور، مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری زیادی وجود دارد. ساختمان های بلند، سواحل زیبا و آثار تاریخی بسیاری در سنگاپور وجود دارند که دیدن از آن ها خالی از لطف نمی باشد.

دیدنی های شهر پاتایا تایلند

پاتایا یکی از شهرهای آسیایی بسیار محبوب میان توریست ها است که می‌تواند هر سلیقه‌ ای را راضی کند. شما می توانید در این شهر زیبا سواحل جذاب استوایی و آب های نیلگون خلیج تایلند را در کنار تعداد زیادی از اماکن تفریحی و گردشگری، رستوران و کلاب تجربه کنید.

آشنایی با اماکن گردشگری بدروم

اگر قرار است به بدروم سفر کنید، لازم است بدانید چه جاذبه هایی را قرار است ببینید و قرار است بر اساس چه برنامه ای سفر کنید. برای اینکه بیشترین استفاده را از زمان سفر خود داشته باشید، در ادامه همراه ما باشید تا به بررسی اماکن گردشگری بدروم بپردازیم.

میلان ؛ سفری رویایی به ایتالیا

میلان یکی از شهرهای معروف و مهم کشور ایتالیا است که مهد مد، فشن و طراحی لباس، کیف و کفش و زیورآلات محسوب می شود. ساعت این شهر دو و نیم ساعت از تهران عقب تر است و زبان رسمی مردم آن ایتالیایی است.

گشت و گذار در مسکو ، روسیه

مسکو یکی از شهرهای اروپایی و پایتخت کشور روسیه می باشد. به دلیل موقعیت جغرافیایی مسکو، این شهر یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری جهان محسوب می شود. مسکو در بخش غربی روسیه قرار دارد؛ این شهر مرکز فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و تجاری روسیه به شمار می رود.

سفری خاطره انگیز به سنگاپور

امروزه این کشور آسیایی، یکی از مقاصد گردشگری در جهان به شمار می رود …

راهنمای سفر به پاتایا تایلند

درباره پاتایا و تاریخچه اش پاتایا سال ها قبل تر از این که به محلی برای گردش توریست ها، کلاب های شبانه و غذاخوری های شبانه روزی تبدیل شود، محلی برای گذراندن تعطیلات آخر هفته مردم بانکوک بود. بعد از آن در هنگام جنگ ویتنام و آمریکا، پاتایا مقری نظامی برای پایگاه لجستیکی آمریکا شد و افراد زیادی برای کسب و کار وارد آن شدند

سواحل زیبای بدروم ترکیه

بدروم شهری ساحلی در قسمت جنوب غربی کشور ترکیه است که در نوار یا کرانه ساحلی دریای معروف و زیبای اژه قرار گرفته است. این شهر شگفت انگیز از مقاصد بسیار جذاب و پر طرفدار برای گردشگران و توریست هاست. اکثر بناهای این شهر معماری به سبک مصری دارند و از این رو سوژه بسیار خوبی برای عکاسی نیز هستند.

محبوب ترین رستوران های سنت پترزبورگ

اگر سنت پترزبورگ را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کرده اید، از لحاظ غذا و خوراکی هیچ نگرانی نخواهید داشت. در رستوران های سنت پترزبورگ، انواع غذاهای سنتی روسیه، اروپایی، بین المللی، خوراک های کبابی، بریان، استیک، فست فود، انواع دسر و … وجود دارند.