آشنایی با آب و هوای سامویی تایلند

آب و هوای سامویی

جزیره گردشگری و توریستی سامویی واقع در کشور زیبای تایلند سومین جزیره از نظر وسعت و مساحت در این کشور می باشد. این جزیره با داشتن مساحتی کمتر از ۲۵۰ کیلومتر ، خوشبختانه از معدود نواحی بود که تحت تاثیر سونامی شدید سال ۲۰۰۴ واقع نگردید. از این رو ویران نشده و توانست با رشد بالای گردشگری به ویژه در سال های اخیر و دریافت حمایت از دولت تایلند، پیشرفت زیادی کند. این جزیره با عرض پانزده کیلومتر، شکلی دایره ای داشته و بخش مرکزی آن ، جنگل های وحشی با درختانی بسیار بلند، بدون هرگونه نقاط مسکونی می باشد. تمامی زمین های مسطح در این جزیره مسکونی بوده و نواحی مرتفع و غیر هم سطح، بافت طبیعی خود را به وسیله جنگل و درخت حفظ کرده اند.

علت شهرت سامویی به ویژه در چند سال اخیر، وجود طبیعت بکر، جنگل های سرسبز و شاداب و سواحل تمیز با شن های سفید و حضور مراکز تفریحی، اقامتی، گردشگری بسیار مدرن و مجهز و زیبا می باشد.

اگر از شهرها و جزیره های شلوغ خسته شده اید و دنبال فضایی بکر و آرام برای ریلکس شدن و استراحت می گردید، سامویی می تواند یکی از بهترین مقاصد گردشگری برایتان باشد.

همچنین اگر قصد سفر به سامویی دارید انتخاب فصل مناسب برای سفر شما به این بهشت زیبا بسیار مهم است. چرا که آب و هوای این جزیره در تابستان بسیار گرم و مرطوب می باشد و ممکن است خوشایند هر مسافری نباشد. در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر درباره آب و هوای این جزیره زیبا برایتان بگوییم.

جزیره سامویی مانند سایر مناطق کشور تایلند، آب و هوای موسمی و استوایی دارد. در فصول گرم هوای آن بسیار گرم و بارش خیلی کم ، محدود و زمان بارندگی کوتاه است اما هوا رطوبت قابل توجهی دارد. در سایر فصول دما، رطوبت و بارش بسیار زیاد است ولی رطوبت هوا کم بوده و بیشتر خنکی هوا احساس می شود.

سواحل سامویی بسیار تمیز و آب دریای آن بسیار زلال و شفاف است. در شب و پس از غروب نسیم بسیار مطلوبی، از دریا به خشکی می وزد که باعث علاقه گردشگران به صرف شام در سواحل این جزیره زیبا می شود. همچنین در طول روز بسیاری از گردشگران علاقمند هستند تا در آفتاب سواحل جزیره سامویی حمام آفتاب بگیرند یا پوستشان را برنزه کنند.

در سفر به سامویی همواره توجه داشته باشید که هنگام شنا در سواحل آن باید مراقب امواج بلند و حجیم باشید، زیرا به علت استوایی بودن اقلیم این جزیره شگفت انگیز ، هوا ناگهان منقلب شده و ممکن است طوفانی و خطرناک شود.

باران های سامویی، اصطلاحا موسمی بوده و شدت زیادی دارند اما معمولا مدت زمان کمی ادامه دارند. این باران ها در فصل گرما، باعث افزایش رطوبت و میزان شرجی بودن هوا می شوند در حالیکه در فصل زمستان باعث افزایش میزان خنکی درجه حرارت هوا و تبخیر سطحی از پوست انسان می شوند.

Image result for ‫آب و هوای سامویی‬‎

با توجه به مسائل فوق بهترین فصل برای سفر به سامویی، سه ماه زمستان یعنی از دی ماه تا اسفند ماه سال شمسی یا از ژانویه تا مارس سال میلادی می باشد. اما باز همه چیز نسبی است ، به طوریکه ممکن است سفر در سه ماهه پاییز به ویژه آبان و آذر و همچنین دو ماه بهار یعنی فروردین و اردیبهشت نیز خنک و لذت بخش باشد. با اطمینان می توانیم به شما بگوییم، اگر با گرما ، شرجی بودن هوا و رطوبت بالای هوا مشکلی ندارید، از ماه خرداد تا اواخر ماه مهر، زمان خوبی برای سفر به سامویی است و در این ماه ها به غیر از تعطیلات کریسمس قیمت ها نیز بسیار مناسب است.

از دیگر ویژگی های آب و هوایی این جزیره می توان به تغییرات نامحسوس دمای آن در طول سال اشاره نمود. میانگین کمینه یا مینیمم درجه حرارت هوا و میانگین بیشینه یا ماکزیمم درجه حرارت هوا در این جزیره بین ۲۴ تا ۳۱ درجه سانتیگراد می باشد.

C:\Users\Persian\Desktop\2018-01-01_23-52-43.jpg

در فصل گرما میانگین درجه حرارت دمای روزانه در سامویی بالای ۳۲ درجه سانتیگراد می باشد. به گفته ی بسیاری از گردشگران فصل سرد در سامویی، در آخر نوامبر آغاز می شود و تا اواخر ژانویه ادامه پیدا می کند. اما در حقیقت تا آخر اسفند ماه هوا در سامویی قابل تحمل و مطلوب است.

در زمان جشن کریسمس یا شروع سال میلادی جدید، جزیره سامویی به علت قرار گیری در آب و هوای مناسب بسیار شلوغ بوده و مقصد تعداد زیادی از گردشگران اروپایی می باشد.

C:\Users\Persian\Desktop\2018-01-01_23-53-19.jpg

در زمستان یا ماه های سرد سال، میانگین دمای روزانه جزیره سامویی، به کمتر از سی درجه سانتیگراد می رسد. در فصول گرم سال درجه حرارت در سامویی بین ۳۳ و کینه ۲۷ درجه سانتیگراد، متغیر است. البته که این دو عدد یعنی ۳۳ و ۲۷ درجه ساتیگراد خیلی گرم نیست ولی به علت آب و هوای استوایی و مرطوب می تواند برای بعضی افراد آزار دهنده باشد.

در روزهای سرد سال درجه حرارت هوا بین ۲۵ و ۲۹ درجه سانتیگراد می باشد. اگر این اعداد را با اعداد روزهای گرم سال مقایسه کنیم اختلاف زیادی را مشاهده نمی کنیم اما آن چه باعث می شود سامویی در زمستان خوش آب و هوا به نظر برسد، کم بودن میزان رطوبت برخواسته از دریا و خلیج تایلند می باشد.

در حقیقت طبق علم هواشناسی هرچقدر رطوبت بالاتر برود، میزان تبخیر سطحی روی پوست کمتر شده و تعریق افزایش پیدا می کند. این اتفاق باعث ایجاد خیسی روی پوست شخص شده و پدیده چسبیدن لباس به بدن اتفاق می افتد. به همین دلیل ممکن است باعث کلافگی و نارضایتی اشخاص شود.

میانگین دمای آب در سامویی در طول سال حدود ۲۷ درجه سانتیگراد ثابت است که دمای بسیار مطلوبی برای شنا و آب تنی می باشد.


/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

طبق قوانین اسپانیا، اتباع خارجی می توانند با خرید ملک در اسپانیا، اقامت این کشور را به دست آورند. این قانون شامل اتباع سایر کشورهای اتحادیه اروپا نمی شود.

اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت

قانون تاسیس شرکت در آلمان به اتباع خارجی این امکان را می دهد که در این کشور کسب و کار راه اندازی و برای مدیریت آن، اقامت آلمان دریافت نمایند. یکی از روش های مرسوم راه اندازی کسب کار در آلمان، ثبت شرکت می باشد.

آشنایی با ۸ مقصد زمستانی رومانتیک دنیا

ر این مقصد زمستانی ، تفرجگاه های رومانتیک ، تورها و مقاصد ، عشق شما را شعله ور خواهند کرد. با نزدیک شدن فصل زمستان ، بسیاری از زوج ها دوست دارند برای سفر های خود برنامه ریزی کنند.

دریاچه های پلیتیویس مقصد زمستانی بی نظیر در کرواسی

از مقاصد زمستانی در اروپا می توان از کشور کرواسی با مکان های دیدنی بی نظیری نام برد. چیزهایی که در شما باید درباره دریاچه های پلیتیویس در کرواسی بدانید.

کرابی ،‌ مقصد زمستانی در جنوب شرق آسیا

کرابی یک مقصد زمستانی عالی برای کسانی است که به دنبال استراحت در جنوب تایلند هستند. این استان که بین دو استان فانگ نگا و ترانگ قرار دارد ، مناظر خیره کننده ای هم در خشکی و هم در دریا دارد.

غار سنگ مرمر پاتاگونیا شیلی

خود را تصور کنید بر روی امواج ارام بزرگترین دریاچه یخی شیلی در مسیری به سمت یک غار سنگ مرمری از راه دور که در داخل یک گروه از جزایر سنگی قرار دارد. دماغه قایق شما مستقیما از دهانه غار جامد عبور می کند و

سفر به جزیره رویایی سیشل

وقتی رفتن سخت می شود، سختی می‌گذرد – و بسیاری از ما یک سفر، با رویای یک جزیره دور افتاده با ساحل ماسه‌ای خلوت، آب های روشن آبی و آرام را آرزو خواهیم کرد.

سفری هیجان انگیز به ماداگاسکار

آیا رویای یک تعطیلات گرمسیری و استراحت در یک جزیره‌ی دلپذیر، پیاده روی در جنگل‌های بارانی سرسبز، کوهنوردی از میان صخره‌های حیرت انگیز و اکتشاف حیات وحشی شگفت انگیز را در سر دارید؟

راهنمای سفر به ابوظبی

در مقایسه با دبی، ابوظبی ممکن است به نظر کمی خسته کننده باشد. پایتخت امارات متحده عربی مسیری طولانی برای رقابت با تهیج،

سفر به کن

در شهر کن رفت و آمد خورشید خیره کننده است. در ریورا فرانسه همه چیز سبک آرامش بخشی دارد. پیاده روی در تفرجگاه کرایزت، رفتن به ساحل …

۱۰ مورد از بهترین شهرهای توریستی برای تعطیلات زمستانی در اروپا

بی شک هر شهر اروپایی در طول ماه های تابستان پر از گردشگران می شود اما با این حال، این جمعیت ها قابل اجتناب هستند – اگر شما تمایل به در آغوش گرفتن هوای سرد دارید …

آشنایی با بهترین جزیره های جهان

سواحل پرتلاطم، امواج خروشان و جاده‌های بکر صحرایی همه از ویژگی‌های بهترین جزایر جهان هستند. به گفته کارشناسان و خوانندگان اخبار امریکایی، جزایر لیست شده

راهنمای سفر به آتن یونان

آتن شهر تاریخی است، هنگامی که بحث در مورد اهمیت تاریخی است کمتر شهری توان رقابت با آتن را دارد. در آتن آفتاب بر روی مقبره سنگ مرمر صاف از آکروپولیس برافراشته می‌شود

چرا به ماربیا سفر می‌کنیم ؟

ماربلا شهر و مقصد اقامتی واقع در امتداد ساحل جنوبی دل سول در اسپانیا است، ماربلا (تلفظ: mar-BAY-ya) از سمت عقب توسط کوه‌های سیرا بلانکا احاطه شده

۶ مقصد برتر برای یک سفر دو نفره

سفر دو نفره برنامه ریزی برای یک سفر دونفره‌ آرام و رها باشید و برای سفر دونفره‌ی بعدی آماده شوید. هیچ زمانی بهتر از حاضر شدن برای برنامه‌ریزی یک تعطیلات دو نفره وجود ندارد. از گشت زدن‌های جاده‌ای گرفته تا سفرهای لوکس به جاهای دور و هیجان انگیز، یک مقصد وجود دارد که باعث می‌شود […]

۶ مقصد زیبا برای تعطیلات پاییزی

برگ‌های پاییزی رنگارنگ جاذبه‌ی بصری بیشتری به این مکان‌های افسانه‌ای اضافه می‌کنند. طبق یک نظرسنجی AAA 2017، بیش از یک چهارم از آمریکایی‌هایی که در تعطیلات بین روز کارگر و روز شکرگزاری سفر می‌کنند

چرا به لندن سفر کنیم؟

جمله‌ی معروف ساموئل جانسون، نویسنده انگلیسی: “در میان روشنفکران هیچ مردی را نمی‌بینید که مایل باشد لندن را ترک کند. زمانی که یک مرد از لندن خسته شده، از زندگی خسته شده است؛

گشت و گذار در مراکز خرید بانکوک

بعد از گشت و گذار در میان ساختمان های تاریخی بانکوک و بازدید از جاذبه های گردشگری، وقت ان است که زمانی را هم به گشتن و دیدن فروشگاه ها و مرکز های خرید بزرگ بانکوک اختصاص دهید.

اخذ ویزا تحصیلی و اقامت کانادا

با توجه به سطح علمی و کیفیت آموزش در کشور کانادا، سالانه تعداد بسیاری از علاقه مندان به ادامه تحصیل در بهترین دانشگاه های این کشور دارند.سالیانه ۱۳۰٫۰۰۰ نفر برای ثبت نام و تحصیل

موقعیت جغرافیا و اقتصاد وین اتریش

از لحاظ جغرافیایی وین پایتخت قاره است و این قطعا مزایای آن را دارد. وین به راحتی به ایتالیا، اسلوونی، مجارستان و آلمان با ماشین یا قطار قابل دسترسی هستند.

۱۰ نکته: وین با بهترین کفیت برای زندگی

در یک مطالعه با بررسی شرایط اجتماعی و اقتصادی شهرهای دنیا، وین از لحاظ کیفیت زندگی در رتبه اول قرار گرفته است. از مسکن ارزان قیمت و سیستم آموزشی عالی گرفته تا فرهنگ غنی و طبیعت بکر و زیبا

چرا باید به بالی سفر کنیم ؟

آبهای فیروزه ایی که بی امان بر ماشه های شنی فرو می ریزند خط ساحلی یکسره ای که تا پاگودها(ساختمان های سبک چینی) کشیده می شوند، باور کنید یا نه، باور کنید یا سفر بالی یکی از بهترین تجربه ها خواهد بود.

مکان برای داشتن آرامش و خلوت کردن در سراسر دنیا

چشم های خود را ببندید و آماده باشید تا با بهترین مکان های آرامش بخش آشنا شوید و در نزدیکترین تعطیلات به آنها سفر کنید. در حین کار کردن و گذراندن روزهای تکراری و بدون تعطیلات

بهترین زمان برای سفر به مالدیو

کشور مالدیو تقریبا در تمام طول سال گرم و آفتابیست و آب و هوای گرم مطبوع و مرطوبی دارد اما در برخی از آن گرم و خشک و در بعضی بارانی است. ناگفته نماند که در تمام این فصول و شرایط آب و هوایی، این کشور و جزایر آن، زیبایی های منحصر به فردی دارد.

لذت یک غذای خوشمزه در رستوران های پاریس

مثل تمام شهرهای بین امللی جهان، پاریس هم رستوران های زیادی دارد که در آنها از غذاهای آسیایی تا شرق آمریکا سرو می شود. فرانسوی ها هم سبک پخت و پز خاص خود را دارند که به (très bien) معروف است.

صرفه جویی در هزینه های سفر به پاریس

با توجه به هزینه های بالا برای سفر به اروپا، همه ما و گردشگران، بیشتر به دنبال کاهش هزینه و صرفه جویی در مخارج روزمره در مسافرت های خود هستیم.

سفر رویایی به آب های فیروزه ای مالدیو

قطعا عکس های زیبایی از آبهای فیروزه ایی با سواحل شنی بسیار زیبایی دیده اید، که احتمالا متعلق به مالدیو بوده اند. اتاق های رویایی در ساحل با استخرهای خصوسی، اتاق های چوبی و ویلاهای خصوصی که

آشنایی با دیدنی های پراگ – پارت دوم

از دیگر مکان های دیدنی پراگ کلیسای سنت ویتوس که در قرن دهم و به سبک گوتیک ساخته شد و آرامگاه بسیاری از بزرگان این کشور است …

رزرواسیون هتل از سایت expedia

یکی از بهترین و قوی ترین وبسایت های جهانی رزرواسیون بلیط ، هتل ، و کشتی های تفریحی، سایت Expedia.com است. در اکثر موارد، سایت Expedia امکانات بهتری نسبت به مجموعه های مشابه ارائه میدهد.

سفر به پراگ و جاذبه های گردشگری آن

پراگ از لحاظ زیبایی، ساختار شهری و معماری و بناهای تاریخی جزو شهرهای غنی اروپاست. در سفر به پراگ ، چیز های زیادی رو حتما باید ببینید، قلعه پراگ ، پل چارلز ، ساعت نجومی و میدان قدیمی و ….

آشنایی با ۵ ساحل برتر آسیا

با پرواز از سنگاپور تا پوکت، تلاش میکنیم که چند تا از بهترین سواحل رو برای گذراندن تعطیلات شما به آرامش و جنب و جوش وبازی و تنهایی و حتی داشتن خلوتی آرام، معرفی کنیم.

کلیسای Metekhi و قلعه Narikala شهر تفلیس

اول و مهمتر از همه زیبایی و شکوه کلیسای Metekhi که در کنار رودخانه Mtkvari واقع شده است با آن مجسمه از عظیم و با شکوه از پادشاه Vakhtang Gorgasali که در روبروی آن قرار گرفته، شما را حیرت زده خواهد کرد.